Teknobu

Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler


Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler

Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler

Yapay Zekanın Geleceği ; Merhabalar değerli dostlar bu yazımızda sizlere yapay zekanın geleceği hakkında bilgiler vereceğiz.

İşte Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler

İnsan, en çılgın teknoloji hayal güçlerinden bazılarını yeniden yaratmaya çalışan bilim kurgu tarafından her zaman büyülendi. Robotlar, akıllı makineler, gelişmiş yazılımlar, yapay zeka ve sinir ağları büyülenmenin sonucu oldu ve bugün tüm bunların gerçeğe dönüştüğü bir aşamadayız. Sadece bir vizyondan gerçek gelişmelere kadar uzun bir yol kat ettik. Günümüzde yapay zeka, geleceğimizi yavaş yavaş şekillendiren büyüleyici bir bilim ve teknoloji kanadıdır.

Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler
Source:teknobu.net Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler

Bilmiyorsanız, otonom karar verme yeteneklerine sahip gelişmiş makineler ve cihazlar zaten gerçeğe dönüştü. Amazon, otomatikleştirilmiş makinelerin tanıtılmasında öncü olmuştur ve yenilikleri oldukça gerçeküstü olmuştur. E-ticaret ile fiziksel mağazalar, gelişmiş tedarik zinciri yönetim sistemleri, teslimat drone’ları arasındaki boşluğu doldurmaya çalışan Amazon Go mağazası, gelişmiş yapay zekaya doğru bebek adımlarının örnekleridir.

Ayrıca akıllı evlerimiz, sürücüsüz arabalarımız, yüz tanıma sistemlerimiz ve daha fazlası hayatımıza giderek daha fazla kolaylık getiriyor.Ayrıca, Büyük Veri ve Makine Öğreniminin başlangıcı da yapay zekanın evrimini tamamlayarak makinelerin bir şeyleri kavrama, kalıpları anlama, trendleri öğrenme ve daha iyi ve bilinçli çözümler bulma açısından daha akıllı. Müzik uygulamalarınız, çevrimiçi alışveriş sitelerindeki alışveriş sepetleriniz, sanal kişisel asistanlar, basit Makine Öğrenimi uygulamalarının örnekleridir .

Bu Yazımızda Okuyun :   Ubuntu'da DNS Önbelleği Nasıl Temizlenir ?

Ancak yapay zekanın tam olarak şekillenmesiyle geleceğin daha destansı olacağına inanıyoruz. Yapay zekanın geleceğinin en iyi bilim kurgu filmlerinden başka bir şey olmayacağını tahmin ediyoruz. Zihninizde daha iyi bir resim çizmek için, işte yapay zekanın geleceği.

Otonom Ulaşım: Kendi kendine giden arabalar hakkında yeterince şey duyduk, okuduk ve gördük. Tesla, Google, Uber gibi teknoloji mamutları ve kendi kendine giden arabaları kullanmaya başlayan diğerleriyle, otomatik taşımacılığa doğru ilk adımı şimdiden gördük. Bazıları başarısız olurken, bazı deneyler başarılı oldu, buradaki paket, sürücüsüz arabaların gerçek olduğudur. Gelecekte teknoloji gelişecek ve halk otobüsleri, taksiler ve hatta özel araçlar gibi ulaşımların sürücüsüz ve otopilotla gideceği Geleceğe Dönüş’ten yol kopyalarımızda göreceğiz. Daha hassas bir şekilde, akıllı araçlar yolları ele geçirecek ve daha güvenli, daha hızlı ve ekonomik ulaşım sistemlerinin önünü açacaktır.

Source:teknobu.net Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler
Source:teknobu.net Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler

Robotlar Riskli İşlere Giriyor:  Bugün, en tehlikeli işlerden bazıları insanlar tarafından yapılıyor. Kanalizasyonun temizlenmesinden ateşe ve bombaların yayılmasına kadar inen, ellerimizi kirleten ve hayatımızı riske atan bizleriz. Bu süreçlerde kaybettiğimiz insan hayatının sayısı da oldukça fazladır. Yakın gelecekte, makinelerin veya robotların bunlarla ilgilenmesini bekleyebiliriz. Yapay zeka geliştikçe ve daha akıllı robotlar ortaya çıktıkça, dünyanın en riskli işlerinden bazılarında insanların yerini aldıklarını görebiliriz. Otomasyonun işleri elinden almasını beklediğimiz tek zaman budur.

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlama'yı Hızlı Bir Şekilde Öğrenmeniz İçin 10 Püf Noktası

Kişisel Asistanlar: Sanal asistanlar zaten oradadır ve bazılarımız onları kullanırdı. Bununla birlikte, teknoloji büyüdükçe, kişisel asistanlar olarak hareket etmelerini ve insanlar gibi davranmalarını bekleyebiliriz. Yapay zeka, derin öğrenme ve sinir ağları ile robotların emote olmasını ve onları asistan yapabilmemiz oldukça olası. Konaklama endüstrisi, gündüz bakım merkezleri, yaşlı bakımı, büro işleri ve daha fazlası gibi tonlarca farklı amaç için kullanılabilirler.

İklim Değişikliği ve Diğer Önemli Endişeler: Veriler şu anda en güçlü şeylerden biridir. İnsanlar olarak, iklim değişikliğiyle ilgili hiçbir şey yapamamamızın bir nedeni, mevcut durum ve sonuçları hakkında farkındalık eksikliğidir. Ayrıca, günlük yaşamımızdaki küçük değişikliklerin ve eylemlerin iklim değişikliği üzerindeki etkisi konusunda da sınırlı bilgiye sahibiz. Makinelerde durum böyle değil. IoT geliştikçe ve şehirler otomatik yardımcı ekipman, evler ve daha fazlasıyla akıllı hale geldikçe, her gün verdiğimiz hasarı önemli ölçüde azaltabiliriz.

Tüm bunlar kulağa çok uzak ve uzak gelebilir, ancak yapay zeka üzerine yoğun çalışmaların çoktan başladığını ve süper akıllı robotların ilk prototipini görebileceğimiz günlerin çok uzak olmadığını söyleseydik inanamazsınız. Makineler, verilere erişimleri ve hassasiyetleriyle dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilir. Sen ne düşünüyorsun?

Bu Yazımızda Okuyun :   React Native Uygulamaları için En İyi 3 Tema

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Yapay zekanın geleceği ile ilgili sizler için hazırladığımız yazımız bu kadar. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

”Google
12 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar