Teknobu

2021 yılı LGS sınav tarihi belli oldu! MEB 81 ile yazı gönderdi


2021 yılı LGS sınav tarihi belli oldu! MEB 81 ile yazı gönderdi

2021 yılı LGS sınav tarihi belli oldu! MEB 81 ile yazı gönderdi

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 il Ulusal Eğitim Müdürlüklerine yazı gönderildi. Bu yazı ile beraber 2021 senesinde uygulanacak olan LGS’nin zamanı belli oldu.

81 İl Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla yazı gönderildi. Bu yazıda LGS ile ilgili detaylara yer verildi.

SINAV TARİHİ

81 ile gönderilen yazı ile LGS’nin zamanı açıklandı. Bu yıl LGS 6 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak. Peki LGS’ye kimler müracaat yapabilecek?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? 

Resmî ve Hususi Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları için; 2020–2021 Öğretim senesinde örgün ortaokulların 8’inci sınıfında tahsil görüyor olan öğrenciler bu sınava müracaat yapabiliyor.

Ek olarak açık Öğretim Ortaokulu ve Geçici Eğitim Merkezi Öğrencileri için de bazı şartlar aranıyor. Bu doğrultuda örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşımak ve tahsil görmüş olduğu okulun 8‘inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak şartını sağlayanlar müracaat yapabilir.

Yurt haricinde e-Okul Sisteminde Kayıtlı Okullarda Tahsil Gören Öğrenciler için; 2020–2021 Öğretim senesinde yurt haricinde Bakanlığa bağlı okulların 8’inci sınıfında tahsil görüyor olan öğrenciler de LGS’ye müracaat yapabilecek.

Bu Yazımızda Okuyun :   İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 3 kişi tutuklandı
”Google
14 Beğen