Teknobu

Almanya’ya Giriş Şartları Değişti: Turkovac’a Vize Yok 2022
Almanya’ya Giriş Şartları Değişti: Turkovac’a Vize Yok 2022

Almanya’ya Giriş Şartları Değişti: Turkovac’a Vize Yok 2022

2022 yılında Türklerin Almanya’ya Giriş Şartları Değişti: Turkovac’a Vize Yok. İşte yenilenen Almanya şartları hakkında tüm detayları bu haberimizde açıkladık.

Türklerin Almanya’ya Giriş Şartları Değişti: Turkovac’a Vize Yok

Almanya, Türkler için vize ve ülkeye giriş şartlarını tamamen yeniledi. Bu şartlarda yer alan en önemli konu ise; Turkovac aşısı olan Türkler Almanya’ya giremeyecekler, Almanya’ya göre Turkovac aşısı olanlar hiç aşı olmamış sayılacaklar. Sadece Almanya’nın kendi tanıdıkları aşıları yaptıranlar ülkeye girebilecekler.

En çok Türk’ün bulunduğu Almanya, Türklere vize şartlarını güncelledi. 7 Ocak 2022 tarihli güncellemeye göre, “Almanya’da geçerli sayılan aşılardan yaptırmayanlar, hiç aşı olmayanlar; negatif testi olsa bile” ülkeye alınmayacak.

Almanya'ya Giriş Şartları
Almanya’ya Giriş Şartları

Aşıları tam olmayan ve Almanya’ya girmek zorunda olanlar (örneğin aşısı olmayanlar aşı için başvurabilir, ancak aşılı olsa bile Moderna, BioNTech, AstraZeneca veya Johnson & Johnson aşıları olmadan Almanya’ya giremezsiniz. .

İKİ DOZ TURKOVAC YETMİYOR

Açıklamada bu, “Zorunlu seyahat nedeni yoksa da aşı olmamış kişiler başvurabilir. Ancak ülkeye girişe, tüm dozlar tamamlanınca izin verilecek” diye özetlendi.

Bu Yazımızda Okuyun :   Aktay isminin anlamı nedir, Aktay ne demektir? Kuranda geçiyor mu?

Türk aşısı Turkovac da, Çin aşısı ve Rus aşısı gibi Almanya’da tanınmıyor. Turkovac yaptıranlar, iki dozunu bu aşıdan tamamlasa bile Almanya’ya alınmayacak.

Türkiye’de devam eden seyahat yasağı nedeniyle, her zaman koronavirüs kurallarına uyulması tavsiye edilir, ancak aşılar için Robert Koch Enstitüsü web sitesini kontrol etmeniz önerilir. AB tarafından onaylanan dört aşı dışında bu sitede aşı bulunmamaktadır.

”Google
17 Beğen