Teknobu

2021 Yılında Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı


2021 Yılında Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı

2021 Yılında Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı

Edinilen bilgilere göre 2021 Yılında Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı. İşte Haberimizle ilgili o detaylar.

2021 Yılında Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı

Netflix video yayın hizmeti sunan bir platformdur, Salgın sırasında dizi ve filmleri salgına corona salgını sırasında evde kalmış insanları cezbetmeye devam ederken ilk kez 200 milyon aboneyi aştı.

Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı
Netflix Abone Sayısı

Abone sayısı, Netflix’in Salı günü yayınlanan dördüncü çeyrek sonuçlarını vurguladı. Hizmet, Netflix’in 1997’de DVD-posta hizmeti olarak başlangıcından bu yana en büyük yılını sınırlamak için Ekim-Aralık döneminde 8,5 milyon abone daha ekledi. Netflix, yılı dünya çapında yaklaşık 204 milyon aboneyle kapattı.

Dördüncü çeyrek kazançları, Netflix’in kendi yönetimi ve Wall Street analistleri tarafından öngörülen yaklaşık 6 milyon ek abonenin tahminlerini kolayca aştı. Netflix’in hisseleri, son abone sayılarının ortaya çıkmasının ardından genişletilmiş ticarette yaklaşık yüzde 9 arttı.

Netflix, DVD kiralama endüstrisini altüst ettikten sonra, 14 yıl önce o zamanlar devrim niteliğindeki TV şovları ve film izleme konseptini tanıttı. O zamanlar, hizmetinin sadece 6 milyon abonesi vardı.

Bu Yazımızda Okuyun :   Pixel 5 ve Pixel 4a 5G Satışa Sunulacak

Yayın hizmeti, Netflix kendi şovlarını üretmeye başladığında ve şu anda 190’dan fazla ülkeyi kapsayan dünya çapında bir genişlemeyi hızlandırdığında yedi yıl önce hızla büyümeye başladı. Netflix, ilk orijinal dizisi olan “House of Cards” ın Şubat 2013’teki ilk çıkışından bu yana 170 milyondan fazla ek abone çekti.

Netflix geçen yıl 37 milyon abone daha kazandı, 2019’a göre yüzde 22 artış gösterdi. Netflix’in hisse senetleri geçen yıl yüzde 67 artarak daha da iyi oldu. California, Los Gatos şirketi şimdi 220 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Netflix, tüm başarısına rağmen, önümüzdeki yıllarda, belki de en zorlu olanı Walt Disney Co.’daki daha deneyimli ve hatta daha büyük bir eğlence şirketi tarafından ortaya atılan derin cepli rakiplerden gelen zorluklarla karşı karşıya.

Netflix 1
Netflix Abone Sayısı

Kitaplığını Netflix’e lisanslamayı bırakmaya karar verdikten sonra Disney, 14 ay önce kendi video akış hizmetini tanıttı. Disney Plus adlı hizmet, herkesin hayal ettiğinden çok daha popüler olduğunu kanıtladı ve ilk yılında yaklaşık 90 milyon abone topladı ve şirketin yönetimini 2024’te bir noktada 260 milyon aboneye ulaşacağını tahmin etmeye cesaretlendirdi.

Bu Yazımızda Okuyun :   WhatsApp Karanlık Mod Android ve iPhone'da Nasıl Etkinleştirilir ?

Netflix, orijinal programlamaya o kadar çok para harcıyor ki, eğlence endüstrisinde izin verilen muhasebe standartları altında kârlı kalmasına rağmen, şirket genellikle video hizmetlerinin abonelerinden sağladığından daha fazla para kazanıyor.

Şirket, dördüncü çeyrekte, nispeten düşük bir kar marjı olan 6,64 milyar $ ‘lık gelir üzerinden 542,2 milyon $ kazandı.

Ancak Netflix, büyük ölçüde pandemi sırasında uygulanan hükümet kısıtlamalarının programlama üretimini kısıtlaması nedeniyle geçen yıl nihayet nakit parayı yakmayı bıraktı. Netflix, şirketin 2011’den bu yana tüm bir yıl boyunca negatif nakit akışına sahip olmadığı ilk kez 2020’de 1,9 milyar dolarlık pozitif nakit akışı bildirdi.

Başka bir atılımda, Netflix, orijinal programlama bütçesini finanse etmeye yardımcı olmak için borç verenlerden artık ek nakit toplamaya gerek kalmayacağını öngördü.

”Google
14 Beğenmekten Vazgeç