Teknobu

İngiltere’de Üniversite Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2021


İngiltere’de Üniversite Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2021

İngiltere’de Üniversite Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2021

İngiltere’de Üniversite Okumak için bilmeniz gerekenler , İngiltere’de üniversite okumak nasıl olur , İngiltere’de üniversite okumanın maliyeti nedir. İşte İngiltere’de üniversite okumak hakkında detaylı bilgiler.

İngiltere’de Üniversite Okumak

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’yı içeren Birleşik Krallık (Birleşik Krallık), dünyanın dört bir yanından başvuru sahiplerini memnuniyetle karşılayan 160’tan fazla üniversiteye sahiptir.

Birleşik Krallık’taki çoğu üniversite, ilk dönem Eylül veya Ekim’de başlayıp Aralık’ta sona eren iki dönemlik bir sistemi takip eder. İkinci dönem genellikle Ocak’ta başlar ve Mayıs veya Haziran’da biter. İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da bir lisans derecesi kazanmak genellikle üç yıl sürer; İskoçya’da genellikle dört sürer.

Aşağıda, Birleşik Krallık’taki üniversite başvuru sürecine ve SAT ve AP gibi College Board programlarının kabul sürecinde oynayabileceği role genel bir bakış sunulmaktadır.

İngiltere'de Üniversite Okumak
İngiltere’de Üniversite Okumak

İngiltere’de Üniversite Başvuru Süreci

İngiltere’de üniversite okumak için üniversite başvuru süreci nasıl olur; Bir üniversiteye başvurduğunuzda, o üniversitede belirli bir programa veya eğitim kursuna başvurursunuz. Bu, kaydolduktan sonra eğitim programınıza veya akademik ana dalınıza karar verdiğiniz ABD’deki başvuru sürecinden farklıdır. Programınızı dikkatlice seçtiğinizden emin olun; kabul edilirseniz, farklı bir programa kolayca geçemeyebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Almanyada Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Göre Maaşlar Nedir

Aynı üniversitedeki her akademik programın genellikle farklı kabul koşulları vardır. Başvurduğunuz programın başvuru koşullarını anladığınızdan emin olmak için üniversitenin web sitesini dikkatlice okuyun veya kabul bürosundan biriyle iletişime geçin.

Genel olarak, üniversiteler başvuru sahiplerini aşağıdaki kriterlere göre değerlendirir:

  • Ortaokul sınavları / notları / GPA ve SAT ve AP gibi standartlaştırılmış testlerdeki puanlar
  • Kişisel beyan
  • Referans mektupları
  • IELTS ve TOEFL gibi standartlaştırılmış İngilizce dil yeterlilik testleri (varsa)
  • Röportajlar, portföyler, seçmeler, tamamlayıcı testler

Başvurunuzu Nasıl Gönderebilirsiniz?

İngiltere’deki çoğu üniversite için, Üniversite ve Kolejler Kabul Hizmeti (UCAS) aracılığıyla çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz. Aynı uygulama ile başvurmak için en fazla beş kurs seçebilirsiniz. Bu, bir üniversitede beş farklı programa veya beş farklı üniversitede bir programa başvurabileceğiniz anlamına gelir. Birleşik Krallık’taki 25’ten fazla üniversiteye başvurmak için Common Uygulamasını da kullanabilirsiniz.

İngiltere’de Üniversite Okumak İçin Başvuru Tarihleri

Aşağıdaki sonbaharda kaydolmayı planlayan öğrenciler için Birleşik Krallık’taki çoğu üniversite programı için son başvuru tarihleri ​​şunlardır:

  • 1 Ekim: Bazı müzik, dans ve tiyatro programları için başvuru veya seçmeler için son tarih.
  • 15 Ekim: Tıp ve diş hekimliği gibi bazı mesleki derece programlarının yanı sıra Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi’ndeki programlar için son başvuru tarihi.
  • 15 Ocak : Birleşik Krallık’taki çoğu üniversite programı için son başvuru tarihi Önemli: Birleşik Krallık üniversiteleri genellikle uluslararası öğrencilerin başvurularını resmi son tarihten sonra kabul eder. Daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız veya son teslim tarihini çoktan kaçırdıysanız, ilgilendiğiniz üniversitelerle iletişime geçerek yine de başvuru yapıp yapamayacağınızı öğrenin.
Bu Yazımızda Okuyun :   Bir Tavuğun Kaç Ayağı Var 2021

İngiltere Üniversiteleri College Board Test Puanlarını Nasıl Kullanıyor?

İngiltere’deki üniversitelerin çoğu, SAT ve / veya AP Sınavı puanlarını, başvuru sahiplerinin lisans programları için gereksinimleri karşılamanın bir yolu olarak kabul eder ve bazıları bunlara ihtiyaç duyabilir.

College Board sınav puanlarıyla ilgili mevcut politikaları bildiğinizden emin olmak için her zaman üniversitenin web sitesini kontrol edin veya doğrudan kabul ofisi ile iletişime geçin.

Bir program bunu gerektirmese bile, College Board sınav puanları başvurunuza harika bir katkı olabilir ve bazı üniversitelerde liyakate dayalı burslara hak kazanmanıza yardımcı olabilir.

Üniversiteler, SAT ve AP Sınavı puanlarının bir öğrencinin akademik başarısını değerlendirmelerine yardımcı olabileceğini kabul eder, bu nedenle sınavlarda başarılı olursanız, başvurunuzun bir parçası olarak puanlarınızı da eklemenizi öneririz.

Not : Son başvuru tarihine kadar SAT veya AP Sınavlarına girmemiş olsanız bile çoğu programa başvurabilirsiniz. SAT veya AP puanlarınızı hazır olduklarında gönderdiğinizden emin olun. 


”Google
15 Beğen

Yapılan Yorumlar