Teknobu

Teknoloji Çocukların Öğrenme Yeteneğine Nasıl Fayda Sağlıyor ?


Teknoloji Çocukların Öğrenme Yeteneğine Nasıl Fayda Sağlıyor ?

Teknoloji Çocukların Öğrenme Yeteneğine Nasıl Fayda Sağlıyor ?

Yıllar önce, bir sınıftaki kavramları anlamamanın sonuçları ağırdı ve ömür boyu sürebilirdi. Bir çocuk ödevle mücadele edebilir, çalışabilir, deneyebilir, pratik yapabilir, strese girebilir – ve hala bir kavram öğrenmekte zorlanırdı. Süreç genellikle kötü notlar açısından bir korku ve acı döngüsü yarattı. İşte teknoloji çocukların öğrenme yeteneklerini nasıl rahatlatıyor.

Bir kavramı öğretmenin öğretmeye karar vermesinden öğrenebilme yeteneği öğrencinin benlik saygısını etkilemiştir. Eğer bir çocuk bunu çok kötü “anlamadıysa”, pek çok çocuk kendinden bilinçli ve kendinden emindir.

Öğrenme mücadelesine teknolojiden kayda değer bir destek verilmiştir. İleride çocuklar, ebeveynleri ve eğitim sistemi birçok teknoloji türünden faydalanmalıdır.

Tabii ki, çoğu eğitimli insan ömür boyu öğrenme için kitap okur. Kaliteli ebeveynler, çok küçük çocuklar için bile okuma malzemeleri ve kitaplar satın alır. Ancak bir çocuk öğrenmeye başlar başlamaz ve bir bilgisayara sahip olur olmaz – güvenle söyleyebiliriz, bir cevap için Google’a gideceklerdir.

Bilgisayarlar, iPad’ler ve diğer cihazlar, çevrimiçi ödev yardımının bugün en çok aranan web hizmetlerinden biri olmasının nedenidir.

Teknolojiye Bağımlılık
Teknolojinin gelişiyle kurallar değişti. Bugün, çocuklar her zamankinden daha hızlı ve daha iyi öğrenme şansına sahip olacaklar. Mevcut neslin çok daha fazla giden olduğu öğretildi ve teknolojiye çok daha bağımlılar.

İyi notlar almaya gelince, dijital yerli internette hemen hemen her şeyi bulabilmek için hızlı navigasyon becerilerine sahip olacak. Teknoloji, çocuklara rahatlama sağlıyor – iyi notlar almalarına yardımcı oluyor. MOOC’lar (Massive Open Online Kursları) daha erişilebilir hale geldikçe, çevrimiçi özel dersler norm haline geliyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Xiaomi, akıllı telefonun RAM'inde içerik depolamak için yeni bir teknoloji geliştirdi

Dijital yerliler hiç teknoloji kullanmamış ve internette çok büyük miktarda veri tüketmemişlerdir. Zamanımızın en büyük bilgi deposu olan internete bağımlı olmaları bir beyin fırtınası değildir.

Dijital yerliler arasında baskın olan en büyük korku ‘nomofobi’dir (mobil cihaz olmadan veya mobil iletişimin ötesinde olma korkusu). Teknoloji olmadan hayatı düşünmek gençlerin akıl almaz bir şeyidir.

İyi notlar almak için çevrimiçi ödev yardımı aramak bir eğilim değil, hızla zamanımızın normu haline geliyor. Yeni Nesil internette büyüyor.

Ödev stresini yenmek için dijital ordunun cephaneliğinde birçok silah var. Stanford tarafından yapılan araştırmaya göre, ev ödevi stresi gerçek ve hala desteksiz bir zayıflatıcı aksilik olabilir. Ama bakalım, teknoloji kurtarmaya geldi.

Çevrimiçi derslerin yükselişi
Dünyanın her yerindeki çevrimiçi derslerde büyük artış kurtarıldı. Ayrıca, bir öğrenci kağıtlarını ve ödevlerini kontrol etmek için dijital cihazlar ve araçlarla donatılmıştır. Öğretmenler ve öğrenciler, intihal dedektörleri, dil bilgisini düzeltmek için araçlar, okunabilirliği kontrol etmek ve dijital kütüphanelerle donatılmıştır.

Hiç şüphe yok ki uygun bir fiyata daha iyi notlara ulaşmak çok daha kolay hale geldi.

Zamanımızın en önemli bilgi patlaması olan çevrimiçi derslerin yükselişi bile öğrencilerin bu ‘A’ notunu güvence altına almasına yardımcı oluyor. Çoğu çevrimiçi ders sitesi ücretsiz deneme sunar ve öğrencilerin 7/24 çevrimiçi bir öğretmene bağlanmasına izin verir.

