Teknobu

Her Yazılımcının Öğrenmesi Gereken 3 Temel Programlama Dili


Her Yazılımcının Öğrenmesi Gereken 3 Temel Programlama Dili

Her Yazılımcının Öğrenmesi Gereken 3 Temel Programlama Dili

Bilgisayar programcıları dijital dünyanın kurucularıdır. Yazılım geliştirmek ve bilgisayar programlarındaki hataları düzeltmek için farklı programlama dilleri kullanırlar. Günlük olarak kullandığınız uygulamalar ve yazılımlar, bilgisayar programcılarının sahne arkası çalışmalarının ürünüdür.

Kodlamaya daha yeni başlayan ve başladığınızda nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz ?

Uzmanlar, sizin gibi yeni başlayanlar için en iyi olan üç temel programlama dilini baz aldık sizler için. Ne için kullanıldıkları ve sizi programlama dünyasında nereye götürebilecekleri hakkında bilgi edinmeniz için bu makaleyi sizlere hazırladık.

Yeni başlayanlar için bilinmesi gereken 3 temel programlama dili

Yanlış programlama dilini öğrenmek için zaman kaybetmek istemezsiniz değilmi. Böylece çaylak programcılar için mükemmel olan programlama dillerini araştırıp 3 Başlığa indirdik. Bunlar ; Java, Python ve JavaScript.

Wyncode Coding Academy’nin Lider Öğretim Asistanı Walter Latimer, “Programlama dünyasında, her üç dile aşina olmak iyidir, diyor . “Her birinin kendi esası var ve üçü de sektörde yoğun bir şekilde kullanılıyor.”

  1. Java
    Latimer’e göre Java orijinal kodlama dillerinden biridir ve genel web kodlamasında hala oldukça popülerdir. Java, günlük olarak kullandığımız uygulamaların çoğunu geliştirmek için kullanılır. Birçok web sitesi Java uygulamaları olmadan düzgün bir şekilde çalışmaz!
Bu Yazımızda Okuyun :   Elektronik Sistemlerinizi Ucuza Nasıl Koruyabilirsiniz?

Yeni başlayanlar neden bayılacak: Java, daha karmaşık dillere daha derinlemesine bakmadan önce kodlamayı iyice anlamak isteyen yeni başlayanlar için gidilecek dildir. Latimer, “Zanaatlarının temellerini anlamak isteyen herhangi bir ciddi kodlayıcı için Java onların cesur cesur olmalarına izin veriyor,” diyor. Java’yı anlamak, programlamayı temel düzeyde anlamaktır.

Bununla ne yapabilirsiniz: “Java, Android uygulamaları geliştirmek için çok önemlidir” diye açıklıyor Latimer. Mastering Java, uygulama geliştiriciden yazılım mühendisine kadar çeşitli iş pozisyonlarına kapı açabilir. Java, geçen yıla ait 630.000’den fazla iş ilanında yer alan ve ne kadar evrensel olduğunu gösteren bir beceriydi. 1

1. Java

Latimer’e göre Java orijinal kodlama dillerinden biridir ve genel web kodlamasında hala oldukça popülerdir. Java, günlük olarak kullandığımız uygulamaların çoğunu geliştirmek için kullanılır. Birçok web sitesi Java uygulamaları olmadan düzgün bir şekilde çalışmaz!

Yeni başlayanlar için: Java, daha karmaşık dillere daha derinlemesine bakmadan önce kodlamayı iyice anlamak isteyen yeni başlayanlar için gidilecek dildir. Latimer, “Zanaatlarının temellerini anlamak isteyen herhangi bir ciddi kodlayıcı için Java onların cesur olmalarına izin veriyor,” diyor. Java’yı anlamak, programlamayı temel düzeyde anlamaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Sistem Yazılımları Nedir ? 2020

Bununla ne yapabilirsiniz: “Java, Android uygulamaları geliştirmek için çok önemlidir” diye açıklıyor Latimer. Mastering Java, uygulama geliştiriciden yazılım mühendisine kadar çeşitli iş pozisyonlarına kapı açabilir. Java, geçen yıla ait 630.000’den fazla iş ilanında yer alan ve ne kadar evrensel olduğunu gösteren bir beceriydi. 

2. Python

Python , okunabilirliği ve doğrudan kodlama felsefesi ile bilinen genel kullanımlı bir programlama dilidir. Sessiz Bahar Enstitüsü veri bilimcisi Herb Susmann , Python’un programlama dünyasında web sunucuları kurmak veya bir veritabanına bağlanmak gibi ortak görevleri yerine getirmek için yaygın olarak kullanıldığını açıklıyor . 

Yeni başlayanlar için: Python’un popülaritesi, onu web geliştiricileri için akıllı bir seçim haline getiriyor. Dilin kendisi karmaşıklığı reddeder ve öğrenmesi kolaydır. “Python uzun zamandır iyi bir ilk programlama dili olarak tanınmaktadır, bu yüzden yeni başlayanlar için birçok kaynak vardır,” diyor Susmann.

Onunla neler yapabilirsiniz: Susmann’a göre, Python deneyimine sahip bir acemi, arka uç geliştirici olarak fırsatlar için uygun olacak ve web sitelerini işaretleyen sunucu kodunu yazacak. Python’u görüntü işleme, makine öğrenimi veya şifreleme gibi görevler için de kullanabilirsiniz. Geçen yıl yaklaşık 270.000 iş ilanı Python’da uzmanlığa sahip adaylar arıyordu. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Adobe Premiere Pro Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

3. JavaScript

JavaScript , İnternet tarayıcılarında en sık kullanılan dinamik bir programlama dilidir. Top Draw’un kıdemli web geliştiricisi Tammy Valgardson’a göre, ön uç web geliştirmenin “kutsal üçlülüğünün” bir parçası . “HTML içerik ve CSS görünümse, JavaScript bir web sayfasındaki etkileşimdir” diye açıklıyor. JavaScript ayrıca oyun geliştirmede, PDF’lerde ve hem mobil hem de masaüstü uygulamalarında kullanılır.

Yeni başlayanlar neden sevecek: Valgardson’a göre JavaScript, nesneler, veri yapıları ve mantık yapıları gibi yaygın programlama öğelerine sağlam bir giriş sunuyor. JavaScript öğrenmeye başlamanız için birçok ücretsiz veya düşük maliyetli çevrimiçi kaynak da vardır.

Bununla ne yapabilirsiniz: JavaScript bilen programcılar kendilerini web uygulaması geliştiricisi, ön uç geliştiricisi veya JavaScript mühendisi gibi konumlarda bulabilirler. Valgardson, “JavaScript öğrenmek, sizi gerçekten yer alabileceğiniz bir kariyer yolu açar” diyor. Aslında, JavaScript geçen yıldan yaklaşık 470.000 iş ilanı için gerekli bir beceriydi. 

Programcı olmaya hazır mısınız?

Bu temel programlama dilleri, bir bilgisayar programcısı olarak başarılı kariyerinizin basamaklarıdır. Bilgisayar programlama sadece bir hobi olabilir, ancak bunu seçerseniz umut verici bir mesleğe dönüşebilir.

”Google
29 Beğen

Yapılan Yorumlar