Teknobu

Facebook Hesap Silme Ve Verilerinizi Geri Alma Nasıl Yapılır 2021


Facebook Hesap Silme Ve Verilerinizi Geri Alma Nasıl Yapılır 2021

Facebook Hesap Silme Ve Verilerinizi Geri Alma Nasıl Yapılır 2021

Facebook hesap silme ve şirketin sizinle ilgili sahip olduğu tüm verileri kalıcı olarak silmek istiyorsanız, bu makale yardımcı olacaktır! Gelelim Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır işte detaylar.

Facebook, bir zamanlar arkadaşların ve ailenin yeniden bağlantı kurabileceği, iletişim halinde kalabileceği ve maceralarını başkalarıyla paylaşabileceği mükemmel bir platformdu. Günümüzün aşırı politik kültüründe, birçok Facebook kullanıcısı sosyal medya platformunu başka, daha az hoş bir boyuta taşıdı.

Olumsuzluk ve aşırı bilginin sürekli artmasının yanı sıra, birçok kullanıcı çevrimiçi gizlilik ve güvenliklerini sorgulamaya başlıyor.

Facebook hesap silme ve şirketin sizinle ilgili sahip olduğu tüm verileri kalıcı olarak silmek istiyorsanız, bu makale yardımcı olacaktır!

Facebook Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma

Bazı kullanıcıların Facebook hesapları 10 yıldan fazladır. Bu, hoşçakal demek için çok sayıda hatıra, arkadaş, mem ve diğer önemli bilgilerdir. Hesabınızı özleyeceğinizden veya daha sonra bir şeye ihtiyacınız olacağından endişeleniyorsanız, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. Herhangi bir Facebook sayfasının sağ üst kısmındaki hesap menüsünü tıklayın.Screenshot 41
 2. “Ayarlar ve Gizlilik” i ve ardından tekrar “Ayarlar” ı seçin.
  Screenshot 40
 3. Soldaki menüden ‘Facebook Bilgileriniz’e tıklayın.
Screenshot 42
 1. “Devre Dışı Bırakma ve Silme” nin yanındaki “Görüntüle” yi tıklayın.
  Screenshot 43
 2. ‘Hesabı Devre Dışı Bırak’ seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun ve ardından Hesabı Devre Dışı Bırakmaya Devam Et’i tıklayın. ‘
  Screenshot 44
Bu Yazımızda Okuyun :   Artık Facebook Messenger'ı Masaüstünde Kullanabilirsiniz

Hesabınızı devre dışı bırakırsanız profiliniz artık görünmez. Artık Arkadaşlarınızın listelerinde görünmeyeceksiniz ve insanlar sizi arayamayacak. Ancak, Facebook Messenger hesabınız olduğu gibi kalacaktır.

Bir hesabı yeniden etkinleştirmek için istediğiniz zaman herhangi bir cihazdan hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı yanlışlıkla yeniden etkinleştirmek istemiyorsanız, mobil uygulama dahil tüm cihazlardan çıkış yapmanız gerekecektir.

Facebook Gizliliğini Kontrol Etme

Facebook ile sorununuz gizlilik perspektifinden geliyorsa, şirketin diğer şirketlerle paylaştığı bilgileri kontrol etmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Facebook, konum izinlerini kapatmanın ve sosyal medya sitesine gizli olarak göz atmanın yanı sıra, kullanıcılara web sitesindeki verileri üzerinde bir miktar güç sağlar.

Facebook’ta gizliliğiniz üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, şunu yapın:

 1. Sağ üst köşedeki ok simgesine tıklayarak yukarıdaki adımları izleyin. Ardından, ‘Ayarlar ve Gizlilik’i tıklayın.
 2. ‘Gizlilik Kısayolları’nı tıklayın.
  Screenshot 45
 3. “Bilgilerinizi yönetin” i tıklayın.
  Screenshot 46
 4. Yeni bir web sayfası açılacaktır. Buradan ‘Facebook’> ‘Verilerimi yönetmek istiyorum’ yolunu takip edebilirsiniz.
  Screenshot 47

Seçeneklerden bazıları size yalnızca talimatlara veya Facebook’un gizlilik politikasına bağlantılar verir. Ancak, diğerleri bağlı uygulamaları, reklam tercihlerini ve şirketin depoladığı / paylaştığı bilgi paylaşımını kontrol etmenize izin verir.

Facebook’u silmenize gerek kalmadan verilerinizi çevrimiçi olarak korumanıza yardımcı olmak için Adblock Plus , sosyal ağ dışındaki sitelere yerleştirilmiş sosyal medya (Beğen) düğmelerini devre dışı bırakmanıza izin veren bir araca sahiptir. Bu düğmeler, Facebook’un kullanıcıların Facebook’un ötesinde gezinme davranışlarını izlemesini sağlar ve bu veriler reklamverenlere açık olabilir. 

Facebook Hesap Silme : Kalıcı Olarak Silme 

“Hesabınızı Silin” düğmesine gitmenin birkaç yolu vardır. Öncelikle, hesabınızı devre dışı bırakmak için yukarıdaki adımları takip edebilir ve ‘Hesabı Sil’ seçeneğini seçebilirsiniz.

Ayrıca, ‘Facebook Gizliliğini Kontrol Etme’ bölümündeki adımları takip edebilir ve sayfanın altındaki Hesabı Sil seçeneğini seçebilirsiniz. Ancak, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, işte daha özel talimatlar:

1. Facebook’ta oturum açın

Güvenlik nedeniyle, Facebook hesap silmek için giriş yapmanız gerekecektir. Bir süredir kullanmadığınız bir hesabı siliyorsanız ve şifrenizi unuttuysanız, sıfırlamanız gerekecektir.

