Teknobu

14 inç MacBook Pro Yeni Ayrıntılarını Ortaya Çıkardı


14 inç MacBook Pro Yeni Ayrıntılarını Ortaya Çıkardı

14 inç MacBook Pro Yeni Ayrıntılarını Ortaya Çıkardı
Cupertinolu teknoloji şirketi Apple, MacBook serisine yeni bir ürün eklemeye hazırlanıyor. En son sızan bilgilere göre, 4 TB SSD 14 inç MacBook Pro’da test ediliyor.

Kullanıcılarını şaşırtmaya hazırlanan Apple, MacBook Pro’da değişiklik yapma çabalarını sürdürüyor. Yakın zamanda 13 inç MacBook Pro’ya bir yükseltme gelebileceği söylendi. Öyle ki geride bıraktığımız haftalarda, Apple’ın inovasyonunun muhtemelen 14 inç MacBook Pro olduğu duyuruldu.

Şimdi ABD merkezli teknoloji devinin yeni ürününün 10 nm tabanlı 10. nesil Intel Ice Lake çipleri ile çalışacağı belirtiliyor. Sızan yeni bilgilere göre, Apple şu anda 4 TB SSD içeren yeni bir yapılandırmayı test ediyor. Geçen Şubat ayında, rogame adlı bir Twitter kullanıcısı, 2020’de piyasaya sürülen yeni MacBook Pro’nun Intel i7 işletim sistemi, 32GB RAM ve 2 TB SSD’ye sahip olacağını yazdı.

Yeni MacBook Pro için 4 TB SSD yapılandırmasını test etme:
2019’da piyasaya sürülen 13 inç MacBook Pro ile karşılaştırıldığında , yeni MacBook Pro’nun CPU performansı yüzde 12 ve GPU performansı yüzde 29 artırılabilir. Şu anda MacBook Pro’nun mevcut sürümü Intel’in 8. nesil işlemcilerini desteklemektedir. Bu yüzden yeni MacBook Pro’da bu tür bir sıçrama bekleniyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   İOS 15 Canlı Metin Yok Çalışmıyor? (Çözümü) 2021

Söz konusu sosyal medya kullanıcısı, Apple’ın yeni bir yapılandırmayı 4 TB SSD ile test ettiğini yazdı. Bu test ayrıca Intel i7 işlemci ve 32 GB RAM içerir. 10. nesil Intel Ice Lake özelliği daha önce Mart ayında yeni MacBook Air’e eklenmişti. Buna ek olarak, 14 inç MacBook Pro, özellikle grafik tasarımla ilgilenenler için çok yararlı görünüyor.

14 inç MacBook Pro Mayıs ayında piyasaya sürülebilir:
Mevcut ayda görünmesi beklenen yeni MacBook Pro’nun fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok, ancak fiyatın akıma çok benzeyeceği söyleniyor 13 inç model.

Apple, bir yandan yeni ürünler sunarken, diğer yandan, durdurulan bazı ürünler için servis desteğini geri çekiyor. Servis desteği kesilen ürünler Apple’ın ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesinde yer almaktadır. ABD merkezli şirketin 2013/2014 MacBook Air ve MacBook Pro modellerini geçen Nisan ayının sonuna doğru ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesine ekleyeceği belirtiliyor.

”Google
21 Beğenmekten Vazgeç