Teknobu

Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir 2021


Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir 2021

Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir 2021

Merhaba değerli dostlar bugün yazımızda oynamış olduğunuz bir oyun hakkında bahsedeğiz konumuz ise Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir , Bir at nasıl evcilleştirebilirsiniz. Onu öğreteceğim.

Ata binmek, bir haritada dolaşmanın ve bunu yaparken iyi görünmenin harika bir yoludur. Ancak dört ayaklı bir canavara binmek Minecraft’ta diğer video oyunlarında olduğu kadar kolay değildir. Bir at satın almıyorsunuz veya sadece bir “Bin” düğmesine basıp gün batımına doğru yola çıkmıyorsunuz.

Atlar Minecraft’ta vahşi şeylerdir. Bu yüzden, bir ulaşım modu eklemeden önce, onları evcilleştirmeniz gerekir. Oyunda atları ve diğer at çetesi türlerini evcilleştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Minecraft'ta At Nasıl Evcilleştirilir
Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir

Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir

Atlar Minecraft’ta uysal hayvanlardır, bu yüzden birini evcilleştirmek için savaşmanız gerekmez, ancak biraz ürkektirler. Her seferinde bu evcilleştirme tekniğini mükemmelleştirmek biraz zaman ve çok fazla pratik gerektirebilir:

 1. Silahlarınızı çıkarın, onlara ihtiyacınız olmayacak ve kazara ata saldırmak istemeyeceksiniz.
  1 166
 2. Evcilleştirmek istediğiniz ata yaklaşın.
  2 181
 3. Atı üzerine sağ tıklayarak veya “Binek” düğmesine basarak binin. At muhtemelen sizi birkaç kez yerinden çıkaracak, bu yüzden denemeye devam etmelisiniz.
  3 167
 4. At sizi kabul edip sırtından atmaya çalışmayı bıraktığında, ona binme zamanı gelmiştir. Envanterinizden bir eyer donatın.
  3 168
 5. Yeni bineğinizle haritayı keşfedin.
Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077 Hile Komutları Hakkında

Toprağa saplanma “evcilleştirme” sürecindeyken bir eyer gerekli değildir. Ancak, at sizi binici olarak kabul ettiğinde veya sizi hiçbir yere götürmediğinde bir tanesine ihtiyacınız olacak. Envanterinizde halihazırda bir eyer bulundurmak iyi bir fikirdir, böylece zaman geldiğinde gitmeye hazır olursunuz.

Ne yazık ki, bir eyer yapamazsınız, bu yüzden dünyada da bir tane bulmanız gerekecek. Haritayı incelerken büyük olasılıkla onları sandıklarda bulursunuz.

Minecraft’ta Atlar Nerede Bulunur?

Savanalar veya ovalar gibi bazı biyomlarda doğal olarak yumurtlanmış atlar bulabilirsiniz. Sürü başına tipik olarak iki ila altı at vardır ve bunlar genellikle işaretlemelerde küçük farklılıklar ile aynı renktedir. Köyler de oyunda doğal olarak üretilmiş atları bulabileceğiniz başka bir yer.

Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir 1.15.2

1.15.2’de bir atı evcilleştirmek biraz zaman ve sabır gerektirir. Minecraft’ta vahşi bir atı evcilleştirmek için aşağıdaki adımlara göz atın:

 • Ata boş ellerle yaklaşın.
 • Bir öğeyi kullanmak için yaptığınız gibi ata tıklayın.
 • Seni kazanıncaya kadar atın arkasında kalın.
 • At sizi yerinizden çıkarmayı bırakana ve ekranda kalpler görünene kadar işlemi tekrarlayın.
Bu Yazımızda Okuyun :   Valorant Champions Skinleri (Yeni Tüm Görünümler) 2021

Minecraft 1.16’da At Nasıl Evcilleştirilir

At evcilleştirme süreci Minecraft 1.15.2’den 1.16’ya değişmez. Güncellemeye ihtiyacınız varsa şu adımlara göz atın:

 • Boş ellerle evcilleştirmek istediğiniz ata tıklayın.
 • Seni mahvedene kadar arkasında kal.
 • Sizi sırtından atmayı bırakana kadar işlemi tekrarlayın.
 • Binek olarak kullanmak için eyerleyin.

Minecraft’ta Bir At Nasıl Evcilleştirilir 1.16.4

Minecraft’a 1.16.4 güncellemesinin eklenmesi, oyunda atları evcilleştirme şeklinizi değiştirmedi. Yine de ona boş ellerle yaklaşmanız ve monte etmek için onunla etkileşime girmeniz gerekiyor. Büyük olasılıkla sizi sırtından atacaktır, bu yüzden bu işlemi durdurana ve ekranda kalpler görünene kadar işlemi tekrarlamanız gerekir.

Minecraft’ta At Nasıl Evcilleştirilir 1.17.10

1.17.10’da bir atı evcilleştirmek, oyunun önceki sürümleriyle aynı süreçtir. Eliniz boşken onunla etkileşime girmeniz gerekir, böylece yanlışlıkla ona saldırmazsınız. Atı binin ve sizi sırtından atmayı bırakana kadar her oturduğunuzda bu işlemi tekrarlayın.

”Google
22 Beğenmekten Vazgeç