Teknobu

Power Saving Mode Hatası (Çözümü)


Power Saving Mode Hatası (Çözümü)

Power Saving Mode Hatası (Çözümü)

Power Saving Mode Hatası nedir, Power Saving Mode Hatası nasıl çözülür? İşte tüm detaylarıyla bu yazımızda sizlere bunu açıkladık.

Power Saving Mode Hatası

Power Saving Mode Hatası
Power Saving Mode Hatası

Power Saving Mode Hatası  , bilgisayarlarda uzun süre etkinlik olmadığında veya güç kaynağı güç sağlamadığında enerji tasarrufu sağlamak için tasarlanmıştır. Dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda bu, boş bir pilden de kaynaklanabilir. Kullanıcılar, dizüstü bilgisayarlarının güç tasarrufu modundan çıkamadığı bir senaryo ile karşı karşıya kalıyorsa, sorun anakart üzerinde bulunan pildedir. Bunun tek çözümü pili yenisiyle değiştirip bilgisayarı yeniden başlatmaktır.

Herhangi bir olağan yöntemle bir bilgisayarı power saving modundan çıkaramadığınızda, bunun nedeni genellikle bilgisayarınızın anakartta bulunan düğme pil tipi pilinin boş olmasıdır.

Genellikle bu, pilleri bu kadar uzun bir süre sonra biteceği için birkaç yaşında olan bir bilgisayarda olur. (Anakart pili, bilgisayar kapalıyken tarih ve saat gibi farklı ayarları saklamak için kullanılır. Bilgisayarınız bu pilin boş olduğunu algıladığında, düşük güç moduna geçer).

Bu Yazımızda Okuyun :   0xa00f4244 Kamera Hatası (Çözümü) 2021

Bilgisayarınızın kasasını açın; Bilgisayarınızın anakartını (ana devre kartı) görsel olarak bulun; Düğme pil için görsel olarak tarayın (saat piline benziyor ancak biraz daha büyük); Bu pili bilgisayarınızdan çıkarın;

Bilgisayarınızı yeniden başlatın: normal şekilde açılmalıdır (başlatma sırasında bazı uyarı mesajları alabilirsiniz, ancak bunları dikkate almayın); “Tarih ve Saat” kontrol panelini kullanarak PC’nizin tarih ve saatini ayarlayın; Artık bilgisayarınızı normal şekilde kullanabilirsiniz, ancak bunları saklayacak bir ana kart pili olmadığından bilgisayarın güç kablosunu çıkardığınızda tarih ve saat ayarlarını kaybedersiniz;

Anakart pilini bir elektronik mağazasına götürün ve yenisini alın, ardından bu yeni pili bilgisayarınıza takın; Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tarih ve saati yeniden ayarlayın; ayarlar şimdi yeni anakart pil gücü kullanılarak kaydedilecektir.

Monitörüm Power Saving Modunda Devam Ediyor

Monitörün güç tasarrufu modu, sinyal gelmediğinde veya sınırlı sinyal geldiğinde enerji tasarrufu sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının bazen görüntüleme amacıyla harici bir monitör kullanmaları gerekebilir . Dizüstü bilgisayarı bu monitöre bağlarken, ikincisi güç tasarrufu moduna geçmeye devam edebilir. Bu sorunun en yaygın nedeni hatalı bir bağlantıdır ; sonuç olarak, monitör dizüstü bilgisayardan herhangi bir sinyal almaz. Bu sorunun çözümü, bağlantı kablosunu kontrol ederek bağlantı sorununun düzeltilmesinde yatmaktadır .

Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077 Has Flatlined Issue Hata Çözümü

Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre bağlamaya çalışıyorsanız ve son kullandığınızda monitör bir PC ile sorunsuz çalışıyorsa, ancak şimdi monitör güvenli moda geri dönüyorsa , VGA kablosunu kontrol etmelisiniz, gevşek olabilir.

Ekranı değiştirmek için Fn tuşuna ve CRT/LCD tuşuna (dizüstü bilgisayar modelinize bağlı olarak F5 veya F6) basın.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç