Teknobu

Instagram’da Çıkartma Nasıl Gönderilir 2020


Instagram’da Çıkartma Nasıl Gönderilir 2020

Instagram’da Çıkartma Nasıl Gönderilir 2020

Instagram’da Çıkartma Nasıl Gönderilir ?

Yani yanıt olarak emoji, çıkartma ve hatta GIF’ler göndermeyi denediniz. Ancak hiçbir şey tam olarak ifadenizi yakalayamaz. Instagram DM’lerinin selfie çıkartmaları bu çok önemli sorunu çözüyor. Instagram’da selfie çıkartmalarını (animasyonlu emojilerle) nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Instagram’ın selfie çıkartmaları özelliğini kullanarak kısa, etkileyici, hareketli bir çıkartma oluşturabilirsiniz. İfadenizi kaydedebilir veya animasyonlu bir emoji katmanı (kalpler, kahkaha emojileri ve daha fazlasıyla) kullanabilirsiniz.

Bu özellik, Instagram’ın Facebook arkadaşlarına Instagram DM’lerine mesaj gönderebilme özelliğini getiren platformlar arası mesajlaşma güncellemesinde mevcuttur . Bu güncellemeyi iPhone veya Android için Instagram uygulamanızdaki Ayarlar menüsünden alabilirsiniz .

“Instagram” uygulamasını açın ve “Profil” sekmenize gidin. Burada, ekranın sağ üst köşesindeki hamburger menü düğmesine dokunun. Oradan Ayarlar> Mesajları Güncelle’ye gidin.

Mesajlaşmayı Güncelle'ye dokunun

Yeni özellikleri almak için burada “Güncelle” düğmesine dokunun.

Güncelle'ye dokunun

Artık Instagram ana ekranının sağ üst köşesinde Instagram DM’leri için yeni bir simge göreceksiniz. Tüm görüşmelerinizi açmak için simgeye dokunun.

Instagram'dan Messenger Simgesine dokunun

Şimdi bir konuşma seçin.

Instagram DM'den Sohbet Seçin

Burada, tüm seçenekleri görmek için metin kutusunun yanındaki “+” simgesine dokunun.

Metin kutusunun yanındaki Artı simgesine dokunun

GIF simgesini seçin.

GIF Simgesine dokunun

Listeden “Selfie” özelliğini seçin.

Selfie Etiketi Seçin

Artık bir selfie çıkartması kaydetmek ve göndermek için yeni bir seçenek göreceksiniz. Telefonunuzu çıkartma önizlemesinde yüzünüzün tamamı görünecek şekilde tutun. Instagram, arka planı otomatik olarak renkli bir gradyanla değiştirir.

Bu Yazımızda Okuyun :   En Güzel İnstagram Biyografi Sözleri ( Ağır, Havalı, Aşk) 2021

Bir emoji seçerek bir emoji katmanını deneyin. Hazır olduğunuzda, emojiyi kaydetmek için “Deklanşör” düğmesine dokunun (ayrıca bir zamanlayıcı da ayarlayabilirsiniz).

Selfie Kaydetme Etiketi

Kaydedildikten sonra, selfie çıkartması bir döngü içinde tekrar oynatılacaktır ( Boomerang özelliğine benzer ).

Bundan memnun değilseniz, tekrar denemek için “Yeniden Çek” düğmesine dokunun. Bu çıkartmayı beğendiyseniz, kaydetmek için “Çıkartmayı Kaydet” düğmesine dokunun. Bu şekilde, aynı etiketi tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Mutlu olduğunuzda, çıkartmayı sohbette paylaşmak için “Gönder” düğmesine dokunun.

Selfie Etiketi Gönder

Çıkartma şimdi sohbette oynayacak.

Sohbette Selfie Etiketi

Daha fazla selfie çıkartması oluşturmak ve göndermek için bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Kaydedilen çıkartmalar, kayıt özelliğinin altındaki “Kaydedilmiş Çıkartmalar” bölümünde görünecektir. Sohbette anında göndermek için kaydedilmiş herhangi bir çıkartmaya dokunabilirsiniz.

Kaydedilmiş Özçekim Çıkartmasını Göndermek İçin Dokunun
”Google
11 Beğenmekten Vazgeç