Teknobu

Sel bölgesine 5 milyon TL destek verilecek


Sel bölgesine 5 milyon TL destek verilecek

Sel bölgesine 5 milyon TL destek verilecek

Bakan Pakdemirli: Sel bölgesine 5 milyon TL destek verilecek şeklinde açıklamada bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “(Giresun’daki sel) ORKÖY desteği kapsamında bölgeye 5 milyon lira destek vermeye karar verdik.” açıklamasında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Giresun’da selin etkili olduğu bölgede incelemede bulundu. Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile selin etkili olduğu Dereli ilçesinde araştırma yaparak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini belirtti.

Bakan Pakdemirli, sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Bakan Pakdemirli, Giresun’daki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Görünen o ki tarımsal hasar beklediğimizden daha az.” dedi.

Bakan Pakdemirli, ORKÖY desteği kapsamında bölgeye five milyon liralık destek sağlanmasına karar verildiğini belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Giresun’daki selin meydana geliş şekline ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

“Konunun aslında çıkış noktası, Dereli’de Akkaya Deresi’nin membasında, yani akış yönünde oluşan bir heyelanın Dereli’deki merkez deresini tıkaması kaynaklı oluşan ciddi bir problem var tabii ki burada. Bir ilçe merkezini, komple baştan aşağı çarşı merkezini etkileyecek hatta bunun kotunu 2-3 metre yükseltecek bir durumla karşı karşıya kaldık burada.” dedi

Bu Yazımızda Okuyun :   Otelin 5. katından düşerek can veren genç kız Şule Çet'i hatırlattı! Detaylar cinayeti işaret ediyor.

SELDEN ZARAR GÖREN BİNALAR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise selden zarar gören binalara ilişkin, şunları kaydetti; “Doğankent’te four yıkık, 2 hundred az, Dereli’de 3 yıkık, 152 az ve Yağlıdere’de 10 yıkık, nine az hasarlı bina tespiti yaptık.” dedi.

”Google
15 Beğenmekten Vazgeç