 1. Bağlantıya Git  Hesabınız Sayfa bul
 2. Hesabınızla ilişkili e-postayı, telefon numarasını, tam adı veya kullanıcı adını yazın, ardından Ara’yı tıklayın
 3. Adım adım kılavuzu izleyin 
Bu Yazımızda Okuyun :   Facebook #368 the action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed hatası

Facebook şifrenizi nasıl sıfırlayacağınıza dair tam talimatlar burada bulunabilir  .

2. Facebook verilerinizi indirin

Facebook’u kalıcı olarak silmek istediğiniz için, önce verilerinizi kaydetmek isteyebilirsiniz. Bunu, ekranın sağ üst köşesindeki aşağı oka tıklayarak ve Ayarlar’ı seçerek yapabilirsiniz.

Size genel hesap ayarlarının bir listesi sunulacak. En altta, tam olarak bunu yapabileceğiniz “Facebook verilerinizin bir kopyasını indirmek” için bir bağlantı var.

Facebook Hesap Silme
Facebook Hesap Silme

3. Facebook ile iletişim kurun

Facebook, hesabınızı silmenizi kolaylaştırmaz ve istek formunu yardım sayfalarının derinliklerine gömmüştür. İşinizi kolaylaştırmak için buraya bağlantı oluşturduk – devam etmek için oturum açmanız gerekecek.

Facebook hesabınızı nasıl silebilirsiniz

“Facebook’u tekrar kullanacağınızı düşünmüyorsanız ve hesabınızın silinmesini istiyorsanız, bunu sizin için halledebiliriz. Hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi veya eklediğiniz herhangi bir içeriği veya bilgiyi geri alamayacağınızı unutmayın. Yine de hesabınızın silinmesini istiyorsanız, “Hesabımı Sil” i tıklayın.

4. son adım

Şimdi bir kez daha bunun kalıcı bir karar olduğu konusunda sizi uyaran bir açılır pencere göreceksiniz. Facebook’u kalıcı olarak silmek için şifrenizi yeniden girin. Ayrıca bir CAPTCHA girmeniz ve ardından “Tamam” ı tıklamanız gerekecektir.

Facebook hesabınızı nasıl silebilirsiniz

5. Bekleme süresi

Silme açılır penceresinde Tamam’a tıklamak, işlemin tam olarak sonu değildir. Bunun yerine önceki açılır pencere şu mesajla değiştirilecektir: “Hesabınız siteden devre dışı bırakıldı ve 14 gün içinde kalıcı olarak silinecek. Önümüzdeki 14 gün içinde hesabınıza giriş yaparsanız, isteğinizi iptal etme seçeneğiniz olacak. “

Bu mesajda Tamam’ı tıkladıktan sonra fikrinizi değiştirmek için 14 gününüz olacak. Bu sürenin sonunda, hesabınız , yeniden etkinleştirmenin veya kaydetmediğiniz herhangi bir veriyi geri almanın hiçbir yolu olmadan sonsuza dek yok olacak. Seni uyarmadığımızı söyleme.

Bu Yazımızda Okuyun :   Facebook #368 the action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed hatası

Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için, hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hesabımı sildikten sonra Facebook ile bilgilerimi ne kadar süreyle saklar?

Facebook’un konuyla ilgili resmi sözleri, hesap silme işlemini onayladıktan sonra bilgilerinizi 14 gün boyunca saklamalarıdır.

Facebook güvenli midir?

Güçlü bir şifreniz ve iki faktörlü kimlik doğrulama kurulumunuz varsa web sitesi oldukça güvenli olsa da, Facebook mutlaka güvenli değildir.

Web sitesinde / uygulamada sizi bilinmeyen tehditlere açan birkaç sorun vardır (tıpkı internetteki hemen hemen her şey gibi). Diğer hizmetler için çevrimiçi güvenlik kılavuzlarımızdan birini daha önce okuduysanız, şüphesiz hesaplarınızın ancak yaptığınız kadar güvenli olduğu felsefesine aşinasınızdır. Bu, geliştiricilerin içerdiği parlak gizlilik stratejilerine bakılmaksızın, güvenliğinizin çoğunun kendi ellerinizde olduğu anlamına gelir.

Birincisi, Facebook daha az güvenlidir çünkü şirket bilgilerinizi diğer şirketlerle paylaşır. Facebook bu bilgileri kamuoyuna açıklamayabilirken, diğer şirketin kişisel verilerinize erişimi kolaylaştıran güvenlik açıkları olabilir. Bu, konumunuz, cihazlarınız ve daha fazlası hakkındaki bilgileri içerir.

Ardından, aşırı paylaşım ciddi bir sorun haline gelebilir. Belki arkadaşınız yerel bir restoranda olduğunuzu paylaşıyor veya arka planda çocuğunuzun okuluyla bir resim paylaşıyorsunuz. Birinin hakkınızda gizli kalmayı tercih ettiğiniz bir şeyi bilme olasılığını azaltmak için Facebook’ta gönderdiğiniz her şeye (fotoğraflarınızın arka planı dahil) dikkat edin.

Facebook Messenger’ı nasıl silerim?

Yukarıda belirtildiği gibi, Facebook hesabınızı sildiğinizde, Facebook Messenger hesabınız kalır. Messenger hesabınızı silmek için şunu yapın:

1. Facebook Messenger’ı açın ve açılır seçeneklere erişmek için sağ üst menüdeki profil simgenize dokunun.

2. ‘Hukuk ve Politikalar’ı tıklayın.

3. ‘Messenger’ı Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.

4. Şifrenizi girin.

5. ‘Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeyi düşünüyor musunuz? Eğitimimiz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

”Google
12 Beğen

Yapılan Yorumlar