Teknobu

İpek Eşarp Nasıl Yıkanır ? 2021


İpek Eşarp Nasıl Yıkanır ? 2021

İpek Eşarp Nasıl Yıkanır ? 2021

İpek Eşarp Nasıl Yıkanır; Eşarbınızı yıkamak bakım sürecinin gerekli bir parçasıdır. Yanlış yaklaşırsan ona zarar verirsin. Eşarbınızı elde yıkamak en iyisidir, bu nedenle hiçbir aşamada bir yıkayıcıya veya kurutucuya koymayın. Ellerinizi ve doğru deterjanı kullanmak, lifleri daha uzun süre iyi durumda tutacaktır.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere ipek eşarp nasıl yıkanır , nasıl temizlenir bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

İpek Eşarp Nasıl Yıkanır ?

Eşarbınızı yıkamak bakım sürecinin gerekli bir parçasıdır. Yanlış yaklaşırsan ona zarar verirsin. Eşarbınızı elde yıkamak en iyisidir, bu nedenle hiçbir aşamada bir yıkayıcıya veya kurutucuya koymayın. Ellerinizi ve doğru deterjanı kullanmak, lifleri daha uzun süre iyi durumda tutacaktır.

İpek Eşarp Nasıl Yıkanır
İpek Eşarp Nasıl Yıkanır

Sert uygulama bu yumuşak kumaşa zarar verebileceğinden, atkıyı daima nazikçe kullanın ve ipeğin dokumasına saygı gösterin. Suyu çıkarmak için asla ipek bir şey sıkmamalısınız. Fazla suyu çıkarmak için katlanmış veya iki yatay havlunun içine yerleştirip bastırmak çok daha uygundur.

Sık sık ipek eşarplar veya kaşmir paşminalar gibi hassas ürünlerin nasıl yıkanacağı soruluyor. Bu hafta ipek bir eşarpın nasıl yıkanacağına bakacağız. Umarım yazımız yardımcı olur!

  1. Etiketi ve / veya bakım talimatlarını okuyun. Etikette ” Yalnızca Kuru Temizleme ” yazıyorsa, ipek fularınızı profesyonelce temizlettiğinizden emin olun.
  2. İpek eşarbınızı yıkamak mümkünse, sadece elde yıkayın. İpek, liflerini sağlam tutmak için nazik bir işlem gerektirir. Makinede yıkamak çok zordur.  
  3. Hassas bir sabun, tercihen özel bir ürün kullanın. Yıkamaya başlamadan önce küçük bir nokta testi yapın.
  4. Renklerin kaçması ihtimaline karşı, eşarplarınızı diğer giysilerden ayrı olarak daima kendi başınıza yıkayın.
  5. Yıkarken ipek atkınızı bükmeyin veya ovalamayın. Bu, atkının büzülmesini durdurur ve hassas liflerini sağlam tutar.
  6. Eşarbı sıkmamak için dikkatli olun. Bunun yerine bir havlunun üzerine koyun ve ardından fazla suyu sıkmak için havluyu sarın.
  7. İpek şalınızı asla kurutucuya koymayın. Yüksek sıcaklığı, atkınızın güzel parlaklığını kaybetmesine ve büzülmesine neden olacaktır. İpek fularınızı kurutmanın en iyi yolu hava ile kurutmaktır.
  8. İpek eşarpınızı çok düşük bir sıcaklıkta ütüleyin veya kırışıklıkları gidermek için bir buharlayıcı kullanın.
  9. Eşarbınızı takarken, parfüm veya saç spreyi gibi diğer sert kimyasallarla püskürtmekten kaçının.
  10. Son olarak ipek eşarplarınızı temiz ve kuru kutularda saklayın. Bunları asmayı tercih ederseniz, alanın temiz, kuru ve havadar olduğundan emin olun.
Bu Yazımızda Okuyun :   Abraham Maslow Teorisi Nedir? | Maslow İhtiyaçlar Hiyerarşisi 2021

”Google
5 Beğen

Yapılan Yorumlar