Teknobu

Moodys Kredi Notu Belli Oldu İşte Detaylar


Moodys Kredi Notu Belli Oldu İşte Detaylar

Moodys Kredi Notu Belli Oldu İşte Detaylar

Moodys Kredi Notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye kredi notunu açıkladı. Moody’s’in 11 Eylül’deki kredi notu kararının ardından 4 Aralık’ta yapılacak açıklama merak ediliyordu. Moody’s Türkiye notunu güncelledi mi?

Moody’s Türkiye kredi notu güncellemesi merak ediliyor. 11 Eylül’de yapılan değerlendirmenin ardından 4 Aralık’ta yapılan açıklamada Türkiye kredi notunun güncellenmesi bekleniyordu. Moody’s’den yapılan açıklamada, takvimde hakkında değerlendirme yapılması için 4 Aralık tarihi verilen Türkiye ve Rusya için güncelleme yapılmadığı bildirildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yıllık takvimlerinde, ülkelerin kredi notu ve not görünümleri için tarih vermesi, kesin olarak güncelleme yapılacağı anlamına gelmiyor.

Moody’s, daha önce 5 Haziran olarak açıklanan tarihte de Türkiye’nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapmamıştı.

SON GÜNCELLEME 11 EYLÜL’DE

Kuruluş, 11 Eylül’de takvim dışı bir değerlendirmeye giderek Türkiye’nin kredi notunu “B1″den “B2″ye düşürmüş ve not görünümünü “negatif” olarak bırakmıştı.

Bu Yazımızda Okuyun :   Berlin'de Para Kamyonu Soygunu Yapıldı: Bir kişi yaralandı 19 Şubat
”Google
14 Beğen