Teknobu

En İyi 5 WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi 2020


En İyi 5 WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi 2020

En İyi 5 WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi 2020

Sitenizin tasarımı üzerinde tam kontrol sahibi olmak ister misiniz?

O zaman bir sayfa oluşturucu tam aradığınız şeydir.

Sayfa oluşturucu eklentileri size özel şablon tasarımları oluşturmak için eksiksiz bir sistem sunar. İşte böyle.

Her eklenti ile, önceden tasarlanmış elemanlardan oluşan bir ürün yelpazesine sahip olacaksınız. Daha sonra bu öğeleri istediğiniz yere sürükleyip bırakın. Örneğin, bir sayfa başlığı bölümü ekleyip altına bir görüntü kaydırıcısı yerleştirebilirsiniz.

Ardından, sayfayı tamamlamak için her bölüme metin ve resim eklemeniz yeterlidir.

Harika bir iş akışı ve sadece bir WordPress temasıyla sahip olduğunuzdan çok daha fazla kontrol sağlar.

Ama çok iyi sayfa oluşturucu eklentileri var, en iyisini nasıl seçebilirsin?

En iyi sayfa oluşturucu eklentileri


Bu koleksiyonda, WordPress için üst sayfa oluşturucu eklentileri hakkında bilgi edineceksiniz ve sonunda hangisinin sizin için en iyi olduğunu bilmelisiniz.

Hangi özellikleri içerdiklerini ve iş akışlarının nasıl göründüğünü öğreneceksiniz.

Umarım yeni site oluşturucunuzu seçmekten heyecan duyarsınız, bu yüzden şimdi kişisel favori sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentime bakarak başlayalım.

1. Elementor

Elementor Web Sitesi

Eklenti Açıklaması

Elementor, düşünceli ve sezgisel tasarımı sayesinde hızla inanılmaz bir popülariteye yükseldi. Elementor ile, içerik içeriği alanında özel mizanpajlar oluşturabilir veya tamamen özel bir tasarım için sayfanın tamamını ele geçirebilirsiniz.

Elementor ayrıca çok sayıda özelliğe sahip ücretsiz bir sürüme sahiptir. Ücretsiz olarak ne kadar ücretsiz alabileceğiniz ve premium sürümde ne kadar daha fazlası var.

Bu Yazımızda Okuyun :   WordPress neden blog yazmak ve site yapmak için en iyi platformdur ? 2020

Elementor’ın en iyi özelliklerinden biri, önceden tasarlanmış sayfa şablonlarıdır. Düzinelerce bitmiş satış sayfasından seçim yapabilir ve bunları sitenize ekleyebilirsiniz. Sonra metin ve görüntüleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Boşluğu, rengi veya yazı tipini herhangi bir yerde değiştirmek istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Önceden hazırlanmış şablonlar sadece bir başlangıç ​​noktasıdır.

Elementor’daki bir başka harika özellik, yeniden kullanılabilir şablonlar oluşturma yeteneğidir. Örneğin, Hakkında sayfanız için bir şablon tasarlayabilir ve ardından aynı tasarımı istediğiniz diğer sayfalar için yeniden kullanabilirsiniz. Yeniden kullanılabilir şablonlarla, bir avuç sayfayı önceden tasarlayabilir ve ardından bunları sitenizdeki her sayfa için yeniden kullanabilirsiniz.

Özel tasarımlar oluştururken Elementor’un kendi widget’larını kullanırsınız. Daha da iyisi, WordPress’in tüm yerleşik widget’larını ve eklentilerden eklediğiniz tüm widget’ları kullanabilirsiniz. Bu, Elementor’un mevcut WordPress sitenize mükemmel bir şekilde uymasına yardımcı olur.

2. Beaver Builder

Beaver Builder
wordpress

Eklenti Açıklaması

Beaver Builder, sayfa oluşturma için başka bir popüler seçimdir ve bir milyondan fazla WordPress web sitesinde kullanılmıştır. Sayfalarınızı hazırlarken çalışmalarınızı canlı olarak görüntülemenizi sağlayan bir ön düzenleme deneyimine sahiptir.

Beaver Builder’ı diğer çözümlerden ayıran bir şey, iş akışına yaptığı vurgudur. Yeniden kullanılabilir modüller ve yeniden kullanılabilir şablonlar oluşturabilirsiniz. Bu, sayfa bölümünü bir kez oluşturabileceğiniz ve sonra istediğiniz yerde yeniden kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca sayfa tasarımının tamamını yeniden kullanabilirsiniz. Bu araçları birlikte kullanmak, sayfaları hızlı bir şekilde oluşturmanıza değil, aynı zamanda gelecekte çok daha hızlı güncellemenize olanak tanır.

