Teknobu

WordPress web sitemi yedeklemenin en kolay yolu nedir ? 2020


WordPress web sitemi yedeklemenin en kolay yolu nedir ? 2020

WordPress web sitemi yedeklemenin en kolay yolu nedir ? 2020

Tüm çevrimiçi çalışmalarınızı kaybetmek istemiyorsanız, WordPress sitenizin güvenilir bir yedeklemesine sahip olmak inanılmaz derecede önemlidir. Bu yazıda, bazı WordPress yedekleme eklentilerini ve WordPress Sitesini eklentilerle nasıl yedekleyeceğinizi ele alacağım.

Piyasadaki tüm farklı WordPress yedekleme eklentilerinden bunaldınız mı? İhtiyaçlarınız için hangisinin en iyi hizmet olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Bu makalede, piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentilerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedekleme eklentilerini seçmenize yardımcı olacağız.

WordPress Yedekleme Eklentisi Seçme

Yatırımınızın boyutuna rağmen, doğru WordPress yedekleme eklentisini kullanmak tamamen buna değer, çünkü en pahalı yedeklemelerden biri hiç yapmadığınızdır!

Halihazırda mevcut düzinelerce WordPress yedekleme eklentisi olduğu düşünüldüğünde, gereksinimlerinize uyan doğru olanı seçmek zor olabilir. Aşağıda, bir WordPress yedekleme eklentisinde aramanız gereken birkaç şey var:

Yedekleme yöntemleri:

  • Veritabanı yedekleme
  • Tam yedekleme
  • Yedekleme kurmak
  • Veritabanı yedekleme: Bazı eklentiler yalnızca WordPress veri kaynağınızı yedeklemenizi sağlar.
  • Tam yedekleme: Bazı eklentiler, veri kaynağınız ve tüm WordPress dosyaları dahil olmak üzere tüm web sitenizi yedeklemenize izin verir.
  • Yedeklemeyi ayarla: Bu seçenekle, yedeklemeyi otomatik olarak çalışacak şekilde programlayarak size güvence verebilirsiniz.

ÖNCE NEDEN WORDPRESS WEB SİTENİZİ YEDEKLEMELİSİNİZ BUNU CEVAPLAYALIM ?

Çalışma, küresel ekonomik duruma her yıl 1.7 trilyon dolarlık bilgi kaybı ve kesinti süresinin geldiğini ortaya koyuyor.

Her türden CMS gibi WordPress, sunucu çökmeleri, bilgisayar korsanlığı, güvenlik ve güvenlik sorunları, kötü eklenti veya tema güncellemeleri ve güvenli olmayan web barındırıcıları gibi noktalar için risk altında olabilir. Web sitenize bir şey olursa, kesinlikle size zaman, para ve güvenilirlik açısından çok pahalıya mal olur.

Diğer güvenlik önlemleri çok önemliyken, yedeklemeler nihai sigortadır: En kötüsü gerçekleşecekse, web sitenizin (artı tüm ilgili belgeler ve ayrıca veri tabanları) risksiz kalacağını ve ayrıca getirilebileceğini öne sürüyorlar. hiçbir zaman geri dönmeyin.

Sürekli olarak kendi manuel yedeklemelerinizi geliştirebilirsiniz – ancak yedekleme eklentisini kullanmak önemli ölçüde daha hızlı, daha az karmaşık ve daha güvenlidir. Hayat yeterince meşgul! UpdraftPlus ile, size zamandan, işten ve rahatsızlıktan tasarruf etmek için otomatik yedeklemelerde zamanlama yaparak “ihmal etmenin yanı sıra sabit” yapabilirsiniz.

WordPress sitenizi yedeklemek için en iyi 5 eklenti

1. UpdraftPlus

2. VaultPress (Jetpack Yedeklemeleri)

3. BackupBuddy

4. BlogVault

5. BoldGrid Yedeklemesi

1. UpdraftPlus

Bu Yazımızda Okuyun :   WordPress'te wp-config.PHP dosyası nedir ?
main qimg a9ae3ceb32e774046b618f34be31f708
wordpress

UpdraftPlus , internette sunulan en popüler Tamamen Ücretsiz WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. 2 milyondan fazla site tarafından kullanılmaktadır.

UpdraftPlus, WordPress sitenizin tam bir yedeğini oluşturmanıza, bulutta stoklamanıza veya bilgisayar sisteminize indirmenize olanak tanır.

Eklenti, isteğe bağlı yedeklemelerin yanı sıra düzenlenmiş yedeklemeleri de sürdürür. Aynı şekilde, yedeklemek istediğiniz dosyaları seçme seçeneğiniz de vardır.

Kendi kendine hareket eden yedeklerinizi Dropbox, Google Drive, AmazonS3, Rackspace, FTP, SFTP, e-posta ve diğer birçok bulut depolama hizmetine gönderebilir.

Her WordPress sitesini desteklemenin yanı sıra, UpdraftPlus ayrıca yedeklemeleri WordPress yönetici panelinizden anında rahatça geri yüklemenizi sağlar.

UpdraftPlus ayrıca, web sitelerini taşımak veya çoğaltmak için ekleri, veri kaynağı arama ve değiştirme, çoklu site yardımı ve ayrıca çok sayıda başka özellik içeren premium bir sürüme sahiptir. Maliyet versiyonu aynı zamanda en öncelikli yardıma erişiminizi de sağlar.

Fiyatlandırma – UpdraftPremium Personal for $ 70

İnceleme: UpdratPlus, piyasadaki en sevilen WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. 2 milyondan fazla aktif yüklemesi ve 5 ünlü sıralama standardından 4,9’u var. Tamamen ücretsiz sürümün birçok işlevi olsa da, tüm güçlü yedekleme işlevlerinin kilidini açmak için UpdraftPlus premium’a güncellemenizi öneririz.

2. VaultPress (Jetpack Yedeklemeleri)

main qimg de56c8b8b46ede52188693c0ef5a8174

Bağımsız bir eklenti olarak başlamasına rağmen, VaultPress artık Automattic’in JetPack adlı bir başka öğesinin bir parçası. VaultPress’i kullanmak için bir JetPack abonelik planına ihtiyacınız olacak. Çeşitli özelliklere sahip çok sayıda plan oranı vardır.

VaultPress eklentisi, her ay 3,50 ABD dolarından başlayan otomatik gerçek zamanlı bulut yedekleme hizmetini kullanır. VaultPress yedeklemelerini hızlı bir şekilde yapılandırabilir ve ayrıca birkaç tıklamayla yedeklerden geri yükleyebilirsiniz.

Jetpack’in en büyük planları, güvenlik taramalarının yanı sıra çeşitli diğer etkili özellikleri de kullanıyor.

VaultPress kullanmanın birkaç dezavantajı var.

1. Site başına ödeme yaptığınız için birden fazla WordPress web siteniz varsa, birikebilen, tekrar eden bir harcamadır.

2. Kesinlikle JetPack’e abone olmanız, bir WordPress hesabı almanız ve ayrıca Jetpack eklentisini web sitenize yüklemeniz gerekecektir.

3. Yedekler, indirimli planlarda yalnızca 30 gün boyunca saklanır. Sınırsız bir yedekleme arşivi istiyorsanız, burada sağlanan diğer çözümlerle karşılaştırıldığında yeni başlayanlar için önemli ölçüde daha pahalı olan web sitesi başına aylık 29 $ ödemeniz gerekir.

Çok daha olumlu olan eski fiyatlarında büyükbabamıza sahip olduğumuz için hala VaultPress kullanıyoruz.

Bu Yazımızda Okuyun :   WordPress İçin En İyi Robots.txt Dosyası

En büyük maliyetle bile VaultPress, Automattic’in mükemmel itibarının bir sonucu olarak buna tamamen değer.

Fiyatlandırma – 39 $ / yıl

Gözden Geçirme : Popüler JetPack eklentisinin bir parçası olarak VaultPress, paranızın karşılığını fazlasıyla verir. Şu anda JetPack’i resimler için JetPack CDN, sosyal ağ tanıtımı vb. Gibi çeşitli diğer özellikler için kullanıyorsanız, bundan sonra sizin için basit bir seçimdir.

3. BackupBuddy

main qimg 7472ad4b63ebb782b8c806658b6bcd1b

BackupBuddy , yarım milyondan fazla WordPress web sitesi tarafından kullanılan en ünlü premium WordPress yedekleme eklentilerinden sadece biridir. Günlük, haftalık ve düzenli aylık yedeklemeleri kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

BackupBuddy ile yedeklerinizi Dropbox, AmazonS3, Rackspace Cloud, FTP, Stock (bulut hizmetleri) gibi bulut depolama alanı çözümlerinde kendi kendine hareket ettirebilir ve kendinize e-postayla gönderebilirsiniz.

Onların Stash hizmetini kullanırsanız, aynı şekilde gerçek zamanlı yedekleme yapma kapasitesine de sahip olursunuz.

BackupBuddy’yi kullanmanın en büyük yararı, abonelik tabanlı bir çözüm olmamasıdır, bu nedenle aydan aya maliyet yoktur. Eklentiyi planınızda belirtilen web siteleri hanesinde kullanabilirsiniz.

Ayrıca, birinci sınıf destek çevrimiçi forumlarına, sürekli güncellemelere ve ayrıca yedeklerinizi depolamak için 1 GB BackupBuddy Stok depolama alanına erişim elde edersiniz. Ek olarak, iThemes Sync özelliği, tek bir panodan 10 WordPress sitesini yönetmenize izin verir.

Ayrıca, siteleri çoğaltmak, taşımak ve geri getirmek için BackupBuddy’den yararlanabilirsiniz.

