Teknobu

iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? (Arka Plan Sesleri)


iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? (Arka Plan Sesleri)

iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? (Arka Plan Sesleri)

iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? Yeni Arka Plan Sesleri özelliğini kullanarak iOS 15’te yağmur sesleri nasıl çalınır işte tüm detaylarıyla adım adım anlattık.

Sadece dünyadan biraz uzaklaşmaya mı ihtiyacınız var? Rahatlatıcı sesler, her şeyden uzaklaşmanın harika bir yoludur ve iOS 15 iPhone’unuz artık daha geniş dünyayı kapatmanıza yardımcı olmak için farklı sesler koleksiyonunu çalabilir.

iOS 15 iPhone’unuzun Erişilebilirlik seçeneğinde, Arka Plan Sesleri adlı bir seçenek gizlidir ve bu seçenek, yağmur, okyanus dalgalarının sesleri gibi bir dizi farklı rahatlatıcı ses içerir. Bunlar, diğer müzik veya podcast’ler üzerinde çalabilir ve onları gerçekten arka plan sesleri haline getirebilir. Bu nedenle, ister rahatlamak ister farklı bir arka plan sesi dinlemek istiyorsanız, iOS 15’te arka plan seslerini nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır?

iOS 15 Yağmur Sesi
iOS 15 Yağmur Sesi

iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? Arka Plan Sesleri aslında iOS 15’in Ayarlar menüsünde oldukça iyi gizlenmiştir ve Erişilebilirlik seçeneklerini kontrol edecek kişi değilseniz, onu bulamamış olabilirsiniz. Ancak, nerede olduğunu öğrendikten sonra bulmak zor değil.

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir? 2020

Birinci adım: Ayarlar uygulamanızı açın ve Erişilebilirlik öğesini bulana kadar aşağı kaydırın .

İkinci adım: Erişilebilirlik  > Ses/Görsel > Arka Plan Sesleri’ne dokunun .

Üçüncü adım: Sabit bir arka plan sesini açmak için Arka Plan Sesleri kaydırıcısına dokunun .

Ama bu sadece başlangıç, gerçekten. Hangi sesi duymayı tercih edeceğinizi seçmek için Ses’e gidin . Seçebileceğiniz sesler aşağıdaki gibidir:

 • Dengeli Gürültü: Bu, daha yüksek ve daha düşük frekanslı beyaz gürültünün bir karışımıdır. Standart beyaz gürültünüz.
 • Parlak Gürültü: Daha yüksek frekanslı beyaz gürültü.
 • Karanlık Gürültü: Düşük frekanslı beyaz gürültü.
 • Okyanus: Güneşte öpüştüğünüz o rahatlatıcı kumsal hissi için okyanus dalgaları.
 • Yağmur: İhtiyacınız olan şey, sürekli yağan yağmur tamburu olduğunda.
 • Akarsu: Muhtemelen bazı ormanların içinden akan, ya da tercih ettiğiniz her yerde, uğuldayan, mutlu bir su akışı.

Birkaç seçenek daha var. Bunlar büyük ölçüde açıklayıcıdır, ancak sadece özetlemek gerekirse:

 • Ses Düzeyi: Arka plan sesinizin ne kadar yüksek olmasını istiyorsunuz. Aşağıda değiştirebileceğiniz diğer medya üzerinden oynatıldığında ses seviyesinden farklıdır.
 • Medya Yürütülürken Kullan: Bu açılabilir ayar, diğer medya oynatılmaya başladığında arka plan sesinizin durup durmayacağını belirler. Videolar ve müzik çalarken bile arka planda sürekli gürültü olmasını istiyorsanız bunu açın.
  • Medya ile Ses Seviyesi: Bu, diğer medya oynatılırken arka plan sesinin ses seviyesini kontrol eder.
 • Kilitliyken Sesleri Durdur: İşin garibi, bu, iPhone’unuzun ekranını kapattığınızda seslerin çalmasını durdurur. Bu, varsayılan olarak kapalıdır, çünkü çoğu insan iPhone’larının arka planda ortam sesini çalmaya devam etmesini isteyecektir.
Bu Yazımızda Okuyun :   Güvenlik Duvarı Spotify'ı Engelliyor Olabilir: Nasıl Doğru Şekilde Düzeltilir 2021 (Hata Kodu 17&30)
”Google
Beğen