Teknobu

Google Chrome Okuma Listesi Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır ve Kaldırılır 2021


Google Chrome Okuma Listesi Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır ve Kaldırılır 2021

Google Chrome Okuma Listesi Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır ve Kaldırılır 2021

Merhaba değerli dostlar bu yazımızda sizlere Google Chrome Okuma Listesi Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır ve Kaldırılır bunu öğreteceğiz.

İşte Chrome’da okuma listesini nasıl devre dışı bırakabileceğiniz! ile ilgili makalemiz.

Google Chrome’un en son sürümünü kullanıyorsanız, ‘Okuma Listesi’ özelliğini biliyor olabilirsiniz. Yer imi görevi gören bir özelliktir, ancak kaydedilmiş web sitelerine çevrimdışı olarak erişmenize izin verir. Okuma listesine bir makale kaydettiğinizde, web sayfaları Google Hesabınızla senkronize edilerek onlara mobil cihazınızdan erişmenize izin verir.

Tamamen yeni ‘Okuma Listesi’ özelliği çok kullanışlı görünse de, birçok kullanıcı bundan kurtulmanın yollarını arıyor. Çoğu kullanıcı, tarayıcılarının yer imi çubuğunu karıştırmaktan hoşlanmaz. Bir web sayfasını sonsuza kadar kaydetmek istiyorsanız, okuma listesi yerine varsayılan yer imi özelliğini beğenebilirsiniz. Böyle bir durumda ‘Okuma listesi’ özelliğine sahip olmanın bir anlamı yoktur.

Artık Chrome’un en son sürümünde, Chrome’un yer imi düğmesine her tıkladığınızda, size ‘Okuma Listesine Ekle’ seçeneğini gösterir. Okuma listesi özelliğini nadiren kullandığım için bu yeni özelliği çok can sıkıcı buldum. Siz de aynı şeyi düşünüyorsanız, bu makalede biraz yardım bekleyebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   iPhone 12 Fiyatları

Google Chrome Okuma Listesi Özelliğini Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma Adımları

Bu yazıda, Google Chrome okuma listesinin nasıl devre dışı bırakılacağı ve kaldırılacağı hakkında ayrıntılı bir rehber paylaşacağız. Süreç basit olacak; aşağıda verilen bazı basit adımları izleyin. Öyleyse, Google Chrome Okuma listesi özelliğini nasıl Devre Dışı Bırakıp Kaldıracağımızı kontrol edelim.

Adım 1. Öncelikle bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını açın.

image 1

Adım 2. Şimdi URL çubuğuna ‘Chrome://flags’ ve Enter düğmesine basın.

image 2

Adım 3. Deneyler sayfasında, ‘Okuma Listesi’ni arayın .

image 3

Adım 4. Şimdi Okuma Listesi bayrağının arkasındaki açılır menüyü tıklayın ve ‘Devre Dışı’nı seçin .

image 4

Adım 5. Tamamlandığında , web tarayıcısını yeniden başlatmak için ‘Yeniden Başlat  düğmesine tıklayın.

image 5

Adım 6. Tarayıcı yeniden başladıktan sonra, ‘Okuma Listesi’ düğmesi artık Yer İşareti çubuğunda görünmeyecektir.

Bu kadar! Bitirdiniz. Google Chrome okuma listesi düğmesini bu şekilde devre dışı bırakabilir ve kaldırabilirsiniz.Bu makale, Google Chrome tarayıcısındaki Okuma Listesi düğmesinin nasıl devre dışı bırakılacağı ve kaldırılacağıyla ilgilidir. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın.

”Google
10 Beğenmekten Vazgeç