Teknobu

Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme Nasıl Yapılır 2021


Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme Nasıl Yapılır 2021

Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme Nasıl Yapılır 2021

Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme Nasıl Yapılır 2021 , Outlook ile artık yanlış gönderdiğiniz mailleri geri çekebileceksiniz. Korkmanıza ve endişelenmenize hiç gerek yok.

Öyleyse, daha önce göndermiş olduğunuz bir e-postayı geri alabilir misiniz? Gönderilmeyen ve geri çağrılan e-postalarla ilgili her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin. Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme Nasıl Yapılır ;?

Bir E-postayı Göndermeyi Geri Alabilir misiniz?

mesaj hatırlama

Bir e-postayı nasıl geri alabileceğinizi öğrenmeden önce, bir e-postayı “geri almak” ne anlama geldiğini anlamanız gerekir. Görüyorsunuz, e-posta göndermek için kullanılan teknoloji çok eski ve son yıllarda pek değişmedi. Çoğu modern sohbet uygulamasının aksine, bir e-posta mesajını hatırlama yeteneği, temel e-posta teknolojisinde yerleşik değildir – yani bir e-posta gönderildikten sonra gerçekten gönderilir.

Peki, Outlook ve diğer popüler e-posta hizmeti sağlayıcıları bir e-postayı göndermenize veya geri çağırmanıza nasıl izin verir? Bunu küçük bir numara ile yapıyorlar.

Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme

Outlook uygulamasında bir e-postayı göndermeyi geri almak veya geri çağırmak istiyorsanız, burada işler biraz farklı çalışır. Gmail gibi bazı e-posta hizmetleri, e-postayı göndermeyi Geri Alabilmeniz için yalnızca kısa bir süre izin verir. Outlook’ta, alıcı okumadığı sürece e-posta mesajını geri çağırabilirsiniz. Bir e-postayı geri çağırma, yalnızca hem gönderen hem de alıcı aynı kuruluş içinde Microsoft 365 veya Microsoft Exchange e-posta hesapları kullanıyorsa işe yarar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Otomatik Ödeme Nasıl Kapatılır ? 2021

Yanlış olan bir iş arkadaşınıza e-posta gönderdiğinizde bunu hatırlamakta fayda var. Aşağıdaki işlemi kullanarak Outlook’ta e-postayı kolayca geri çağırabilirsiniz.

  1. Outlook penceresinin solundaki ‘Gönderilmiş Öğeler’ klasörüne tıklayın.
  2. Geri çağırmak istediğiniz e-posta mesajını bulun ve çift tıklayarak açın.
  3. ‘Mesaj’ sekmesine tıklayın, ardından Eylemler> Bu Mesajı Geri Çağır seçeneğine tıklayın.

Outlook’ta İletiyi Geri Çağırma seçeneğini görmüyorsanız, üç olası seçenek vardır:

  • Alıcı e-postanızı zaten gördü ve şimdi geri çağrılamaz.
  • Alıcının Microsoft 365 veya Microsoft Exchange e-posta hesabı yok.
  • Bu özellik, yöneticiniz tarafından kuruluşunuz için devre dışı bırakıldı.
Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme
Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme

E-postayı göndermek istediğimden emin olmak için tercih ettiğim yol, Outlook’ta bir gönderme ve alma süresi gecikmesi oluşturmaktır. Varsayılan Outlook ayarı, hemen bir e-posta göndermektir. Hemen Gönder kutusunun işaretini kaldırdığınızda, F9 tuşunu veya araç çubuğunuzdaki gönder / al simgesini yazarak e-postanızı manuel olarak göndermeyi ve almayı hatırlamanız gerekecektir.

Diğer seçenek, harekete geçmeden önce düşünmeniz için biraz zaman tanımak için e-postanızı taslak olarak kaydetmektir.

En utanç verici e-posta anınız neydi?

”Google
12 Beğen