Teknobu

OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızı Nasıl Görüntülenir


OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızı Nasıl Görüntülenir

OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızı Nasıl Görüntülenir

OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızı Nasıl Görüntülenir , İşte detaylar ;

Android telefonlar, ücretsiz kullanıcı arayüzleri ve tonlarca özelleştirmeleriyle popülerdir. Son birkaç yılda, akıllı telefon endüstrisi, tam görünüm ekranı, yüksek yenileme hızı ve daha fazlası gibi yenilikler dahil olmak üzere çok gelişti. OnePlus, telefonlarına yüksek yenileme hızları getiren ilk birkaç marka arasında yer alıyor. Ayrıca yüksek yenileme hızına sahip bir OnePlus telefon kullanıyorsanız, bu kılavuz tam size göre. Burada, OnePlus telefonlarda yenileme oranının nasıl görüntüleneceğini öğreneceksiniz.

Daha yüksek yenileme hızı, telefonda daha sorunsuz bir deneyim anlamına gelir. Ama aynı zamanda pili normalden daha hızlı bitirir. Dolayısıyla, OnePlus akıllı telefonlar, cihaz boştayken yenileme oranını düşüren dinamik yenileme hızı özelliklerine sahiptir. Ayrıca, daha yüksek yenileme oranlarını desteklemeyen birçok uygulama ve oyun vardır. Ayrıca uygulamanızın veya oyununuzun çalışmakta olduğu yenileme oranını bilmek istediğinizden eminim.

OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızı
OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızı

OnePlus Telefonların Ekranında Yenileme Hızı Nasıl Gösterilir

OnePlus, 90hz ekrana sahip OnePlus 7 Pro’dan başlayarak yüksek yenileme hızlarına sahip birçok akıllı telefon piyasaya sürdü. Ve daha sonra OnePlus 8 Pro, yenileme hızını 120 Hz’e çıkardı.

Bu Yazımızda Okuyun :   OnePlus 7 Serisi şimdi OxygenOS 11 Açık Beta 2 Güncellemesini alıyor

Ekranınızda mevcut yenileme oranını görmenize izin veren bazı üçüncü taraf uygulamalar vardır. Ancak bu uygulamalar yalnızca köklü telefonlarda mükemmel çalışır. Ancak, bir Android telefonun ekranında yenileme oranını göstermek için bir Ayarı etkinleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Burada, telefonunuzda zaten mevcut olan seçeneği ortaya çıkaracağız.

Bu kılavuz, telefonunuzun ekranında sürekli olarak telefonunuzun çalıştığı doğru yenileme hızında yenileme oranını görmenize olanak sağlar. Ayrıca, hangi uygulamaların veya oyunların 90Hz veya 120Hz veya daha üstünü desteklediğini test etmenize de izin verir. Yani bu sizin için ilginç bir rehber olacak. Android telefonunuzda bu özelliğin keyfini çıkarmak için aşağıda verilen tüm adımları izleyin.

OnePlus’ınızda Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirin

Varsayılan olarak, tüm Android telefonlardaki geliştirici seçenekleri gizlidir. Ancak birkaç basit adımda telefonunuzda etkinleştirebilirsiniz.

  1. OnePlus telefonunuzda Ayarlar’ı açın.
  2. Sonuncuya gidin ve Telefon Hakkında’yı açın.
  3. Şimdi yedi kez dokunun Yapı numarası ve artık bir geliştirici olduğunuzu gösterecek.
  4. Ana Ayarlara geri dönün ve ardından Sistemi.
  5. Sistem ayarlarında, Geliştirici Seçeneklerini bulacaksınız.

OnePlus Telefonlarda Yenileme Hızını Gösterme Adımları

Telefonunuzdaki geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra, ekranda yenileme oranını göstermek için bu kılavuzu takip edebilirsiniz.

  1. Yukarıdaki adımları kullanarak telefonunuzda Geliştirici Seçeneklerini açın.
  2. Geliştirici seçeneklerinde ‘Yenileme oranını göster‘, onu bulamazsanız da arayabilirsiniz.
  3. Ardından geçişi etkinleştirin ve ekranınızda yenileme oranını gösterecektir.
  4. Mevcut yenileme hızı, ekranın sol tarafında yeşil renkte görüntülenecektir.
Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Çalma Listesi Resmi Değiştirme 2021

Yenileme oranını doğrudan geliştirici seçeneklerinden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Evet, bu kadar kolay, yenileme oranını görüntülemek için telefonunuzu rootlamanıza gerek yok. Telefonunuzdaki mevcut yenileme oranını kontrol etmek için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmak istemiyorsanız gerçekten kullanışlıdır. Herkes için faydalı olmayabilir, ancak benim gibi birçok kullanıcı mevcut yenileme oranını merak ediyor.

Oyun kaydediyorsanız veya herhangi bir uygulama veya oyunda yenileme oranını test ediyorsanız bu size yardımcı olacaktır. Ve başka kullanım alanları da var. Bu kılavuzu OnePlus ve Realme telefonlarında test ettik. Ancak bu özellik Realme telefonlarında mevcut değildir. Bu seçeneğin diğer OEM’lerde de mevcut olduğunu düşünüyorsanız, güncelleyeceğimizi bize bildirin.

OnePlus telefonlarda yenileme hızının nasıl gösterileceğiyle ilgili. Umarım bu kılavuzu faydalı bulursunuz. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bölümünde bize bildirin.

”Google
10 Beğenmekten Vazgeç