Teknobu

İstanbul Valiliği’nden kar uyarısı 2021


İstanbul Valiliği’nden kar uyarısı 2021

İstanbul Valiliği’nden kar uyarısı 2021

İstanbul Valiliği alarm verildi. Vatandaşların hazırlıklı olması için uyardı.

İstanbul Valiliğin den uyarı

Gelen bir son dakika haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı için tarih verdi. Hava sıcaklığının cuma günü itibarıyla düşmeye başlaması ve pazartesi 0 dereceyi bulması beklenirken, Türkiye genelinde kar yağışının 1987, 2002 ve 2004’deki yağışlar gibi etkili olması bekleniyor.

Öte yandan İstanbul Valiliği, Meteoroloji raporuna göre; hava sıcaklığının azalması, hafta sonundan itibaren yağışların kar şeklinde olması bekleniyor’ denildi. İşte kar yağışının başlayacağı gün ile ilgili Meteoroloji’nin tahmininin detayları…

Cuma günü Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle birlikte sıcaklıkların hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 15 derece) azalarak, mevsim normalleri civarına ve yer yer altına ineceği tahmin ediliyor.

Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisiyle Marmara ve Batı Karadeniz başta olmak üzere kuzey ve iç bölgelerin tamamının kar yağışının etkisi altında kalması bekleniyor. Pazartesi gününden itibaren kuzey, iç ve doğu kesimlerde soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte kar yağışlarının aralıklarla devam etmesi bekleniyor” denildi.

Bu Yazımızda Okuyun :   A101 Bim Aktüel Ürünler Kataloğu Aralık 2020
İstanbul Valiliği

Meteoroloji 3 büyük il için beklenen hava durumunu ise şöyle açıkladı: Havanın; bugün (11 Şubat Perşembe) parçalı çok bulutlu, Cuma günü ilk saatlerden itibaren aralıklı yağmurlu, Cumartesi ise çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Pazar günü sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde başlayacak olan yağışların, kıyı kesimlerde de zaman zaman kar şeklinde olması bekleniyor. Maksimum sıcaklığın, Perşembe günü 19 derece iken Pazartesi 3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

”Google
15 Beğenmekten Vazgeç