Teknobu

El İle Kıyafetlere Kolay Bir Şekilde Nakış Nasıl Yapılır ? 2021


El İle Kıyafetlere Kolay Bir Şekilde Nakış Nasıl Yapılır ? 2021

El İle Kıyafetlere Kolay Bir Şekilde Nakış Nasıl Yapılır ? 2021

El İle Kıyafetlere Kolay Bir Şekilde Nakış Nasıl Yapılır ; Nasıl nakış yapılacağını öğrenmek sandığınızdan çok daha kolay! Ve ilk işlemeli elbisenizi tamamlamanıza yardımcı olacak basit bir ipucumuzu sizlerle paylaştık.

Son zamanlarda her yerde ortaya çıkan yüzlerin basit çizimlerini görüyorum. Ve nakışla nasıl görüneceğini görmek için bu trendi bir kot şort üzerinde denemek istedim.

Nasıl sonuçlandığını güzel bulmaya başladım, bu yüzden yazıyı paylaşmak istedim. İşlemeli giysi tasarımlarını neredeyse kusursuz hale getiren yol boyunca öğrendiğim bir hile ile birlikte.

Kıyafet üzerinde kendi işlemeli tasarımlarınızı nasıl kolay bir şekilde yapabileceğinizi görmek için tıklayın. Ve eğer ilgiliyseniz, bu görünümü bir tişört olarak kopyalamak için bu çizimini indirin.

El İle Nakış Nasıl Yapılır ?

Elle nakış yapmayı öğrenmek, özellikle bugün paylaştığım bu nakış hilesi ile göründüğünden çok daha kolay.

Bu Yazımızda Okuyun :   Mavi Diploma Veren Üniversiteler 2021

Bu şekilde yeni başlayanlar için nakış işlemlerini öğrendikten sonra, nakış kılavuzlarını hiç vakit kaybetmeden atlayacak ve doğrudan giysi üzerine serbest el çizimine geçeceksiniz. Ve kıyafetleri bu şekilde işlemek isteyeceksiniz.

Paylaştığım bu nakış hilesi, eğer yeniyseniz, nakış için harika bir başlangıç. Ve bu tekniği istediğiniz herhangi bir tasarım, çizim oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ancak, kullanmak isterseniz, bu tasarım için de ücretsiz bir indirmem var.

Nakış yapmak zor mu?

Zor olabilen daha gelişmiş nakış dikişleri vardır, ancak temel bilgiler aslında oldukça kolaydır. Ayrıca, başlamak için yalnızca birkaç ucuz malzemeye ihtiyacınız olduğu düşünüldüğünde, bu son derece uygun fiyatlı bir hobidir. 

Nakışa başlamak için hangi malzemelere ihtiyacım var?

Bu yeni başlayan nakış tekniği için gerçekten sadece birkaç malzemeye ihtiyacınız var (aşağıda listelenmiştir). Ancak bir kez denediğinizde ve bu yeni beceriye ayak uydurmak isteyip istemediğinize karar verdiğinizde, nakış kasnağı, suda çözünür kalem vb. Gibi birkaç daha ucuz ürüne yatırım yapabilirsiniz.

El İle Kıyafetlere Kolay Bir Şekilde Nakış Nasıl Yapılır ? 2021
El İle Kıyafetlere Kolay Bir Şekilde Nakış Nasıl Yapılır ? 2021

Nakış Yapmak İçin Gereken Malzemeler

  • Nakış İpliği
  • Nakış İğnesi (veya nakış ipi için yeterince büyük göze sahip herhangi bir iğne)
  • Üzerine nakış yapmak istediğiniz kot pantolon, tişört vb.
  • Makas
  • Düz pimler
  • Aydınger kağıdı veya yazıcı kağıdı
  • Çizeceğiniz tasarım
Bu Yazımızda Okuyun :   Wrath Of Man Ne Zaman Çıkacak 2021
image 75
İSTERSENİZ BU TASARIMI SİZLERDE KULLANABİLİRSİNİZ.

