Teknobu

2. EL Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek Yetkili İsimden Açıklama Geldi !


2. EL Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek Yetkili İsimden Açıklama Geldi !

2. EL Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek Yetkili İsimden Açıklama Geldi !

MASFED Başkanı Erkoç yaptığı açıklamada : Sıfır araçların en geç kasım ayında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor, türkiye’ye geldiğinde ise ikinci el fiyatları düşer.

Olağanüstü bir durum ile karşılaşılmadığı durumunda sıfır araçların Türkiye’ye en geç kasım ayında geleceğini belirten Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, sıfır otomobillerin normal fiyatlara dönmesiyle beraber ikinci el araç fiyatlarında da gerileme olabileceğini söyledi.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?

İkinci el araba fiyatları neden yüksek konusunda birkaç tane önemli unsur olduğunu açıklayan Erkoç, bunlardan bir tanesinin 2019 yılının son çeyreğinde meydana gelen sıkıntılar ve kur artışı olduğuna dikkat çekti. Dövizin yükselmesinin Türkiye‘ye araç getiren distribütörlere siparişleri iptal ettirdiğini belirten Erkoç, ikinci el araba fiyatlarındaki artış ile alakalı olarak aynı zamanda korona virüs salgını sebebiyle fabrikaların üretimi durdurmasını işaret etti.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Kullanıcı vatandaşlarımızın cevap aradığı ikinci el araba fiyatları ne zaman düşer sorusu konusunda tam kapasite ile araç üretiminin haziran ayının sonunu bulduğunu belirten Erkoç, siparişler verildikten sonra Türkiye’ye gelmesinin veya Türkiye’de üretilmesinin maksimum 3 ay sürdüğünü söyledi. 2. el araba fiyatları düşecek mi sorusuyla ilgili olarak temenni ve beklentilerini de dile getiren Erkoç, olağanüstü bir durum unsur aksilik halinde sıfır araçların Kasım ayında Türkiye’de ve bayilerin elinde çoğalacağını aktardı.

Bu Yazımızda Okuyun :   817 Personel Alımı Yapılacak

Liste fiyatının üstünde satılan araçların da normal fiyatlara döneceğini beklediklerini belirten Erkoç, sıfır araçların normal seyrine dönmesiyle beraber ikinci el araç fiyatlarında da gerileme olabileceğini kaydetti.

”Google
16 Beğen