Teknobu

Valve SteamVr macOS’u Artık Desteklemeyecek 2020


Valve SteamVr macOS’u Artık Desteklemeyecek 2020

Valve SteamVr macOS’u Artık Desteklemeyecek 2020

Valve bugün SteamVR’nin macOS işletim sistemini Steam Topluluğu’ndaki payı üzerinde artık desteklemeyeceğini duyurdu. Şirket, kullanıcıların hala eski sürümlere erişebileceğini söyledi.

Geleceğin teknolojisi olarak tanımlanan sanal gerçeklik, yavaş yavaş da olsa, insanların yaşamlarında yavaş yavaş yer edinmeye başladı. Sanal gerçekliğin en çok kullanıldığı ortamlardan biri video oyunlarıdır. Bu teknoloji sayesinde oyuncular oyun dünyasına tam olarak katılabilirler.

En büyük oyun platformu olan Steam, elbette sanal gerçeklik konusunda sessiz değildi. Şirket, oyuncuların VR oyunlarına erişmesine izin veren SteamVR’yi yayınladı, ancak bugüne kadar Windows, Linux ve macOS platformlarında desteklenen SteamVR artık macOS’u desteklemeyecek.

macOS artık desteklenmeyecek:
Steam Topluluğu sayfasında yalnızca bir paragraf duyurusu paylaşan Valve, macOS kullanıcıları için üzücü bir haber verdi. Platform, SteamVR’nin artık macOS’u desteklemeyeceğini ve Windows ve Linux işletim sistemlerine odaklanacağını duyurdu.

Valve’in ifadesi, bugüne kadar macOS işletim sistemi üzerinden SteamVR kullananlara o kadar da kötü bir öneri içermiyordu. Platform, macOS kullanıcılarının ‘eski (eski)’ sürümlerini kullanarak SteamVR’ye erişebileceğini söyledi.

SteamVR ilk olarak Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinde macOS için bir duyuru yayınladı, ancak o zamandan beri Apple platformu desteklemede biraz geride kaldı. Valve ve Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalıştığı son yıllarda açıklandı ve son zamanlarda Apple’ın kendi AR / VR teknolojisini üreteceği iddia edildi.

Bu Yazımızda Okuyun :   Mobil Satış Temsilcisi Ne İş Yapar? 2021

Valve donanımıyla ilgili yeni bir araştırma, macOS kullanıcılarının Steam’de neredeyse hiç yer kaplamadığını ortaya koydu. Bu anketin sonucunda, Steam kullanıcılarının sadece% 4’ünün macOS işletim sistemini ve geri kalanının Windows veya Linux kullandıkları sonucuna varıldı. Elbette, tüm bunlar bir araya geldiğinde, Steam’in bir şekilde macOS’a daha az destek vereceği söylentileri vardı.

”Google
19 Beğen