Teknobu

Veliaht Prens Gece yarısı duyurdular 2021


Veliaht Prens Gece yarısı duyurdular 2021

Veliaht Prens Gece yarısı duyurdular 2021

Veliaht Prens döneminde kamuoyuna açıklanmayan CIA’in Cemal Kaşıkçı raporunun saatler içinde dünya ile paylaşılması bekleniyor.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı hedef aldığını yazıyor.

Trump döneminde kamuoyuna açıklanmayan CIA’in Cemal Kaşıkçı raporunun saatler içinde dünya ile paylaşılması bekleniyor.

Başkan Biden gece yarısı Suudi Kralı Selman’ı aradı, Amerikan medyası raporun doğrudan Muhammed bin Selman’ı hedef aldığını yazıyor.

Korkunç cinayetteki kilit isim ise, kardeşi ve dönemin Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman.ABD’de Joe Biden döneminin başlamasıyla Washington-Riyad hattında ipler gerilirken, bu gece yarısı 01.04’te duyurulan bir telefon görüşmesiyle tansiyon yepyeni bir boyuta taşındı. Saatler içinde Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın (MBS) korktuğu başına geliyor.

ABD, Suudi Arabistan’ın İstanbul Büyükelçiliği’nde vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili istihbarat raporunu önümüzdeki saatlerde kamuoyuna resmen açıklayacak. Raporu okuyan Başkan Joe Biden, gece yarısı Suudi Arabistan Kralı Selman ile telefonda görüştü.

Veliaht Prens

Beyaz Saray, görüşmede ‘ABD’nin evrensel insan hakları ve hukukun üstünlüğüne verdiği önemin hatırlatıldığını’ açıkladı. Resmi açıklamada, görüşmede Kaşıkçı cinayetinin gündeme gelip gelmediğine ilişkin bir detay yer almadı.

Bu Yazımızda Okuyun :   İşte Koronavirüste Yeni Önlemler Açıklandı
”Google
12 Beğen