Teknobu

Bilmeniz Gereken 15 Temel Google Fotoğraflar Püf Noktası


Bilmeniz Gereken 15 Temel Google Fotoğraflar Püf Noktası

Bilmeniz Gereken 15 Temel Google Fotoğraflar Püf Noktası

Google Fotoğraflar , fotoğrafları ve videoları güvenli bir şekilde buluta kaydetmek için mükemmel bir uygulamadır . Google hesabınızla sınırsız olarak çektiğiniz tüm fotoğrafları otomatik olarak senkronize edebilirsiniz.

Zamanla, google fotoğrafları bir dizi ilginç işlev ve özellik uyguladı, böylece dosyaları internette kaydetmenin yanı sıra kitaplığınızı düzenleyebilir ve fotoğrafları çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz . Burada Google Foto ile ilgili en sevdiğim şeyleri paylaşıyorum.

1:Akıllı öneriler içeren fotoğraf editörü

google fotoğraflar
google fotoğraflar

Google Fotoğraflar artık size fotoğraflarınızı geliştirmeye yönelik ayarların yanı sıra fotoğraflarınızı ve portrelerinizi düzenlemeye yönelik bir filtre ve işlev koleksiyonu için akıllı öneriler sunuyor.

  • Nasıl Yapılır: Fotoğrafı seçin – Ayarla simgesine tıklayın – öneriyi seçin veya diğer işlevlerin olduğu yerde sola kaydırın.
Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Wrapped 2020 Nasıl Bulunur ?

Ek İşlevler : Kırpın, parlaklığı, kontrastı, gölgeleri, noktaları, doygunluğu, sıcaklığı, cilt tonunu, vinyetleri, 13 filtreyi ayarlayın ve görüntü üzerinde çizim yapın.

2:Birden fazla videoyu film olarak birleştirin

f

Kitaplığınızda bulunan birden çok video klibi içeren bir video oluşturmak için film özelliğini kullanın.

  • Nasıl Yapılır : İstediğiniz videoları seçin – Üstteki + düğmesine tıklayın – “Film” e tıklayın – Videonun otomatik olarak oluşturulması için biraz bekleyin. Ancak daha sonra kesikleri düzenleyebilir, müzik ekleyebilir, yeniden düzenleyebilir, fotoğraf ekleyebilir ve klipleri kaldırabilirsiniz.

Not : Video, film için seçilen diğer kliplerle birlikte google fotoğraflarına kaydedilecektir.

3:Bir arama haritasında fotoğrafları bulun

image 14

Kameranın GPS’sini, google konum geçmişini ve ara noktaları kullanan etkileşimli bir haritada bulunduğunuz yerleri keşfedin.

  • Nasıl Yapılır : Arama motoruna ülke, eyalet veya yer adını yazmalısınız. Harita üzerinde fotoğraf ve video çektiğiniz noktaları keşfetmeye başlayın.

4:Galeride hareketlerle gezinin

image 16

Fotoğrafları daha yakın veya daha uzak görmek için iki parmağınızla ekranı yakınlaştırın ve uzaklaştırın. Ayrıca sağ kenarı aşağıdan yukarıya doğru basılı tutarsanız, aylar ve Yıllar arasında hızla gezinebilirsiniz.

5:Fotoğrafları kolayca seçin

image 18

Bir fotoğraf seçin ve ardından bırakmadan daha fazla fotoğrafı hızlıca seçmek için aşağı veya yukarı kaydırın. O gün veya aya ait fotoğrafları seçmek için tarihe de dokunabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   İOS AssistiveTouch'u Nasıl Etkinleştirebiliriz ?

6:Tarihleri ​​Düzenle veya Konumu ve kamerayı görüntüle

image 20

Fotoğrafı çektiğiniz yeri, tarihi ve saati ve kullandığınız cihazı daha detaylı keşfedin ve isterseniz kullandığınız terimleri kullanarak hızlıca bulabilmek için bir açıklama ekleyebilirsiniz.

