Teknobu

Google Artık Youtube’yi Büyük Bir Alışveriş Platformu Haline Dönüştürecek


Google Artık Youtube’yi Büyük Bir Alışveriş Platformu Haline Dönüştürecek

Google Artık Youtube’yi Büyük Bir Alışveriş Platformu Haline Dönüştürecek

Bloomberg’e göre artık YouTube, izleyicilerin ürünlerini doğrudan videolardan satın almasına olanak tanıyan özellikleri test etmeye başladı. YouTube, Amazon ve Alibaba ile rekabete hazırlanıyor. Güzel bir platform bizleri bekliyor.

Bloomberg’de yayınlanan bir bilgile göre Google, YouTube’yi Amazon ve Alibaba ile rekabet haline girecek bir alışveriş platformuna dönüştürmek için dünyanın en büyük video akış hizmeti sitesine yeni güncel değişiklikler ekliyor. Yayınlanan belgede, şirketin izleyicilerin yayınlanan videolarda sunulan oyunları, gadget’ları ve diğer ürünleri harici sitelere gitmeden satın almalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiği belirtildi.

YouTube’dan alışveriş test edildi

Bir YouTube sözcüsü, şirketin bu özellikleri sınırlı sayıda video kanalıyla test ettiğini doğrularken, içerik oluşturucuların sergilenen ürünler üzerinde kontrol sahibi olacağını söyledi. Konuyla alakalı daha fazla ayrıntı paylaşılmazken sözcü, şirketin bunu bir deney olarak nitelendirdiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir YouTube, topluluk alt yazılarını kaldırıyor
Google, YouTube üzerinden ürün satışı için yaptığı testlerde çevrim içi mağaza sağlayıcısı Shopify’ı platforma entegre etti. YouTube’dan alışveriş özelliği sunulan bazı içerik oluşturucular, videolarda tanıttığı ürünleri videonun altında bulunan bir alana listelediler. İçerik oluşturucular, listede en fazla 12 ürün bulundurabildiler.

Bu Yazımızda Okuyun :   Google, Daydream desteğini bıraktı

YouTube’un doğrudan satışlardan nasıl gelir elde etmeyi planladığı belli değil ancak içerik oluşturucular, görünüşe göre yeni girişim aracılığıyla yapılan satışların bir yüzdesini alacak ve bu da gelirlerini reklamların ötesinde çeşitlendirmelerine olanak tanıyacak.

Bu özellik test aşamasını geçip YouTube’a yerleşik özellik olarak gelirse, izleyiciler daha fazla kutu açma ve ürün tanıtma videolarıyla karşılaşacak demektir.

”Google
12 Beğenmekten Vazgeç