Teknobu

Sağlık Bakanlığı Personel Atalamaları Ne Zaman Yapılacak


Sağlık Bakanlığı Personel Atalamaları Ne Zaman Yapılacak

Sağlık Bakanlığı Personel Atalamaları Ne Zaman Yapılacak

Sağlık personeli alımlarında atamalarda geri sayımlar başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde personel atamaları ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu ve önümüzdeki süreçlerde yeni hastanelere atamaların olabileceğini söylemişti. Peki, iki senede bir düzenlenen KPSS sınavına 2018’de giren ve atama bekleyen adayların atamaları ne olacak ?

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÖZÜ SAĞLIK BAKANLIĞI’NDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2020 yılında 32.000 sağlık personeli alımının yapılmasının ardından yeni atamaların da ilerleyen günlerde duyurulacağını ifade etti. Bakan Koca yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle açılan şehir hastanelerine atama gerçekleştirmek ve kendi bünyesinde istihdam ettirmek üzere farklı branşlardan 10 binden fazla sağlık personeli alımı yapacağını açıklamasının ardından, 2018 KPSS ataması bekleyen sağlık çalışanları ise bakanlığın yapacağı duyurulara dikkat etti.

ATAMALARI OLMAZSA PUANLARI GEÇERSİZ OLACAK

22 Ekim 2020’de açıklanacak olan KPSS lisans sınavına kadar atamaları gerçekleştirilmeyen 2018 KPSS adaylarının puanları geçersiz olacak. Şehir hastanelerine yapılacak olan atamaların gündeme gelmesinin ardından çeşitli sosyal medya platformlarında haklarını arayan 2018 KPSS adayları, 22 Ekim’de açıklanacak olan KPSS sınavından önce atama beklemektedir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Koronavirüs belirtileri arasında en kritik olanı açıklandı!
”Google
14 Beğenmekten Vazgeç