  • Nasıl Yapılır : Fotoğrafı açın – 3 noktayı tıklayın – tüm bilgileri keşfedin.

7:Depolama alanını boşaltın

image 22

Halihazırda Google bulutunda yedeklenmiş olan fotoğrafları silerek cihazınızdaki dahili depolama alanını boşaltın.

  • Nasıl Yapılır : Ana menüye basın – bırakın – Silme işlemini onaylayın.

8:Chromecast ile Fotoğrafları TV’ye Yansıtın

image 24

Evde bir Chromcast cihazınız varsa fotoğrafları ve Videoları TV’ye yansıtabilirsiniz. Bunu yapmak için, aynı Wi-Fi ağına bağlı olduklarından emin olun ve fotoğrafları yansıtmaya başlamak için Chromecast simgesine tıklayın.

9:Fotoğrafları kişilere göre gruplayın ve düzenleyin

image 26

Google farklı yüzleri tanır ve her birine tıklarsanız sunum fotoğrafını değiştirebilir, adını değiştirebilir veya sonuçlardan silebilirsiniz.

  • Nasıl Yapılır : Arama çubuğuna basın – Gruplanmış yüzlere basın – Birini seçin – 3 noktaya basın – Değiştirin veya düzenleyin.

10:Facebook’tan Google Fotoğraflar’a Fotoğraf Aktarın

image 28

Facebook hesabınıza yüklediğiniz fotoğrafları ve albümleri tamamlayın. Bunu yapmak için Öğreticiyi izleyin: Fotoğrafları Facebook’tan Google Foto’ya senkronize edin .

11:Görsellerin içinde metin ara

image 30

Yapay zeka sayesinde, google fotoğraflar artık yüklenen fotoğraflarda metin bulabiliyor. Metni arama motoruna yazmanız yeterlidir, böylece google size bu metnin içerdiği fotoğrafları gösterecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   SEM Nedir? Google Arama Reklamları Hakkında ✔︎

12:Yerleşik Sohbet ile fotoğrafları paylaşın

image 32

Cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları, fotoğrafları indirmeye gerek kalmadan kişilerinizle özel bir etkinlikte paylaşın. Her şey, bir grup oluşturabileceğiniz ve paylaştığınız kişilerle sohbet edebileceğiniz google fotoğraflarıyla senkronize edilir.

  • Nasıl Yapılır : Fotoğrafları seçin – Paylaş’a tıklayın – Google fotoğraflarından veya gruptan kişileri seçin – Sohbet yoluyla gönderin.

13:Resimlerin üzerine çizin

image 33

Google fotoğraflarının düzenleme bölümünde serbest metin çizin veya oluşturun.

  • Nasıl Yapılır : Fotoğrafı açın – Düzenleme simgesine tıklayın – En alttaki çizim simgesine (# 4) tıklayın – Renk, kurşun kalem ✏️, vurgulayıcı veya Resmin üzerine yazılmış Metin seçin.

14:Galeri görünümünü değiştir

image 35

Görüntülerin görüntülendiği ekranda parmaklarınızı kıstırırsınız ve bu şekilde daha fazla fotoğraf görmek ve bir çeşit yakınlaştırma yapmak için görünümü değiştirebilirsiniz. Aylar arasında veya çok sayıda fotoğraf arasında gezinmek için idealdir.

15:İlgili nesneleri bulun

image 36

Google Foto, Lens’i entegre eder, böylece görselin içindekilerle ilgili daha ayrıntılı bilgi arayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır : Fotoğrafı açın – Google Lens simgesine tıklayın – Arama sonucunu bekleyin.

Bunlar bazı akıllı ipuçları ve püf noktalarıdır, Google Fotograflar’dan en iyi şekilde yararlanabileceksiniz. Ama yakında ikinci bir bölüm yayınlayacağım. 😎

”Google
10 Beğen