Teknobu

Microsoft, Yeni Edge Tarayıcısıyla Chromium Kullanarak Chrome’u Öldürmeyi Amaçlıyor


Microsoft, Yeni Edge Tarayıcısıyla Chromium Kullanarak Chrome’u Öldürmeyi Amaçlıyor

Microsoft, Yeni Edge Tarayıcısıyla Chromium Kullanarak Chrome’u Öldürmeyi Amaçlıyor

Microsoft yeni Chromium tabanlı tarayıcısını bu yılın başlarında yayınladı, ancak bu yeni tarayıcı genel kullanıcılar için ne anlama geliyor ve denemeliler mi? Evet , internette gezinmek için çok fazla zaman harcıyorsanız ve gizliliğiniz hakkında biraz endişeliyseniz.

Diğerlerinin yanı sıra bir web tarayıcısı, internete açılan kapınızdır ve böylece siz ve alışkanlıklarınız hakkında çok şey bilir. İnternette paylaştığınız her bilgi web tarayıcısı üzerinden ayrıştırılır . Tarama verileriniz ve kullanımı üzerinde belirli bir kontrol ve şeffaflığa sahip olmak takdir edilmelidir.

Yeni Edge tarayıcısı, 3 seviyeli bir gizlilik yönetimi sekmesi bulmanızı sağlar . Pazarlamacılar sizi reklamlarla hedefleyebilme konusunda ne kadar rahat olduğunuza bağlı olarak, Temel, Dengeli ve Sıkı seçim. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Chrome’daki bu ayar sekmesine ulaşmak çok daha zordur.

Bir Chrome kullanıcısıysanız şirketlerin bilgilerinize erişmesini ve bu bilgilerden para kazanmasını izlemek çok daha kolaydır. Firefox bile anti-izleme özellikleri sunuyor, ancak Chrome sunmuyor.

Yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcı ile Microsoft, neredeyse on yıldır kaybettiği bir alanda kendini canlandırmaya çalışıyor. Chrome’a ​​göre tüm yeni özellikler ve avantajlarla, kaybolan uzun kullanıcılarını geri kazanmak için hala zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Bu Yazımızda Okuyun :   Google Lens Kullanarak Notlarınızı Bilgisayara Kolayca Aktarma Nasıl Yapılır 2020
CHROMİUM

Microsoft edge.
Google’ın bir Reklam şirketi olduğunu unutmamalıyız. Gezegendeki en yaygın kullanılan tarayıcıyı oluşturmak ve bakımını yapmak için önemli ölçüde yatırım yapar . Ancak, gelir için verilerinize dayandığından, verilerinizin üçüncü taraflarca bile izlenmesini önlemek için neredeyse hiçbir şey yapmaz.

Chrome, tekerleklerin arkasında sağlam bir mühendislik ekibi ve sadık bir kullanıcı tabanı ile tarayıcı alanında tartışmasız bir kraldır .

Ancak Chrome Deneyimi
Bilgisayar tabanlı tüm göz atma işlemlerinin yüzde 67’si Chrome’da Ocak 2020’den itibaren yapılıyor. Google, bu verileri büyük ölçüde avantajlarından yararlanarak verilerinizi satarken, bu verileri kapsamlı bir şekilde kullanan ücretsiz kişiselleştirilmiş uygulamalar ve hizmetler sunuyor.

Windows makinesi satın alan kişilerin yüzde 40’ından fazlası Chrome’u, makinelerindeki ilk büyük etkinlikleri olarak Internet Explorer’ı kullanarak indiriyor. İnsanların Chrome’a ​​geçiş nedeninin en büyük ve daha az konuşulanlarından biri, görünümüne ve hissine alışık olmaları ve çok farklı hissettiren her şeyi reddetmeleri. Böyle bir himayeyi yönetmek için Chrome’daki mühendislik ekibine teşekkürler.

Muhtemelen Microsoft’un kenar HTML oluşturma motoruna sahip önceki zengin özellikli Edge bu nedenle perişan bir şekilde başarısız oldu. Ayrıca, Chrome’un Firefox’u önemli ölçüde yenmesiyle ilişkilendirilebilir, daha sonra küresel olarak sadece yüzde 4,7 pazar payına sahip olur.

Bu Yazımızda Okuyun :   Brute Force Nedir? BruteForce Saldırısı Hakkında

Yeni Edge ile Microsoft, boo-boo’yu kabul ediyor ve belirsiz olsa da tarayıcı alanına geri dönmek istiyor.

”Google
26 Beğenmekten Vazgeç