E-Öğrenimin sağladığı kolaylık ve esneklik daha iyi notlarla sonuçlanır. Bunu bir düşün; öğrenme, bir kavramı anladığınızda, görselleştirdiğinizde ve dersi uyguladığınızda olur. Teknoloji bu bilgiyi kolaylaştırır ve bu nedenle eğitim için güçlü bir araçtır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Elektronik Sistemlerinizi Ucuza Nasıl Koruyabilirsiniz?

Çevrimiçi derslere ek olarak, birçok güvenilir site öğrencilerin gelecek sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmak için yazma yardımı sunmaktadır. Bu tür bir yardım sadece sanal bir platformda ders kitabı izlenimleri değil, bir çözüme nasıl ulaşılacağıyla ilgili talimatlar veren rehberli bir haritadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı, teknoloji mevcut eğitim senaryosunda bir oyun değiştiricidir ve gelecekte de aksamalar hissetmeye devam edeceğiz.

Zor bilimlere ödev yardımı.
Bir öğrencinin Matematik veya Kimya için ödev yardımı aradığını ve çevrimiçi olarak çok sayıda öğrenme seçeneğine sahip olduğunu varsayalım. Yardımın kapsamı, çevrimiçi bir öğretmen seçmekten veya canlı bir beyaz tahta çalışma oturumu almayı seçmekten geniş olabilir.

Dijital sınıfa girerek, öğrenci kendilerine en uygun olanı seçebilir. Seçenekler ekranı paylaşma, dosya yükleme, görüntü aktarma ve beyaz tahtaya sorgu yazma arasında değişir.

Daha iyi kavramsal netlik ve iyi derecelere yol açtığından sonuç olağanüstüdür. Nominal fiyata bir konu uzmanından ders alarak bir konu üzerinde komuta sahibi olan bir öğrencinin sınavda iyi puan alma şansı daha yüksektir. Kısacası, teknoloji en iyi şekilde kullanıldığında iyi kaliteler bir yan üründür.

Teknoloji test puanlarını yükseltebilir mi?
Teknoloji tek başına test puanlarını artıramaz , ancak bilgiyi geliştirmek için kolaylaştırıcı olarak kullanıldığında daha iyi sonuçlar verir. Özellikle, belirli teknoloji bir öğrenciyi parmaklarının ucunda birden fazla seçenek sunabilir – ancak insan zekasını geçemez. Bazı çevrimiçi sınıflar öğrencinin Fizik, İngilizce veya Matematik almasına izin verebilir

Bu Yazımızda Okuyun :   WhatsApp'ta Hareketli Konum Nasıl Paylaşılır?

Ev ödevi saniyeler içinde yardımcı olur, ancak hiçbir şekilde teknoloji eğitim almamanın yerini tutamaz.

Teknoloji ile birleştiğinde, öğrenci gelişebilir ve değişim için bir katalizör olabilir. Okullarda ödev yardımları devamsızlığı azaltabilir, öğrencilerin ders materyallerine katılmalarına yardımcı olabilir ve öğrenmeyi daha iyi bir deneyim haline getirebilir.

“Kurum içi” okuldan sadece okula ve çevrimiçi desteğe geçiş, günün 24 saati öğrenmeyi desteklediği için daha iyi notlara yol açacaktır. Artan etkinlik ve öğrenme verimliliği ile teknoloji öğrenmeyi kapsayıcı ve işbirlikçi hale getirir.

Örneğin, Kimya’da çevrimiçi ödev yardımı arayan bir öğrenci, konuyla ilgili bilgileri bulmak için interneti en iyi şekilde kullanabilir. Bu seçenekleri bulmak, genç akademisyeni daha iyi bilgilendirmeye ve iyi notlar alma şansına yardımcı olacaktır.

İleriye Doğru
Jüri, teknolojinin genç beyinler üzerinde kalıcı bir etki bırakıp bırakmadığı konusunda hala kararsız olabilir – ancak teknoloji, yerini 21. yüzyılın en üstün becerisi olarak bulacaktır. Akademik fakülteden öğrenciye kadar, teknoloji öğrenmeyi kazandırmanın ve geliştirmenin daha akıllı bir yoludur.

Öğrenciler notlarını artırmak için çevrimiçi ödev yardımı, araştırma için ödev hizmetleri, çevrimiçi özel ders ve dijital araçlardan yararlanmaktadır.

Özetlemek gerekirse, daha iyi notlar almanın yolu ödevinizi iyi yapmaktır. Teknoloji ve yaşamda olduğu gibi, yükseltmeye devam etmek ve her zaman öğrenmeye devam etmek gerekir.

”Google
29 Beğen