Teknobu

En İyi Kripto Para Borsaları Hangileri 2021


En İyi Kripto Para Borsaları Hangileri 2021

En İyi Kripto Para Borsaları Hangileri 2021

Sizlerde kripto paraya yatırım yapmak için En iyi kripto para borsaları hangileri diye soruyorsanız sizler için araştırdık ve yazımızda bunu cevapladık. İşte 2021’in En iyi kripto para borsaları…

Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak veya ticaret yapmak ilk başta korkutucu olabilir. Dolandırıcılık ve para kaybeden insanlar hakkında sık sık haberler var. Bu doğru olsa da ve birçok dolandırıcılık gerçekleşmiş ve gerçekleşmeye devam ederken , kripto para birimine yatırım yapmak ve bugün olduğu gibi güvenli bir şekilde ticaret yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı .

Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile işlem yaparken ve satın alırken en önemli endişe güvenlik ve güvenliktir. İster satın almayı ve uzun vadeli tutma niyetinde olun, ister sık ​​sık ticaret yapmak isteyin, anonimlik veya mahremiyetle ilgilenin veya sadece kullanım kolaylığı istiyorsanız, aşağıdaki borsalar sahip olabileceğiniz her türlü kullanım durumu için en iyisidir. 

En İyi Kripto Para Borsaları
En İyi Kripto Para Borsaları

2021’İN EN İYİ KRİPTO PARA BORSALARI

1: COİNBASE

coinbase
En İyi Kripto Para Borsaları

Coinbase En İyi Kripto Para Borsalarından birisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok bilinen ve kullanılan kripto para borsası Coinbase’dir. Coinbase, Bitcoin’in kodunun 2009’da yayınlanmasından kısa bir süre sonra 2012’de kuruldu ve tamamen düzenlenmiş ve lisanslı bir kripto para borsasıdır. Coinbase şu anda 40’tan fazla ABD eyaleti ve bölgesinde faaliyet göstermek için lisanslara sahiptir.Artıları

 • Sağlam altcoin seçenekleri
 • Son derece basit kullanıcı arayüzü
 • Çok yüksek likidite

Eksileri

 • Coinbase Pro kullanılmadığında yüksek ücretler
 • Kullanıcı cüzdan anahtarlarını kontrol etmez
 • Diğer bazı borsalardan daha az altcoin alım satım seçeneği

Kripto para birimi endüstrisi hileli paralar ve şüpheli borsalarla dolu olsa da Coinbase, herhangi bir tartışmadan büyük ölçüde kaçındı. Coinbase, genellikle kafa karıştırıcı ve kıvrımlı olarak görülen kripto para birimi yatırımı için giriş engelini büyük ölçüde azaltan, kullanımı son derece kolay bir borsa sunar. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Kırlangıç Adası Nereye Bağlı? 2021

Coinbase ayrıca yatırımcılara ve tüccarlara yatırımlarını saklamaları için sigortalı saklama cüzdanları sunar. Unutulmamalıdır ki, hesabınız kendi işinizden ödün verirse, bu sigorta geçerli değildir. Bu saklama hesapları, yeni kullanıcılar için sadece ayaklarını ıslatmak için çok uygundur, ancak içlerindeki madeni paraların özel anahtarları yatırımcıya değil Coinbase’e aittir. 

Ayrıca Coinbase, farklı ama daha ucuz bir ücret yapısına ve grafik ve göstergeler açısından çok daha fazla seçeneğe sahip ücretsiz Coinbase Pro sürümünü de sunuyor. Coinbase Pro, Coinbase kullanarak halatları öğrenenler için mükemmel bir sonraki adımdır ve daha gelişmiş bir kullanıcının isteyeceği özellikleri ekleyerek genel teklifin tamamlanmasına yardımcı olur.