Beaver Builder, birçok web sitesi inşa edecek serbest çalışanlar için mükemmel bir seçimdir. Çoğu tema ile çalışır ve müşterilerle çalışırken bu özelliklere kefil olabileceğiniz anlamına gelen SEO dostu bir koda sahiptir. Kullandığınız tema duyarlı olduğu sürece, Beaver Builder ile oluşturduğunuz herhangi bir şablon da duyarlı olacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   WordPress, bir web sitesi geliştirmek için iyi bir platform mu ? 2020

3. WPBakery Sayfa Oluşturucu

WPBakery Page Builder eklentisi

Eskiden Visual Composer olarak bilinen WPBakery Sayfa Oluşturucu, web sitesi oluşturma için son derece popüler bir seçimdir. Bu eklenti tema geliştiricileri arasında popüler oldu ve Themeforest’teki çoğu tema ile birlikte geliyor. Tema geliştiricilerine önceden tasarlanmış öğeler oluşturmanın bir yolunu sunar, böylece bu güzel sayfa bölümlerini bir şablona sürükleyip bırakabilir ve hoş görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

WPBakery çok uzun süredir var olduğundan, artık çok sayıda içerik öğesi ve eklenti var. Bu eklenti ile oluşturamayacağınızı hayal edebileceğiniz hiçbir şey yok. Ayrıca artık bir ön uç düzenleyici ve sürükle ve bırak sayfa oluşturma deneyimine tercih ederseniz yüzlerce kısa kod var .

WPBakery çoğunlukla yönetici alanında çalışır, bu yüzden bir şablon oluşturuyor ve daha sonra ön uçta görüntülüyormuş gibi hissedersiniz. Bu iş akışı Elementor’un yalnızca ön uç sayfa yapısından biraz daha yavaş olabilir, ancak yine de iyi çalışır.

4. Divi

Divi sayfa oluşturucu

Eklenti Açıklaması

Divi görsel bir sayfa oluşturucudur ve grafik tasarımın daha ince noktalarına büyük önem verir. Diğer sayfa oluşturucularının sahip olduğu bazı iş akışı araçlarından yoksun olsa da, çok çeşitli özelleştirme seçenekleri içerir.

Divi ile düzeni, renkleri ve yazı tiplerini diğer sayfa oluşturucular gibi özelleştirebilirsiniz. Ancak animasyonlar oluşturma, alt gölgeleri mükemmelleştirme, şekil bölücüler oluşturma ve hatta web için çok yeni bir teknoloji olan renk filtreleri ekleme seçenekleri de vardır. Sitelerin nasıl yapılacağını öğrenerek ticaret yapan bir grafik tasarımcıysanız, Divi sayfa oluşturucu eklentisini kullanarak kendinizi en mutlu bulabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Birden fazla WordPress Sitesini Tek Bir Panelden Nasıl yönetebilirim ?

WordPress topluluğundaki bazı insanları rahatsız eden tek şey, Divi’nin geride bıraktığı koddur. Bazı insanlar SEO dostu veya diğer seçenekler kadar optimize olmadığını şikayet etti. Bununla birlikte, özel bir web sitesi oluşturmak için hala sağlam bir seçenek.

5. SiteOrigin Sayfa Oluşturucu

Siteorigin Sayfa Oluşturucu

Eklenti Açıklaması

SiteOrigin Page Builder eklentisi, özel tasarımlar oluşturmak için basit ve ücretsiz bir seçenek isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir. Buradaki diğer seçeneklerin bazıları kadar süslü veya tam özellikli değil, ancak yine de web siteleri için seven binlerce insan var.

Bu eklenti, yazı düzenleyicisi ekranında size özel düzenler oluşturabileceğiniz yeni bir arayüz sunar. Bölümleri sütunlara bölebilir ve bu bölümlerden istediğiniz kadarını oluşturabilirsiniz. İçerik eklemek için widget’lar kullanırsınız. Bu akıllı bir tasarımdır, çünkü WordPress’in varsayılan widget’larının 17’sini ve sitenizdeki başka bir eklenti tarafından eklenen herhangi bir widget’ı kullanabilirsiniz. Tabii ki, SiteOrigin ayrıca sitenize ilginç görsel öğeler eklemek için daha da widget’lara sahip eklentilere sahiptir.

Bu eklentinin en büyük dezavantajı, bir ön uç editörü olmamasıdır. Tasarımınızı düzenleyiciden oluşturmanız ve ardından düzenlemelerinizin nasıl göründüğünü görmek için Önizleme düğmesini tıklamanız gerekir. Bu, Elementor gibi bir ön uç düzenleyicisiyle sayfa oluşturmanın olduğundan daha uzun sürebilir.

Peki Hangi sayfa oluşturucu en iyisidir ?

Benim Tavsiyem Elementor eklentisini seçin. Sadece ücretsiz sürümü ile bir çok şey yapabilirsiniz.

Beaver Builder, WPBakery sayfa oluşturucu gibi bu yayını yapan serbest çalışanlar için en iyi seçimdir.

Grafik tasarımcıları büyük miktardaki görsel kontrolleri sayesinde muhtemelen Divi’den en çok keyif alacaklar.

Basit ve ücretsiz bir seçenek arayan herkes için SiteOrigin Sayfa Oluşturucu muhtemelen en iyisidir.

”Google
58 Beğenmekten Vazgeç