Teknobu

SEO Veya SEM Arasındaki Farklılıklar ve Avantajlar Nelerdir? ✔︎


SEO Veya SEM Arasındaki Farklılıklar ve Avantajlar Nelerdir? ✔︎

SEO Veya SEM Arasındaki Farklılıklar ve Avantajlar Nelerdir? ✔︎

Bu yaznızda siz değerli teknobu okurlarımıza seo veya sem arasındaki farklılıklar ve avantajlarından bahsedeceğiz. Umarım bu yazımızı faydalı bulursunuz. İşte gelelim yazımıza…

Dijital pazarlama, son yıllarda her işletme için vazgeçilmez bir araç olmaya devam ediyor. Küçük girişimcilerden büyük şirketlere, devlet kurumları bile bu hizmetlerin önemini anlıyor. Elbette her birinin temel amacı, Google, Yandex, Bing vb. Arama motorlarında insanlar arama yaptıklarında ön planda yer almaktır. Bu son derece rekabetçi dijital ortamda, ana hedef ilk ortaya çıkan ve öne çıkan olmaktır.

Ama önce görünür olmak için ne gerekiyor?

Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda görünmesi için SEO ve SEM hizmetine ihtiyacınız var. SEO ve SEM (Arama Motorlarında Ücretli Reklamcılık) en yaygın iki dijital pazarlama stratejisidir. Her ikisi de web sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur. Ancak ikisi arasında önemli farklılıklar var.

Bu Yazımızda Okuyun :   Google Adsense İle Para Kazanmak - Google Adsense Nedir ? 2021
SEO Veya SEM
SEO Veya SEM

SEO süreci doğru ve tutarlı bir şekilde yapılırsa, sitenize organik (ücretsiz) trafik çekebilirsiniz, bu da şirketinizin bilinirliği ve satış büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. SEM ile aynı işlemler arama motorlarında ücret karşılığında yapılabilir. Buradaki temel fark, SEO sonuçlarının uzun sürmesi ve SEM’in reklamı etkinleştirdiğiniz andan itibaren görünür olmasıdır.

SEO hizmeti ile SEM hizmeti arasındaki farklar nelerdir?

SEO hizmeti Uzun bir süreçtir ve istediğiniz sonuçları almak için zamana ihtiyacınız vardır. Elbette bu sonuçları ve trafik artışını kısa vadede görebilirsiniz. Ancak ilk sayfada ilk sırada yer alabilmek için optimizasyon çalışması yapmanız ve rakiplerinizden daha iyi performans göstermeniz gerekiyor.

SEM hizmeti Bu süre zarfında reklamlar ödenir ve başladığınız günden itibaren uygun bütçeyi belirlerseniz ön planda görünebilir ve hizmetinizi satabilirsiniz.

SEO vs. SEM 1
seo veya sem

SEO hizmetinin avantajları

  • Müşterilerinize sattığınız ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi, daha karşılaştırmalı kelimeler gösterebilir ve daha fazla bilgi almalarına yardımcı olabilirsiniz.
  • Yararlı içerik oluşturarak, daha fazla site trafiği elde edebilir ve markanızın PR için olumlu bir karakter yaratabilirsiniz.
  • En önemlisi, Google tıklamalar ve gösterimler için ücret almaz. Sadece başkalarına ve içeriğinize karşı verdiğiniz yardım konusunda daha ayrımcı olmalısınız.
Bu Yazımızda Okuyun :   EXE Dosyasını APK'ya Dönüştürme 2020

SEM hizmetinin avantajları

  • SEM servisinin avantajı kısa sürede devreye girebilmesi ve var olan sonuca bir gün içerisinde ulaşılabilmesidir.
  • Ayrıca direkt satış amaçlı anahtar kelimelere göre müşterilerinize görünebilir, kısa sürede satış yapabilirsiniz.
  • Ana avantaj, sonuçları gerçek zamanlı olarak takip etme ve buna göre yeni optimizasyonlar yapabilme yeteneğidir.

SEO + SEM = Doğru pazarlama stratejisi

SEO mu yoksa SEM mi daha etkili olduğu sorusu her zaman en sık sorulan sorulardan biridir. Bir işletme için her ikisi üzerinde aynı anda çalışmak daha fazla insana ulaşmanıza ve sonuç olarak etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

”Google
13 Beğen

Yapılan Yorumlar