Teknobu

Mac İçin Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir 2021


Mac İçin Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir 2021

Mac İçin Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir 2021

Merhaba değerli dostlar , bugün sizlere Mac Için Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir bunu öğreteceğiz.

Mac için Microsoft Word’de düzinelerce yazı tipi vardır, ancak yalnızca bir varsayılan yazı tipi vardır. Yeni bir belge oluşturduğunuzda bu yazı tipi sizin için otomatik olarak seçilir. Mac için Word’ün son sürümlerinde, bu yazı tipi, MS Windows ile eşleşen Calibri’dir .

Şimdi, Calibri’de yanlış bir şey yok; gerçekten hoş bir yazı tipi, ama herkes için olmayabilir. Belgeleriniz için farklı bir varsayılan yazı tipi kullanmayı tercih ederseniz, Mac için Word’ü seçtiğiniz başka bir yüklü yazı tipiyle değiştirecek şekilde yapılandırabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız!

Mac İçin Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Mac için Microsoft Word'de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir
Mac İçin Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir
 1. Mac için Word’ü başlatın ve üstteki menü çubuğundan “Biçim> Yazı Tipi” ni seçin . Alternatif olarak, “Command-D” klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz  .
  Format Font
 2. Yeni bir “Yazı Tipi” penceresi görünecektir. “Yazı Tipi” sekmesinde olduğunuzdan emin olun ve pencerenin sol üst bölümünün yakınında Yazı Tipi açılır menüsünü bulun.
  Font Window
 3. Menüyü açmak için açılır girişi tıklayın ve Times New Roman gibi yeni bir varsayılan yazı tipi seçin. Ayrıca varsayılan yazı tipi stilini ve boyutunu da yapılandırabilirsiniz.
  Microsoft Word for Mac Change Default Font 3
 4. Yeni yazı tipi ayarlarını varsayılan olarak kaydetmek için pencerenin sol alt köşesindeki “Varsayılan” düğmesini tıklayın.
  Configured Default
 5. Word, ayarın geçerli belgenize mi yoksa oluşturduğunuz tüm belgelere mi uygulanmasını istediğinizi onaylamanızı ister. “Normal şablonu temel alan tüm belgeler” in yanındaki radyo düğmesini seçin ve ardından yeni varsayılan yazı tipini kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.
  Pop Up 1
 6. Belgeden çıkıp yeni bir tane açarak değişiklikleri onaylayın — yeni varsayılan yazı tipinizin çalıştığını doğrulamak için yeni dosyaya bir şey yazın.
  Done
Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Premium Nasıl Alınır? (Ücretsiz) 2021

Şimdi, oluşturduğunuz tüm yeni belgeler daha önce yaptığınız yazı tipi seçimleriyle başlayacak. Elbette, bu mevcut dosyaları değiştirmeyecek ve şablonlardan başlayarak oluşturduğunuz Mac için Word belgelerini de etkilemeyecektir .

”Google
37 Beğenmekten Vazgeç