Teknobu

Err_Cache_Miss Hatası Çözümü (2021)


Err_Cache_Miss Hatası Çözümü (2021)

Err_Cache_Miss Hatası Çözümü (2021)

Web veya uygulama geliştiricileri dahil birçok kullanıcı, Google Chrome tarayıcısında her gün Err_Cache_Miss ile karşılaşmaktadır. Bu hata genellikle geliştiriciler uygulamalarını test ederken ancak yanlış kodlar kullandıklarında ortaya çıkar.

Bu hatayı Google Chrome’da belirli web sitelerine göz atarken de görebilirsiniz.

Beyaz bir hata sayfası ve birincil hata mesajıyla birlikte aniden görünecektir: Form Yeniden Göndermeyi Onayladığında bir hata mesajı verir. Bu hata mesajı Err_Cache_Miss şeklindedir. Bu sorunu yaratabilecek birçok neden var.

Bu kılavuzda, bu hatanın ne olduğunu ve Google Chrome tarayıcınızda neden meydana geldiğini, çözmek için izlemeniz gereken birkaç yararlı yöntem de dahil olmak üzere size bildireceğim.

Err_Cache_Miss Hatası Nedir?

Err_Cache_Miss Hatası Nedir?
Err_Cache_Miss Hatası Nedir?

Genellikle bu hata, Google Chrome tarayıcınız önbelleğe alma sistemiyle ilgili birkaç sorun yaşadığında ortaya çıkar.

Önbelleğe alma sistemi, web sitesi veya uygulamadaki yanlış kodlar nedeniyle belirli bir web sitesine veya web tabanlı uygulamaya aittir.

Bu Yazımızda Okuyun :   JNLP Dosyası Nasıl Açılır? (Windows ve Mac) 2021

Ayrıca, tarayıcınızda hatalar, bozuk uzantılar veya bozuk tarayıcı ayarları gibi bir şeyler ters giderse, bu hataya yol açabilir.

Google Chrome’da Err_Cache_Miss Hatasını Düzeltme Yöntemleri

Deneyimlerime göre, Formu Yeniden Göndermeyi Onayla alırken içinde bulunduğunuz üç ana durum aşağıda verilmiştir. Yani:

  • Bazı web sitelerine erişirken bu hatayı aldım.
  • Kendi web sitenize erişirken bu hatayı aldım.
  • Chrome Geliştirme aracını kullanırken bu hatayı aldım.

Şu anda içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun, size bu hatayı Google Chrome’da hızlı bir şekilde düzeltmek için kullanabileceğiniz birkaç ipucu göstereceğim. Durumunuza uymayan tüm ipuçlarını atlamayı seçebilirsiniz.

Not: Aşağıdaki çözümlerden herhangi birini almadan önce, Google Chrome tarayıcısını en son sürüme yükseltmelisiniz. Mevcut Chrome sürümünüzde bu hataya neden olabilecek istenmeyen hataları önlemenize yardımcı olacaktır.

Geliştirme Aracını Kullanırken Err_Cache_Miss Hatası Aldım

Google Chrome Geliştirme Aracı kullanıyor musunuz?

Err_Cache_Miss hatası, hatalar nedeniyle Chrome geliştirici aracını kullanırken yaygın hale geliyor .

Bu hatayla daha önce karşılaştığımda, nasıl düzelteceğimi bilmiyordum. Ancak Chrome tarayıcımı en son sürüme yükselttikten sonra hata gitti.

Ancak, halihazırda en son sürümü kullanıyorsanız, bir sonraki güncellemeye kadar beklemeniz gerekecektir. Aksi takdirde, aşağıdaki birkaç yöntemi deneyebilirsiniz:

  • Önbellek Sistemini Devre Dışı Bırak : Geliştirme Aracını kullanırken önbelleğe alma sistemini devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Hatayı atlamanıza veya önlemenize yardımcı olabilir. Önbelleğe alma sistemini devre dışı bırakmak için CtrlShift+ tuşlarına basın ve Iardından F1” Önbelleği devre dışı bırak (DevTools açıkken) ” seçeneğini seçin. Bundan sonra, Ctrl+ ‘ya basarak web sayfasını yeniden yükleyin F5.
önbellek kromunu devre dışı bırak
  • Gereksiz Eklentileri Kaldır : Kullanıcılardan gelen bazı raporlara göre, birkaç uzantı bu hataya neden olabilir. Bununla birlikte, asıl neden olup olmadıklarını test etmek için gereksiz uzantıları kaldırmanızı tavsiye ederim.
google chrome uzantısı

Web Sitelerine Erişirken Err_Cache_Miss Hatası Aldım

Belirli web sitelerini açmaya çalışıyorsanız, ancak yüklenmiyorsa. Bunun yerine, “Err_Cache_Miss” hata mesajı görünür. Ardından, düzeltmeye yardımcı olacak bu yöntemleri deneyebilirsiniz.[right-related slug = ”google-chrome’da-çerezleri-ve-önbelleğe alınmış-dosyaları-temizleme”]

Bu Yazımızda Okuyun :   Yazıcı 0x00011b Hatası Nedir? (Çözümü) 2021

  • Google Chrome Tarama Verilerini Temizle : Kullanmanızı tavsiye edeceğim ilk yöntem, Chrome tarayıcınızın tarama verilerini temizlemektir. Bazen bozuk veri dosyaları (çerezler, önbelleğe alınmış dosyalar) tarayıcınızda saklanır ve bu soruna neden olur. Bu dosyaları kaldırmanız, tarayıcınızın normal duruma dönmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, ” chrome: // settings / resetProfileSettings ” i kopyalayıp tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ve ardından “Sıfırla” düğmesini tıklayarak Chrome tarayıcınızı varsayılana sıfırlamayı deneyebilirsiniz .
  • Araç Çubuğunu ve Spam / Reklam Yazılımı Programlarını Kaldırma : Bu hatayı düzeltmek için, her türlü araç çubuğunu veya reklam yazılımını bilgisayarınızdan kaldırmanızı da öneririm. Bu programlar, hataya neden olan birincil neden olabilir.

Not: Hata, yanlış kodlar nedeniyle ortaya çıkarsa, web siteniz olmadığı ve kodu değiştirme olanağınız olmadığı sürece hiçbir şey yapamazsınız. Bu durumda, o web sitesini daha sonra bekleyebilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Kendi Web Sitenize Erişirken Err_Cache_Miss Hatası Aldım

Kendi web sitenizi ziyaret ederken bu hatayla karşılaşırsanız, bunun sitenizin yanlış bir koda sahip olduğu anlamına gelmediğini bilmelisiniz. Yukarıdaki durumlarda olduğu gibi Chrome tarayıcınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir.

Bu nedenle, web sitenizi değiştirmediğiniz sürece, önce yukarıdaki yöntemleri denemelisiniz. Bu durumda, son yaptığınız şeyi geri alın ve her şey yoluna girecek.

Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077 Has Flatlined Issue Hata Çözümü

WordPress kullanıyorsanız, bu eklentilerin Err_Cache_Miss hatasına neden olup olmadığını test etmek için her türlü önbellek eklentisini devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim.

”Google
15 Beğen