Fiyatlandırma – 1 Site için 80 $ Yedekleme

Gözden Geçirme: BackupBuddy, sizin için uygun maliyetli bir WordPress yedekleme çözümüdür. Bir WordPress sitesini yedeklemek, kurtarmak ve yeniden konumlandırmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir. Özetle, kullanabileceğiniz VaultPress seçeneğinin yanı sıra etkili bir UpdraftPlus.

4. BlogVault

main qimg 804437ab97d51c7cbd40ec11ec6fb793

BlogVault , WordPress için tercih edilen ek bir WordPress yedekleme hizmetidir. Bu, yalnızca bir WordPress eklentisi yerine bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) çözümüdür. BlogVault sunucularında ayrı ayrı site dışı yedeklemeler üretir, böylece web sunucunuzda kesinlikle sıfır yük olacaktır.

BlogVault, her gün sitenizin otomatik bir yedeğini oluşturur ve aynı şekilde, elinizle sınırsız isteğe bağlı yedekleme oluşturmanıza izin verir. Minimum web sunucusu tonu için yalnızca adım adım değişiklikleri senkronize eden akıllı adım adım yedeklemeler içerir. Bu, siteniz için optimum verimliliği garanti eder.

Yedeklemelerin yanı sıra, web sitenizi kolayca geri kazanmanıza yardımcı olur. 90 günlük yedekleme arşivini saklayabilirsiniz, böylece sitenizi bir kazadan kurtarabilirsiniz.

Ayrıca sitenizi kolayca test etmenize izin veren entegre bir hazırlık sitesi özelliğine sahiptir. Ayrıca, web sitenizi ek bir ana bilgisayara taşımak için kolay bir seçim sağlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   En İyi Ücretsiz Hızlı Wordpress Temaları Nelerdir ? 2021

BlogVault premium özellikleri çekici görünüyor, ancak yukarıdaki çeşitli eklentilere kıyasla fiyatlandırma biraz pahalı görünüyor. 1 web sitesi lisansı sağlayan temel plan için 89 $ ödemeniz gerekir.

Fiyatlandırma – Bir Site için 89 $ / yıl

Gözden Geçirme: BlogVault, WordPress yedekleme çözümünden yararlanmak için basittir. Site dışı yedeklemeler üretir, bu nedenle internet sitenizin web sunucusu kesinlikle yedeklerinizle doldurulmaz. Yerel işletmeler için oranlar biraz yüksek görünüyor.

5. BoldGrid Yedeklemesi

main qimg a9c12ce7c435f5b0642d5fd61e97497c

BoldGrid Back-up, WordPress tarafından desteklenen bir site yüklenicisi olan BoldGrid’in otomatik bir WordPress yedekleme seçeneğidir.

Web sitenizin yedeklemelerini rahatça oluşturmanıza, çöktükten sonra sitenizi kurtarmanıza olanak tanır ve ayrıca ana bilgisayarları değiştirirken sitenizi taşımak için de kullanabilirsiniz. Otomatik yedeklemeler oluşturabilir veya tek tıklamayla manuel olarak yedeklemeler oluşturabilirsiniz.

BoldGrid Backup, güncellemelerden önce web sitenizin yedeğini anında oluşturan otomatik bir hata koruma işlevi içerir. Bir güncelleme çalışmayı durdurursa, WordPress sitenizi otomatik olarak en son yedeklemeye geri alır. Sizi yükseltme hatalarına karşı koruyan harika bir işlevdir.

Yedekleme ile, gösterge tablonuzda ve daha fazlasını AmazonS3, FTP veya SFTP gibi uzak depolama alanı konumlarında 10 adede kadar yedekleme arşivi depolayabilirsiniz.

Fiyatlandırma – 60 $ / Yıl

Gözden Geçirme : BoldGrid Back-up, web sitesi yedeklemelerinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz basit bir WordPress yedekleme eklentisidir. Bu eklentiyi kullanmanın yararı, bu eklentiyi satın alarak elde edeceğiniz diğer çeşitli etkili cihazların paketidir.

Bununla birlikte, küçük ve orta büyüklükte bir web sitesi işletiyorsanız ve aydan aya ücret ödemekten nefret ediyorsanız, bundan sonra popüler UpdraftPlus eklentisini öneririz . Yedek dosya şifreleme, şifreli yedekleme aktarımı ve ayrıca tonlarca bulut depolama alanı seçeneği gibi tüm etkili özellikleri içerir.

WordPress yedekleme size eklentisi çekme rüzgar Hangisini lütfen DEĞİL siteniz tamamen aynı web sunucusu üzerinde yedekleme kaydet.

Yedeklemelerinizi Dropbox, Amazon S3, Google Drive vb. gibi üçüncü taraf bir depolama alanı çözümüne kaydetmenizi kesinlikle öneririz.

Bu kadar. Bu listenin web siteniz için en iyi WordPress yedekleme eklentisini seçmenize yardımcı olmasını dileriz. Yeni başlayanlar için ayrıntılı WordPress güvenlik ve güvenlik kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, bu yazıyı paylaşın.

Paylaşmak önemsemektir!!!!!!

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç