Teknobu

Microsoft Excel’e 5 ücretsiz alternatif


Microsoft Excel’e 5 ücretsiz alternatif

Microsoft Excel’e 5 ücretsiz alternatif

Pahalı bir Microsoft Office aboneliği için ödeme yapmak istemiyorsanız, işte bugün ücretsiz olarak alabileceğiniz ücretsiz Excel alternatifleri.

Elektronik tablolar modern iş dünyasının bir parçasıdır ve bu, bir gün birine bakmanız gerektiği anlamına gelir. Elektronik tablo uygulamanızdan ihtiyaç duyduğunuz özellik türleri değişebilir, ancak birçok kullanıcı hiçbir zaman Microsoft Office Excel’in güçlü özelliklerine ihtiyaç duymaya yaklaşmaz .

Her gün sayıları hesaplayan muhasebeci olmayan bizler için , Excel’i içeren Microsoft Office çok pahalı olabilir . Bir işletme lisansı için ayda en az 5 ABD doları, bir yıl ön ödemeli olarak, evde kullanım için ayda 6,99 ABD doları veya Office Ev ve Öğrenci 2019 lisansı için 149,99 ABD doları ödemeyi düşünüyorsunuz.

Bu kadar paranız yoksa veya Excel’in tüm özelliklerine ihtiyacınız yoksa veya sadece nakit tasarrufu yapmak istiyorsanız, Microsoft Excel’in bulutta bulunan ve bilgisayarınıza yüklenmiş birçok uygulanabilir alternatifi vardır. Hepsinden iyisi, Excel’e bu alternatifler ücretsizdir.

1 : Google E Tablolar


google-levhalar.jpg
Google E-Tablolar Resim: Google

Google E-Tablolar, Google’ın Microsoft Excel’e bulut tabanlı cevabıdır ve ortalama Excel kullanıcısının ihtiyaç duyduğu şeyin büyük çoğunluğunu yapabilir. Ayrıca bulutta barındırılır ve bir web tarayıcısında çalışır, bu nedenle platformdan bağımsızdır ve Windows, macOS ve Linux sistemlerinde çalıştırılabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Premium 3 Ay Ücretsiz Nasıl Kullanılır? 2021

Tek bir hesaplamayı kaybetme konusunda asla endişelenmenize gerek yok – Google E-Tablolar her şeyi Google Drive’a kaydederek, önemli verilerinizle ilgilenmeden çökmüş bir bilgisayar oluşturur. Google’ın diğer ofis araçlarında olduğu gibi, E-Tablolar da birden fazla kullanıcının bir belgeyi aynı anda düzenlemesine olanak tanıyan gerçek zamanlı ortak çalışma özelliğine sahiptir. Kullanıcılar belgedeki diğer kişilerin imleç konumunu görebilir, ne yaptıklarını görebilir ve belge penceresinde sohbet edebilirler.

Yine de, bazı Excel kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu gelişmiş özellikler eksiktir, bu nedenle bir Excel uzman kullanıcısıysanız, taşımadan önce ihtiyacınız olan özelliklerin mevcut olup olmadığını öğrenmek iyi bir fikirdir. Ayrıca, Excel e-tablolarındaki formüllerin Google E-Tablolar’a yüklendiklerinde kırılma sorunları olduğu bildirilmiştir, bu nedenle .xls veya .xlsx dosyalarını bilgisayarınızdan E-Tablolar’a taşırken sorunlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Artı tarafta, JavaScript tabanlı olmasına ve Uygulamalar için Visual Basic yerine komut dosyası oluşturma Google E-Tablolar’da hala mevcuttur.

2: Microsoft Office Excel Online


excel-online.jpg
Microsoft Office Excel Online

Microsoft, Google tarafından aşılmaması için, Excel’in masaüstü sürümünden çok Google E-Tablolar’a daha yakın, basitleştirilmiş bir Excel sürümü içeren kendi çevrimiçi Office sürümünü oluşturdu. Excel Online’ın kullanılamaz olduğu veya zaman ayırmaya değmeyeceği anlamına gelmez – kesinlikle Google E-Tablolardan çok Excel’e benzer, bu nedenle tanıdık bir arayüz tercih ederseniz, Google rotasına gitmek yerine Excel Online’ı tercih edebilirsiniz.

Ortalama Excel kullanıcısına Excel Online’ı önermek sorun değil – OneDrive’a otomatik bulut kaydetme eklerken masaüstü sürümünün tüm temellerini yapar ve Office 365 ve Office 2019’un sahip olmadığı gerçek zamanlı işbirliği araçlarına sahiptir. Excel uzman kullanıcıları, Excel Online’dan uzak durmak isteyebilir. Birçok Excel güç kullanıcıları itimat özellikleri hiçbir VBA scripting, hiçbir oluşturarak dış veri bağlantıları var, hiçbir bul ve değiştir ve hiçbir gelişmiş bir grafik özellikleri -, gitmiş kısıtlı veya salt okunur. Bu özelliklerin tümü Excel Online’da mevcuttur, ancak salt okunurdurlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Ayrıntılı Bir Sayfa İçi Arama Motoru Optimizasyonu Kılavuzu 2021

3: Apache OpenOffice Calc

open-office-calc.jpgApache OpenOffice CalcResim: Apache

Microsoft Office’in 2007 sonrası arayüzünün görünümünden nefret eden Windows kullanıcılarıyla konuştuğumda, her zaman Apache OpenOffice’i öneririm. OpenOffice’in Excel alternatifi olan Calc, tıpkı Office 2003 gibi görünmek ve hissetmek için iyi bir iş çıkarır; bu, Office şeridinden önce bir zaman tercih ederseniz harikadır.

Bulutun ortaya çıkmasından ve Google’ın çevrimiçi ofis araçlarının hakimiyetinden önce, OpenOffice ücretsiz bir Microsoft Office alternatifi arayanlar arasında hüküm sürüyordu. Diğer ücretsiz platformlarla ilgili bir sorun olan OpenOffice’in büyük bir dezavantajı var: Bulut desteğinin olmaması. Calc için yerel bulut bağlantısı veya gerçek zamanlı işbirliği yok, bu nedenle bu bir anlaşma bozuyorsa, bundan kaçınmak isteyebilirsiniz.

4: LibreOffice Calc

libre-calc.jpgLibreOffice CalcResim: Belge Vakfı

OpenOffice gibi, LibreOffice de Calc adı verilen kendi Excel alternatifini içeren ücretsiz bir ofis paketidir. LibreOffice Calc’ın bulut desteği ve gerçek zamanlı işbirliğinden yoksun olması açısından OpenOffice ile aynı kısıtlamalarla karşılaşır. Ne LibreOffice var özelliklerin şaşırtıcı derecede sağlam listedir Excel’de bulunmayan birçoğu.

LibreOffice, Excel’den daha fazla işleve sahiptir, iki ayrı elektronik tablo dosyasını karşılaştırabilir, daha fazla hücre biçimlendirme seçeneğine sahiptir ve emekli olan uygulamalardan (Microsoft Works, Lotus 1-2-3, BeagleWorks, Claris Resolve, vb.) ) önceden Windows ve macOS’ta mevcuttu. Ayrıca, LibreOffice’i atlamak için iyi nedenler de vardır, bunlar: Sınırlı makro kayıt yetenekleri vardır, dış veri kaynaklarını idare edemez, birçok gelişmiş grafik türünü görüntüleme yeteneğinden yoksundur ve belgeleri genel XML olarak dışa aktaramaz . Dolayısıyla, LibreOffice’i denemeden önce, temel ihtiyaçlarınızın dahil edildiğinden emin olmak için özellikler listesini okuyun.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Çevrimdışı Sorunu - İnternet Bağlantım Var Ama Çevrimdışı Hatası Çözümü 2021

5: WPS Office Elektronik Tabloları

wps-spreadsheets.jpgWPS Office Elektronik TablolarıResim: WPS Ofis Yazılımı

Excel için gerçek bir rekabet olan sağlam özellikler söz konusu olduğunda, WPS Office Elektronik Tabloları yenilemez ve bunun iyi bir nedeni vardır: Bu listedeki tek ücretsiz üründür. WPS Office aslında ücretli bir üründür, ancak tek bir yakalamaya sahip tam özellikli ücretsiz bir sürümle birlikte gelir – reklam desteklidir.

Bunun WPS Elektronik Tabloları denemenizi engellemesine izin vermeyin – reklamlar hızlıdır (genellikle yaklaşık 10 saniye sürer) ve yalnızca yazdırmaya, PDF’ye kaydetmeye veya diğer daha belirli bazılarını kullanmaya çalıştığınızda açılır. araçlar; Bir reklamı izlediğinizde, bu özelliğin kilidi 30 dakikalığına açılır. WPS Office’teki reklamlardan kurtulmaya karar verirseniz, yıllık 29.99 $ veya ömür boyu lisans için 119.99 $ ödemeniz gerekir .

”Google
12 Beğenmekten Vazgeç