Teknobu

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden


ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris yemin ederek göreve başladı. ABD’nin 46.başkanı umut verici konuştu.

ABD’nin 46. BAŞKANI JOE BİDEN

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris yemin ederek göreve başladı. Biden, yemin etmesinin ardından yaptığı konuşmada “Bugün Amerika için demokrasi günü, tarih ve umut günü, yenilenme ve kararlılık günü. Tarihe geçecek yeni bir kararlılıkla dolu bir gün” ifadesini kullandı. ABD’nin 46.başkanı umut verici konuştu.

ABD’nin 46.başkanı biden acil çağrıda bulundu.covid-19 için 90 gün boyunca maskeye dikkat çekti.

Biden’ın göreve başlaması, hükümet teşviki beklentisi ABD piyasalarını hareketlendirdi. ABD hisseleri, tüm zamanların en yüksek seviyesinde kapandı.

joe biden

ABD Başkanı Biden, Başkanlık konuşmasında ‘birlik’ mesajı vermesinin ardından ilk Beyaz Saray bildirisini yayınladı. Biden, 20 Ocak’ı ‘ulusal birlik günü’ olarak ilan etti. Biden bildiride, ‘Bugün milletimizin tarihinde her zamankinden daha fazla Amerikalının oy kullandığı, halkın iradesinin duyulduğu ve dikkate alındığı bir seçimden sonra demokrasinin zaferini kutluyoruz’ ifadesini kullandı.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bim 11 Aralık Cuma Ürünleri 2020

ABD’nin 46. başkanı biden umut verici konuşması ile bütün gözleri üzerine çekti. Önümüzdeki günlerde. İngiltere’de bir kraliyet kaynağı, Kraliçe Elizabeth’in Joe Biden’a tebrik mesajı gönderdiğini açıkladı. Kaynak, mektubun içeriğine dair bilgi vermedi.

”Google
13 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. 9 ay önce

    Herkes için hayırlı olasını dileriz.