Teknobu

KAÇIRILAN GEMİ 24 OCAK


KAÇIRILAN GEMİ 24 OCAK

KAÇIRILAN GEMİ 24 OCAK

KAÇIRILAN GEMİSİ

Kaçırılan gemi Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı.

İlk belirlemelere göre, 19 kişilik mürettebattan 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 4. kaptan Furkan Yaren’le görüşerek bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Furkan Yaren ile iki kez telefonda görüştü.

KAÇIRILAN GEMİSİ

Bakan Çavuşoğlu ayrıca, ”Biraz önce kaptanla görüştüm gemi Gabon karasularında. Gemi limana yanaşmak için bekliyor. Gabon’dan da teknik personel talebinde bulunduk. Gemi yanaşır yanaşmaz gerekli işlemleri yapacağız. Vatandaşların kurtarılması için koordineli görüşmeleri sürdürüyoruz.

Korsanlar henüz geri dönüş sağlamadılar.” açıklamasında bulundu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk gemisine Nijerya açıklarında korsan baskınla ilgili NTV’ye açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Biraz önce kaptanla görüştüm gemi Gabon karasularında. Gemi güvenli şekilde limana yanaşmak için bekliyor. Gabon’dan da teknek personel talebinde bulunduk. Gemi yanaşır yanaşmaz gerekli işlemleri yapacağız.

Vatandaşların kurtarılması için koordineli görüşmeleri sürdürüyoruz.

Korsanlar henüz geri dönüş sağlamadılar. Süreci yakından takip ediyoruz.

Bu Yazımızda Okuyun :   İngiltere'de Üniversite Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2021

Kaptanın morali iyi, personel de iyi. Herhangi yaralanma veya başka bir durum yok. Vefat eden Azerbaycanlı kardeşimizin naaşı var onu da gemi yanaşır yanaşmaz gerekli işlemleri başlatacağız.”

‘GEMİMİZ SAAT 11:00’DE GABON’UN GENTİL LİMANI’NA DEMİRLEDİ’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da yaptığı son dakika açıklamasında gemi ile ilgili şu bilgiyi verdi: ‘Gine Körfezi’nde korsan saldırısına uğrayan gemimiz saat 11:00’de Gabon’un Gentil Limanı’na demirlemiştir. Olayda hayatını kaybeden Azerbaycanlı denizcimize Allah’tan rahmet diliyorum. 15 denizcimizin salimen Türkiye’ye dönmesi için tüm imkanlarımız seferber edilmektedir.’

”Google
8 Beğen