Teknobu

Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor 2021


Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor 2021

Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor 2021

Kar yağışı Kar bir kez daha İstanbul’u sevindirecek. Meteoroloji çarşamba gününe hazırlıklı olun çağrısı yaptı.

Kar yağışı Yurda geri Dönüyor

Kar yağışı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz (Sinop dışında), Eskişehir, Çankırı, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Çorum çevrelerinin sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

carsamba gunune dikkat beklenen kar yagisi 13888407 4146 o

Kar yağışı Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması bekleniyor. İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’da kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kar yağışı Meteoroloji’nin beş günlük hava tahminine göre İstanbul’da 27 Ocak Çarşamba ve 28 Ocak Perşembe günleri karla karışık yağmur etkili olacak.

En düşük hava sıcaklığının çarşamba günü 4, perşembe günü ise sıfır derece olması bekleniyor.

Uzun süredir beklenen kar yurdumuzun bazı kesimlerinde etkili bazım kesimlerinde ise etkisini göstermemişti.

Bu Yazımızda Okuyun :   TRT Yeni personel alımı yapacak! KPSS şartı yok

16 ocakta Marmara bölgesine gelen kar herkesin yüzünü güldürmüştü. Marmara bölgesi tekrardan kar ile büyük bir keyif çıkaracağa benziyor. Uzmanlar her şeye karşı uyarıda bulundular.

Kar lastikleri ve zincirsiz çıkmamaları konusunda dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha vurguladılar.

Meteoroloji, vatandaşları kuvvetli buzlanma, don, çığ, kuvvetli rüzgar ve yağışa karşı da uyardı.

Meteoroloji’nin uyarılarında şu ifadelere yer verildi:
İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz’de kuvvetli (40-60 km/sa), Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Online 7 En İyi Ücretsiz Cv Oluşturma Siteleri

”Google
34 Beğenmekten Vazgeç