Teknobu

Google Adsense Manuel Pin Doğrulama Nasıl Yapılır ? 2021


Google Adsense Manuel Pin Doğrulama Nasıl Yapılır ? 2021

Google Adsense Manuel Pin Doğrulama Nasıl Yapılır ? 2021

Google Adsense Manuel Pin Doğrulama ; Bugün, Google AdSense hesabının PIN olmadan nasıl doğrulanacağına dair bir makale yazıyorum. Google AdSense, blogunuzdan para kazanmanın önde gelen ve güvenilir yollarından biridir .

Yayıncılar ve web yöneticileri için basit, en güçlü ve popüler bir kazanç kaynağıdır. Ancak, politikaları nedeniyle blogunuzun Google’dan onaylanmasının gerçekten zor olduğu doğrudur. Hesabınız onaylandıktan sonra, Google belirli başka doğrulama süreçlerine sahiptir. Google, hesap sahibinin adresini doğrulayarak hesabınızı doğrular. Para göndermeden önce Google, Adresinizi ve kimliğinizi doğrulamak için Adresinize bir PIN kodu gönderir.

Google Pin Kodu Ne Zaman Gönderir?

Google AdSense hesabı oluşturduğunuzda ve sitenizde veya blogunuzda Google AdSense tarafından reklam yayınlamak için onay aldığınızda, blogunuzda reklam göstermeye başlar. Kazancınız 10 doları geçtiğinde, Google, hesap sahibinin adresini doğrulamak için Alacaklı Profili adresinize Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderir. PIN’ler genellikle 2-4 hafta içinde gelir ancak bulunduğunuz yere bağlı olarak daha uzun sürebilir. Google, PIN’inizi 4,5 x 6 inç (11,4 x 15,2 cm) boyutlarında beyaz bir kartpostal üzerine postalar. PIN dört hanelidir. Daha sonra bu PIN kodunu hesabınıza girmeniz gerekecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   OnePlus 8T incelemesi Güncel (2021)
Adsense Manuel Pin Doğrulama
Adsense Manuel Pin Doğrulama

PIN bir şekilde adresinize ulaşmazsa, Google iki kez daha talep etmenize izin verir. Toplamda, üç Adres doğrulama şansı elde edersiniz. Her durumda, Google Adresi doğrulama PIN kodu aynı kalır. Dikkatli olun, PIN kodunu üç kez yanlış girerseniz, hesabınız askıya alınacaktır.

Üç Denemeden sonra PIN Kodu ulaşmazsa ne olur?

Google, bazen yayıncıların üç denemeden sonra PIN’i alamayabileceğini anlar. Kötü posta hizmeti yüzünden olabilir veya adresiniz uzak bölgelerde olabilir. Google bunun için bir çözüm sağladı 🙂

İlk PIN kodunuz oluşturulduktan sonra PIN kodunuzu göndermek için dört ayınız olduğunu unutmayın. PIN kodunu gönderemezseniz, Google blogunuzda reklam göstermeyi durdurur.

Google Adsense Manuel Pin Doğrulama Nasıl Yapılır ?


Google, Google AdSense hesabını PIN kodu olmadan doğrulamak için alternatif bir seçenek sundu . Bunun için, Alacaklı Adınızı ve Google AdSense hesabınızda belirttiğiniz geçerli adresinizi içeren bir kimlik belgesi göndermeniz gerekir. Kimlik Kanıtı belgesi aşağıdakilerden herhangi biri olabilir:

  • Ulusal kimlik kartı
  • Elektrik faturası
  • Sürücü ehliyeti
  • Hesap durumu
f 1
Adsense Manuel Pin Doğrulama

Google AdSense Hesabını PIN Olmadan Doğrulamak için Bu Seçeneği Ne Zaman Kullanabilirsiniz?


Yalnızca üç denemenizi denedikten ve PIN kodunu almadıktan sonra bu seçeneği kullanabilirsiniz. Aşağıda belirtilen adımları izleyin:

Bu Yazımızda Okuyun :   Apple AirPods Max'ı Tanıttı 2020

Adsense hesabınıza giriş yapın

Öncelikle Google Adsense hesabınıza giriş yapın. Lütfen Adsense hesabınızı oluşturduğunuz adresle giriş yaptığınızdan emin olun.

Manuel doğrulama sayfasını açın

https://support.google.com/adsense/contact/id_verification?hl=tr linkine tıklayarak Adsense manuel pin doğrulama sayfasına giriş yapın. Burada bulunan English ibaresine tıklayın.

Bilgilerinizi girin

Açılan sayfada bulunan alanları gerçek bilgilerinizle doldurun. Ardından Dosya Seç kısmına tıklayarak kimliğinizin resmini veya herhangi bir faturanızın resmini buraya yükleyin. Ardından Submit butonuna tıklayın. Tüm işlem bu kadar.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra 1 veya 2 saat içerisinde onay maili tarafınıza iletilecektir. Tabi tüm işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz.

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç