Teknobu

Hibrit Eğitim Nedir ? 2021


Hibrit Eğitim Nedir ? 2021

Hibrit Eğitim Nedir ? 2021

Hibrit eğitim nedir, Hibrit eğitim , geleneksel olarak okullarda gördüğümüz eğitimin online eğitim içerik ve materyalleriyle zenginleştirilmesi ve birlikte kullanılması olarak tanımlanabilir.

Teknoloji ve dijital platformlar günümüzde artık hayatımızı şekillendirmeye devam ediyor.Ve gelecekte teknoloji eğitim alanında vazgeçilmezimiz olacaktır. Teknoloji hemen hemen her alanda kullanılmaya başlaması, eğitim sektörünü de oldukça etkiledi. Geleneksel eğitimlerimiz artık teknoloji ile birleştirilerek eğitim sisteminin zenginleştirilmesi hedefleniyor. Özellikle, yaşanan COVİD -19 salgınının ardından açıklanan hibrit eğitim modeli ebeveynler tarafından merak konusu oldu. İşte hibrit eğitim programına dair merak edilenler…

hibrit eğitim nedir
hibrit eğitim nedir

Hibrit Eğitim Nedir ? Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hibrit eğitim , geleneksel olarak okullarda gördüğümüz eğitimin online eğitim içerik ve materyalleriyle zenginleştirilmesi ve birlikte kullanılması olarak tanımlanabilir.Kullanılan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim metotlarının da geleneksel öğrenme ortamında kullanılmasına imkan sağlıyor.

Hibrit eğitim, bulunduğumuz çağda gerekli olan teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmayı esas almaktadır. Yapılandırmacı yaklaşıma yer veren eğitim şeklinde öğretmenin kullandığı yöntemlere ek olarak, eğitim teknolojileri derslerle harmanlanıyor. Hibrit eğitim, çevrimiçi eğitime ek olarak yüz yüze eğitime eklenmesi olarak da düşünebiliriz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Maçı Beşiktaş Fenerbahçe 1-1 bitirdi 2021

Özellikle yaşanan COVİD -19 salgınından sonra geleneksel eğitimlerimiz bir kenara bırakılarak online eğitime geçişi göz önünde bulundurursak, geleneksel eğitim yöntemlerinin artık eskisi kadar tercih edilmeyeceği düşünülüyor.

Hibrit Eğitim Modelinde Benzer Ülkeler Hangileridir?

Hibrit eğitim modeli ,uzaktan eğitim modeli ile benzerlik gösteriyor. ABD, İngiltere, Almanya, Kanada gibi bazı ülkeler uzaktan eğitim modelini kullanmaktalar. Bu ülkeler, uzaktan eğitim modelini dönüştürerek hibrit bir eğitim sistemi oluşturmayı hedefliyor.

shutterstock 580680013 16 9 1562045207 880x495 1 16 9 1596443298 880x495 1 16 9 1598853986

Hibrit eğitimde okula gitmek zorunlu mu ?

Hibrit Eğitimin Sunduğu Avantajları

Öğrenci adaylarımız derslerini kaçırdıysa veya tekrar etmek istiyorsa dersleri bu şekilde yeniden izleyebilmektedirler.Hibrit eğitim size bu imkanı sağlıyor.Başka bir avantajı ise Her gün okula gitmek gibi bir zorunluluğunuz olmadığından dolayı hem zamandan tasarruf hem de maddi açıdan tasarruf sağlamış olurlar.

Hibrit eğitim hangi üniversitelerde var ?

Hibrit eğitim sistemi, Ağrı İbrahim Çeçen, Artvin Çoruh, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis Eren, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kilis 7 Aralık, Munzur, Muş Alparslan, Osmaniye Korkut Ata, Siirt ve Şırnak üniversiteleri yararlanacak.

Uzaktan eğitim modeline geçen üniversiteler arasında; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Batman Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi yer alıyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Dünya Merakla Aşıyı Bekliyor! Ve Tarih Belli Oldu
”Google
11 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar