Teknobu

Unreal Engine 4.25 Yayınlandı, PlayStation 5 ve Xbox Series X Desteği Sunuyor

Unreal Engine 4.25 Yayınlandı, PlayStation 5 ve Xbox Series X Desteği Sunuyor

Unreal Engine 4.25 Yayınlandı, PlayStation 5 ve Xbox Series X Desteği Sunuyor
Günümüzün en popüler oyun motorlarından biri olan Unreal Engine, yeni sürümü 4.25’e bugün ulaştı. Yeni sürümle birlikte, yeni nesil konsollar için destek oyun motoruna geldi.

Epic Games tarafından geliştirilen ve 1998’de yayınlanan Unreal Engine oyun motoru, bugün piyasada birçok oyunun yapılmasına izin verdi. Oyun motoru, özellikle gerçekçi grafikleri ile tüm oyuncular ve geliştiriciler tarafından takdir edildi ve hala kullanılıyor.

Bugün 4.25 sürümüne ulaşan Unreal Engine, yeni sürümde oyun motorunun gelecekte ne kadar önemli olacağını göstermeye devam edecek, çünkü yeni sürümde oyun motoru PlayStation 5 ve Xbox Series X oyununu desteklemeye başladı konsolları.

4.25 sürümündeki yenilikler:
Harika grafikler sağladığı bilinen Unreal Engine, 4.25 sürümü ile gelecek nesil grafikleri destekleyecek. Ayrıca, oyun motorundaki ışın izleme teknolojisi beta sürümünden çıkacak ve geliştiricilere sunulacak ve oyunculara ulaşacak.

Geçen Mart ayından bu yana birçok önizleme sürümü ile kendini gösteren Unreal Engine 4.25, bu yıl birçok güncelleme alacak. Bu güncellemelerle oyun motorunun optimizasyonu artırılacak ve motordaki hatalar ortadan kalkacak.

Unreal Engine 4.25; yeni ses geliştirmeleri, çevrimiçi alt sistemler için ilk destek ve TRC ve XR sertifikaları için erken destek gibi platforma özgü birçok yeniliğe sahip olacak. Ayrıca, oyun motorunun yeni sürümü, geliştiricilerin kullanıcı arayüzlerini ve ağlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için veri toplayan ‘Unreal Insights’ için geliştirilmiş bir inceleme sunuyor.

PC, mobil veya konsol gibi herhangi bir platform için oyun geliştirmeye izin veren Unreal Engine, bu bağlantıdan ücretsiz olarak indirilebilir . Bu oyun motoruyla oyun geliştirmenin temelini atmak isteyen takipçilerimiz, daha önce hazırladığımız listeden ücretsiz Unreal Engine derslerine erişebilirler.

 

10 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. A lot of the things you state happens to be astonishingly precise and it makes me wonder why I hadn’t looked at this with this light previously. Your article truly did switch the light on for me as far as this particular subject matter goes. Nonetheless there is actually one factor I am not necessarily too cozy with and whilst I try to reconcile that with the actual main idea of the issue, let me see what all the rest of your visitors have to point out.Nicely done.