Kıyafetlere Kolay Şekilde Nakış Nasıl Yapılır?

Adım 1: Bir tasarım çizin veya Yukardaki çizimi çıkartın

Çok ince bir kağıt parçasına bir desen çizerek başlayın (aydınger kağıdı bunun için harikadır). 

Adım 2: Tasarımın çevresini kesin.

Daha sonra tasarımın çevresini kesin, etrafta biraz boşluk bırakın, ancak etrafını dikmek için büyük bir alanınız olacak kadar fazla değil.

3. Adım: Kağıdı giysilere iğneleyin.

Ardından kağıdı, nakış yapmak istediğiniz giysiye, tasarımın gitmesini istediğiniz noktaya sabitleyin.

Yine, bu, tasarım için aydınger kağıdı kullanmanın kullanışlı olduğu bir andır, çünkü tasarımın ceplere, dikişlere vb.

Adım 4: İğneye iplik geçirin ve ucunu düğümleyin.

Bir iğneyi nakış ipi ile geçirin ve ardından o diş ipinden uzun bir parçanın ucuna iki veya üç kez düğüm atın (ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzden çok daha uzun yapın ve resimde gördüğünüz gibi kalın / kalın bir çizgi istiyorsanız genişliği ikiye katlayın. fotoğraflar).

Adım 5: Nakışa başlayın.

Ardından, kullandığınız giysi parçasının altından başlayın, böylece düğüm görünmez ve tasarımınızın bulunduğu giysi ve kağıdın içinden, fotoğrafta gösterildiği gibi elle dikin. Kendinizi en rahat hissettiğiniz basit dikişleri deneyebilirsiniz.

Denenecek en kolay / en temel nakış dikişleri şunlar olacaktır:

  • Koşu Dikişi : Bu dikiş aynı zamanda düz dikiş olarak da bilinir ve nakış dikişlerinin en temelidir. Devam eden bir dikiş için, iğneyi bir taraftan ve ardından diğer taraftan geri iterek, her dikiş arasında küçük bir boşluk bırakacaksınız. *
  • Geri Dikiş: Bir arka dikiş, bu aydınger kağıdı tasarım tekniği için mükemmel olan düz bir çizgi oluşturacaktır. Bir arka dikiş oluşturmak için basit bir dikişle başlarsınız. Sonra ikincisi için ilk dikişin uzunluğunu atlayın ve ardından son dikişinizin sonundan geçerek ikinci dikişi birinciye eklemek için geriye gidin. 
  • Ayrık Dikiş:  Bu aynı zamanda burada paylaşılan tasarım ve teknik için iyi bir dikiş. Bölünmüş dikiş için basit bir dikiş oluşturun, ardından iğnenizi yeni yaptığınız dikişin ortasından itin ve yeni bir dikiş oluşturun. Bu işlemi defalarca tekrarlayın. 
Bu Yazımızda Okuyun :   Fortnite'da Sesli Sohbet Nasıl Etkinleştirilir 2021

Adım 6: İpliğin ucunu bir kez daha düğümleyin.

Tasarım tamamlandıktan sonra, kalan ucu sabitlemek için giysinin içine bir kez daha ikili veya üçlü bir düğüm atın. Ve fazla uzunluğu kes.

7. Adım: Kağıdı tasarımdan ayırın.

Ardından kağıdı elinizle kopartabilirsiniz ve giyilmeye hazır hale gelir. Yine de dikkatli olun. Nakış ipi tasarımını ağırlaştırmak veya herhangi bir alanda yıpranmasına / toplanmasına neden olmak istemezsiniz. 

how to embroider clothing step final
embroidered jeans diy idea styled 4
embroidered jeans diy idea styled 1

Kıyafetlere kolay bir şekilde nakış nasıl yapılır ile ilgili yazımız bu kadar umarım beğenmişsinizdir.

”Google
14 Beğenmekten Vazgeç