2: CASH APP

Cash App
En İyi Kripto Para Borsaları

Cash App En İyi Kripto Para Borsaları arasında yer alır, Venmo’ya çok benzer bir eşler arası para transfer sistemidir . Bu tür bir hizmet, kullanıcıların yiyecekleri bölmesine, bir oda arkadaşına kira ödemesine ve hatta Cash App’i destekleyen bir perakendeciden çevrimiçi alışveriş yapmasına olanak tanır. Cash App temelde bir banka hesabı görevi görebilir ve kullanıcılar kendi Cash App banka kartlarına sahip olabilir. Bu hizmet kendi başına çok kullanışlıdır, ancak Cash App daha da fazla özelliğe sahiptir.Artıları

 • Venmo veya Zelle gibi eşler arası para transferi
 • Bitcoin çekebilme yeteneği
 • Son derece basit kullanıcı arayüzü

Eksileri

 • Şu anda yalnızca Bitcoin yatırımına izin veriyor ve başka hiçbir kripto para birimi yok
 • Bağlı bir kredi kartıyla para gönderirken% 3 ücret
 • 24 saatte bir 2.000 $ değerinde Bitcoin ve 7 günde bir 5.000 $ para çekme limiti

Cash App ayrıca kullanıcılarının, Robinhood’un yaptığı gibi hisse senetlerine, ETF’lere ve kripto para birimine yatırım yapmalarına izin veriyor . Bu borsanın kullandığı mobil öncelikli arayüzün anlaşılması ve kullanılması çok kolaydır, bu da onu ilk kez bir yatırımcı için ideal kılar.

Venmo gibi bir ödeme sistemi ve Robinhood gibi bir yatırım platformu sunarken, Cash App, kullanıcının kripto para birimi yatırımlarını kendi cüzdanınıza çekmesine izin vermesi bakımından farklılık gösterir. Bitcoin satın almak isteyen yeni başlayanlar için en iyi seçenek olarak Cash App’i Robinhood yerine seçmemizin ana nedeni budur.

Bu Yazımızda Okuyun :   NASA’nın uzay aracı Perseverance Mars' da 2021

Kripto para birimini bir borsadan çekebilme yeteneği, kripto para birimi topluluğunda son derece önemlidir. Robinhood ile kripto para birimine yatırım yapabilir ve ticaret yapabilirsiniz, ancak onu dilediğiniz gibi çekip harcayamazsınız. Kripto topluluğundaki pek çok kişi bu kavramı “anahtarlarınız değil, madeni paranız değil” olarak adlandırır. Bu, madeni paraların saklandığı cüzdanın özel anahtarlarını elinizde tutmazsanız, bunların fiilen size ait olmadığı anlamına gelir.

3: BİNANCE

binance forbes dava
En İyi Kripto Para Borsaları

Binance En İyi Kripto Para Borsalarından birisidir, 2017 yılında altcoin ticaretine güçlü bir şekilde odaklanan bir borsadır. Binance, farklı kripto para birimleri arasında 100’den fazla farklı alım satım çifti sunar. Bazı fiat-kripto çiftleri sunuyor, ancak çiftlerinin çoğu kripto para birimleri arasında. Artıları

 • Yaygın olarak kullanılan diğer borsalardan daha düşük ücretler
 • Çok çeşitli kripto para birimleri ve ticaret çiftleri
 • Daha gelişmiş grafikler

Eksileri

 • Daha ileri düzey kullanıcılar için tasarlandı
 • Binance US, uluslararası emsallerinden daha az alım satım çiftine sahiptir, ancak hala 100’den fazla alım satım çiftine sahiptir.
 • New York gibi 22 ABD eyaleti Binance ABD tarafından desteklenmiyor

Nisan 2021 itibariyle Binance, günlük kripto ticaret hacminin önemli bir bölümünü oluşturarak küresel değişim alanına hakimdir. Değişim, yalnızca küresel kullanıcılar tarafından SWIFT aracılığıyla ABD Doları ile para yatırılmasına izin verir, ancak bir kredi veya banka kartıyla belirli sayıda kripto para birimini doğrudan satın almanıza izin verir. Euro dahil olmak üzere diğer 12 fiat para birimini kullanarak para yatırmaya izin verilir. 

Binance, daha az bilinen altcoinlere yatırım yapmak veya ticaret yapmak isteyenler için en uygun olanıdır. Coinbase 46 ile biraz geride kalırken Binance 50’den fazla farklı kripto para birimi sunuyor. Küçük bir fark gibi görünebilir, ancak her coin kullanıcılara daha fazla fırsat sunuyor. Binance, altcoin ticareti yapmak isteyen veya diğer borsaların çoğundan daha gelişmiş grafikler isteyen herkes için ideal bir borsadır. 

4: BİSQ

bisq logo
En İyi Kripto Para Borsaları

Bisq En İyi Kripto Para Borsaları arasındadır. Bitcoin’in önermesi, bir hesap birimine açık ve ücretsiz erişim sağlamasıdır. Bir çek veya tasarruf hesabı gibi bankacılık ürünlerine yalnızca, devlet tarafından verilmiş yasal olarak kanıtlanabilir bir kimliğiniz varsa erişilebilir. Bitcoin ile bu gerekli değildir. Uyruğu veya yeri ne olursa olsun ve herhangi bir kimlik bilgisi olmadan erişilebilir.Artıları

 • Merkezi olmayan, KYC olmayan platform
 • Zelle dahil 30 farklı ödeme seçeneği
 • Hem Android hem de iOS için mobil uygulama
Bu Yazımızda Okuyun :   Samsun da kan donduran olay! Görüntüler Türkiye'yi ayağa kaldırdı 2021

Eksileri

 • Ödeme yöntemine bağlı olarak işlem hızı yavaş olabilir
 • Alım satım hacimleri düşük olabilir
 • Aktif ticaret için tasarlanmamıştır

Birçoğu, bu erişilebilirliğin suç faaliyeti için olanaklar yarattığını iddia etse de (aynısı nakit kullanımı için de söylenebilir), aynı zamanda daha az gelişmiş bankacılık sistemlerine sahip ülkelerdeki bireylere hemen hesap birimleri veriyor. Dünyada banka hesaplarına veya ticaret araçlarına erişimi olmayan milyonlarca insan var çünkü ülkeleri uygun finansal altyapıya sahip olmayabilir veya bireylerin devlet tarafından verilmiş kimlikleri olmayabilir. Bisq gibi merkezi olmayan bir borsa ile birlikte kullanılan Bitcoin, bu durumlarda iyi bir çözüm olabilir.

Bisq, indirilebilir bir yazılımdır ve eşler arası merkezi olmayan Bitcoin ve kripto değişimidir. Bu, Bisq’in merkezi bir başarısızlık noktasına sahip olmadığı ve Bitcoin’in kendisi gibi kaldırılamayacağı anlamına gelir. Bisq gözetim altında değildir, yani kullanıcı dışında hiç kimse kullanıcının fonlarına dokunmaz veya onu kontrol etmez. Bu, Coinbase gibi merkezi borsalardan farklıdır, çünkü Coinbase, kullanıcının özel anahtarlara sahip olmadığı bir saklama hesabındaki kullanıcının fonlarını kontrol eder. Bu senaryoda, Coinbase, faaliyet bulunduğunuz yerde gerçekten yasa dışı olsa da olmasa da, hesap hareketlerinizi şüpheli gördüğü takdirde paranıza el koyma hakkını saklı tutar.

Kayıt işlemi veya KYC (Müşterinizi Tanıyın) kuralı olmadığı için Bisq’e bilgisayarı veya akıllı telefonu olan herkes anında erişebilir. Bu, mahremiyet arayanlar, baskıcı bir rejim içinde yaşayan muhalifler veya devlet tarafından verilmiş herhangi bir kimliği olmayan herkes için idealdir. 

Bisq, USD dahil olmak üzere birkaç farklı fiat para biriminin yanı sıra Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerinin alım satımını sunar. Merkezi olmayan ve eşler arası özellikleri, düşük işlem hacimleri ve daha yavaş işlemler anlamına gelebilir, ancak bazıları için buna değer.

”Google
15 Beğen