Teknobu

Telefonunuzun Ne Kadar RAM’e Sahip Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz ? 2020


Telefonunuzun Ne Kadar RAM’e Sahip Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz ? 2020

Telefonunuzun Ne Kadar RAM’e Sahip Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz ? 2020

Telefonunuzun Ne Kadar RAM’e Sahip Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz ?

RAM, akıllı telefonunuzdaki önemli bir özelliktir. Telefonunuzun sahip olduğu miktar performansı büyük ölçüde etkileyebilir. Android telefonunuzda ne kadar RAM’iniz olduğunu merak ediyorsanız, size nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

Android telefonunuzda ne kadar RAM olduğunu görmek için önce gizli Geliştirici Seçenekleri menüsünü etkinleştirmeniz gerekir . Bu daha az bilinen ayarlarla, telefonunuzun bellek kullanımını görmek de dahil olmak üzere çok şey yapabilirsiniz.

Önce yukarıdan aşağı kaydırın (cihazınızın üreticisine bağlı olarak bir veya iki kez) ve ardından Ayarlar menüsünü açmak için dişli simgesine dokunun.

cihaz ayarlarını aç

Ardından, tamamen aşağı kaydırın ve “Telefon Hakkında” yı seçin.

Telefon Hakkında'yı seçin

Alt kısımda, “Artık bir geliştiricisiniz” mesajı görünene kadar “Yapı Numarası” na tekrar tekrar (genellikle hızlı bir şekilde yaklaşık beş kez) dokunun.

Yapı Numarasına art arda dokunun

Ardından, ana Ayarlar menüsüne dönün ve “Sistem” e dokunun.

Ayarlar'dan Sistem'i seçin

Yeni “Geliştirici Seçenekleri” bölümüne dokunun. Görmüyorsanız, “Gelişmiş” bölümüne bakın.

Geliştirici Seçeneklerini seçin

Sayfanın üst kısmında, “Hafıza” ve ne kadar hafızanız olduğunu göreceksiniz, ancak daha fazla bilgi görmek için bu seçeneğe dokunabilirsiniz.

Daha fazlasını görmek için Hafıza'ya dokunun

Bu ekran, telefonunuzun üreticisine bağlı olarak biraz farklı görünecektir, ancak “Toplam Hafıza” nın yanındaki sayı, telefonunuzun sahip olduğu RAM miktarıdır.

Bu Yazımızda Okuyun :   İOS AssistiveTouch'u Nasıl Etkinleştirebiliriz ?
Hafıza bilgisi

Burada listelenen RAM, genellikle ilan edilenden biraz daha düşük olacaktır. Örneğin, Pixel 5’te “8 GB RAM” vardır, ancak sistem yalnızca 7,8 gösterir.

Telefonunuzun sahip olduğu RAM miktarı asla değişmeyecek, ancak ne kadar kullandığınızı görmek için her zaman burayı kontrol edebilirsiniz.

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç