Teknobu

İngiltere’de Hukuk Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler


İngiltere’de Hukuk Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler

İngiltere’de Hukuk Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler

Herkese merhaba değerli dostlar bugün sizlere İngiltere’de hukuk okumak için bilmeniz gerekenleri anlatacağız. İngiltere’de hukuk okumak için işte bilinmesi gerekenler.

İngiltere’de Hukuk Okumak

İngiltere’de hukuk okumak için bilinmesi gerekenler ;

Hukuk, zorlu bir çalışma alanıdır, ancak daha sonra getireceği faydaları da göz önünde bulundurarak tamamen katılmaya değer. Hukuk mezunları için avukatlıktan TV sunucusuna kadar sayısız iş kariyeri bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Birleşik Krallık hukuk mezunları, değerli hizmetlerine değer verildiği ve çok ihtiyaç duyulduğu için çok şey kazanıyor. Pek çok şirket işleyişini avukatlara verirken, birçok önemli siyasi süreç hukukçular tarafından yürütülmektedir.

Bu bireyler arasında olmak için, potansiyel işverenlere, süreçleri ilerletmek için gereken parlak eleştirel düşünme ve pratik yeteneklere sahip olmanızı sağlayan olağanüstü bir yüksek öğrenim aramanız gerekir.

Birleşik Krallık’ta hukuk okumak, saygın bir avukat olmanızı sağlayan temel hukuk ilkeleri ve kavramları hakkında derinlemesine bir anlayış kazanmakla ilgilidir. Ayrıca, İngiltere’deki hukuk dereceniz, sizi hukuk konularının eklendiği farklı disiplinlerden geniş bir beceri ve bilgi yelpazesi ile donatmayı amaçlamaktadır.

Hukukta lisans derecesi (İngiltere’de belirtildiği üzere LLB) ve hukukta yüksek lisans derecesi (İngiltere’de kabul edildiği gibi LLM), uluslararası öğrencilerin aradığı en yaygın hukuk derecesi türleridir. Ancak Birleşik Krallık’taki üniversitelerin öğrencilerine sunduğu başka hukuk nitelikleri de vardır.

İngiltere üniversitelerinde sunulan hukuk dereceleri şunlardır:

 • LLB – Hukuk Lisansı.
 • Lisansüstü LLB – Hukuk alanında yüksek lisans derecesine götüren hızlı takip LLB.
 • LLM – Hukuk Yüksek Lisansı .
 • GDL – Hukuk Yüksek Lisans Diploması.
 • LPC – Hukuk Uygulama Kursu.
 • BPTC – Bar Profesyonel Eğitim Kursu.
 • QLTS – Nitelikli Avukat Transfer Programı.
Bu Yazımızda Okuyun :   Eller ve Parmaklar İçin Kolay Kına Tasarımları 2021

İngilitere’de hukuk okumak çok sayıda uluslararası öğrenci için en çok tercih edilen seçenek olduğuna dair sonsuz bir liste var ve bu sizin için olacak. Tüm bu avantajları tek bir makalede toplamak zor olsa da, bir sonraki paragrafta bazılarından bahsetmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Neden İngiltere’de Hukuk Eğitimi Almalı?

Birinci sınıf itibar

Dünya çapında tanınan ve değer verilen bir derece almak ister misiniz? İşverenlerin sizi saygı ve minnetle görmesini ister misiniz? Bu, Birleşik Krallık’ta bir hukuk derecesinin asgari olarak sunduğu şeydir.

İngiltere hukuk okulları dünyanın en eski okulları arasındadır ve bu uzun ve zengin geleneğe dayanarak, en iyi hukuk eğitimi sağlayıcılarından bazıları olarak itibar kazanmışlardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uluslararası üne sahip pek çok avukat, geçmişte Birleşik Krallık’ta bir hukuk fakültesine ve günümüzde de birçoğuna gitmiştir. Mahatma Gandhi, University College London’dan hukuk diplomasına sahip olan en etkili kişilerden biriydi.

Üstün Müfredatlar

İngiltere’deki hukuk kursları, teori ve pratiği mükemmel bir şekilde birleştirerek size çeşitli bağlamlarda kapsamlı bir yasal konular anlayışı vermeyi amaçlamaktadır. Bu kurslar, ulusal veya küresel arka planda hukuk meselelerinde devam eden değişikliklere ve en son öğretim yaklaşımlarına ayak uydurmak için sürekli revizyon ve tadilat altındadır.

Çalışmalarınız sırasında, sadece oturup kitap okumakla kalmayacaksınız, aynı zamanda program sizi bu meslekte çok gerekli olan eleştirel düşünme ve tartışma becerilerinizi canlandırmak için çok çeşitli gerçek yaşam durumlarıyla ortaya çıkaracaktır. Dahası, müfredatları, yasayı anlama ve yorumlama konusunda orijinal tarzınızı bulma fırsatı vermek ve teşvik etmek için esnektir.

Tanınmış Akademisyenler

İngiltere hukuk okulları, dünyanın en iyi hukuk profesyonellerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Birçoğunun uluslararası hukuk konularında, savaş çatışmalarında ve büyük siyasi anlaşmalarda uzun bir tecrübesi var. Bu nedenle, Birleşik Krallık’ta bir hukuk derecesi ararken en iyisinden öğreneceğiniz garantidir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bir Tavuğun Kaç Ayağı Var 2021

Canlı Topluluk

Her yıl dünyanın her yerinden hırslı avukatlar Birleşik Krallık’ta yoğunlaşıyor Bununla birlikte, Birleşik Krallık’ta bir hukuk fakültesine giderken, sosyalleşmek ve farklı milletler hakkında bir şeyler öğrenmek için harika bir fırsat olan çeşitli ve canlı bir topluluğa yerleşeceksiniz.

İngiltere Hukuk Okulları Giriş Koşulları

İngiltere’deki hukuk okullarına giriş koşulları, üniversiteye bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Uyruğunuz, önceki dereceniz ve kursunuzun akademik seviyesi gibi faktörler, bir başvuru için gerekli belgeleri gösterebilir. Ancak, ne olursa olsun göndermeniz gereken bir liste var.

Hukuk lisans derecesi için başvurmak için aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • Lise Yeterliliği (A Seviyeleri veya eşdeğeri)
 • Önceki eğitimden aldığınız notlar
 • İngilizce dil yeterliliği

İngiltere’de lisansüstü düzeyde hukuk okumak için aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • Lisans hukuk derecesi
 • Notların
 • Dil yeterliliği
 • Özgeçmiş
 • Deneyim kanıtı (iki ila üç yıl)
 • Motivasyon mektubu

Bazı üniversitelerde, ilk etapta bir lisans hukuku derecesi almamış olmanıza rağmen, LLM kursuna bir yer verilebileceğini unutmayın.

Ek not: Seçtiğiniz kursun giriş koşullarını her kontrol ettiğinizde, başvurmak istediğiniz kabul düşüşüne yanıt verdiklerinden emin olun, çünkü gereksinimler yıldan yıla gözden geçirilebilir ve değiştirilebilir.

İngiltere'de Hukuk Okumak
İngiltere’de Hukuk Okumak

İngiltere’de Hukuk Eğitimi Almak İçin Nasıl Başvurulur?

Gerekli tüm belgeleri tamamladıktan sonra, başvurunuzu gönderme zamanı gelmiştir. Çevrimiçi başvuruyu kabul etmeyen neredeyse hiç üniversite yoktur, bu nedenle tüm başvuruyu İnternet üzerinden tarayarak ve yükleyerek çalıştırabilirsiniz.

İngiltere hukuk okullarının çoğu, karşılıklı çevrimiçi başvuru platformu UCAS’ı kullanır. Başlangıçta, hesabınızı açabilir ve her Birleşik Krallık üniversitesinde sunulan tüm kurslara erişim sağlayabilirsiniz. İstediğiniz kursu seçin ve taranmış belgeleri yükleyin. Öte yandan, resmi web sitelerinde kişisel bir çevrimiçi başvuru platformu çalıştırabilen bazı üniversiteler vardır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Arkadaşlarla Escape From Tarkov Nasıl Oynanır ? 2021

İngiltere’de Hukuk Okumanın Maliyeti Ne Kadar?

İngiltere’de hukuk okumakla ilgili her öğrencinin sahip olduğu en önemli konuya geldik: Maliyet.
Birkaç faktöre göre değişiklik gösterse de, toplam ücret normal bir öğrenci için sadece öğrenim ücretleri dikkate alınsa bile yüksektir. Genel olarak, vatandaşlığınıza, seçtiğiniz kursa ve üniversitenin itibarına bağlıdır. AB veya AEA öğrencisiyseniz, kesinlikle size daha ucuza mal olurken, diğer ülkelerden gelen bir öğrenci için Birleşik Krallık’ta bir hukuk derecesi almanın maliyeti daha yüksektir.

İngiltere’deki lisans hukuk programları için uluslararası ücretler, akademik yıl başına 12.000 ila yaklaşık 20.000 sterlin arasında değişmektedir. Öte yandan, lisansüstü düzeyde öğrenim ücretleri çok daha yüksektir. İngiltere’de bir LLM derecesi için uluslararası ücretler 14.000 ila 30.000 arasında değişmektedir. Elbette bu bant spektrumunu takip etmeyen üniversiteler olabilir, ancak bu olasılık küçük.

Neyse ki, öğrenim ücretinin ne olacağını ve şu anda Birleşik Krallık’ta yaşamanın maliyetinin ne olduğunu hesaplayabilirsiniz . Genellikle, İngiltere üniversitelerinin resmi web sitelerinde öğrenim ücretleri için belirli bir bölümü vardır, bu nedenle her zaman kontrol etmeniz veya üniversiteye posta yoluyla ulaşmanız önerilir.

photos 1158c936c4c2e90 1489581764
İngiltere’de Hukuk Okumak

İleriye dönük kariyer

Birleşik Krallık’taki hukuk derecenizin krema pastası, daha yüksek istihdam edilebilirlik ve size sunulan kariyer çeşitliliğidir.

Ek olarak, İngiltere’deki hukuk mezunları iş piyasasına girdikten sonra çok para kazanıyor. İngiltere’de bir avukatın başlangıç ​​maaşı 25.000 £ civarındadır ve yıllar süren deneyim kazanırken hızla artmaktadır. On yıldan fazla deneyime sahip İngiliz avukatları yılda yaklaşık 100.000 £ kazanabilir.

İngiltere’de hukuk derecesi ile arayabileceğiniz işlerden bazıları aşağıdadır.

 • Avukat
 • Avukat
 • Avukat
 • Dedektif
 • Girişimci
 • Hukuk Muhabiri
 • Politikacı
 • Profesyonel hukuk danışmanlığı
 • Hukuk akademisyeni

Ayrıca şirket sekreteri, vergi danışmanı, yönetim asistanı, insan kaynakları gibi hukuk sektörü dışında sayısız iş fırsatı.

İngiltere’de hukuk okumak için yazdığımız yazı umarım sizler için faydalı olmuştur 🙂

”Google
13 Beğen

Yapılan Yorumlar