Teknobu

Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021


Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021

Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021

Yurtdışından iban numaranıza para almanız mı gerekiyor. Bu yazımızda yurtdışından ibana para gönderme işlemi nasıl kolay bir şekilde yapılır onu anlatacağız.

Yurt dışından Türkiye’ye para göndermek için IBAN bilgisi gereklidir. Ancak, yurt dışından IBAN’a para gönderiyorsanız, bankanızın SWIFT kodu ve BIC koduna da ihtiyacınız olacaktır. Çünkü gönderdiğiniz para döviz cinsindendir.

Peki bu kodlar olmadan yalnızca IBAN numarasıyla yurtdışından Türkiye’ye para göndermek mümkün mü?

2021 yılında bu soruya evet diyebiliriz, Transferwise ile bunu yapabilirsiniz. Ayrıca  SWIFT ve BIC gibi kodlara ihtiyaç duymuyor.

Yurtdışından İbana Para Gönderme Nasıl Yapılır ?

Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021
Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021

Yurtdışında yaşarken Türkiye’deki bir arkadaşınıza veya akrabanıza para transfer etmek istiyorsanız veya iş yapmak için para transfer etmek istiyorsanız, alıcıya sormanız gereken tek şey alacaklının adı soyadı ve IBAN bilgileridir. Şimdi bu bilgilerle bunu yapmak için Transferwise’ı nasıl kullanacağımızı açıklayalım. Ondan önce kısaca Transferwise’dan bahsedelim.

Transferwise kısa bir kesinti süresi ve hızlı bir hızla uluslararası havaleler gerçekleştiren bir şirkettir.Bu bakımdan çok modern yöntemler kullanmak işinizi kolaylaştırabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Paskalya Yumurtası Boyama: Çocuklar İçin En İyi Boyama İpuçları ve 5 Tasarım Fikirlerimiz

Siteye girdikten sonra yapmanız gereken ilk şey oldukça basit üyelik sürecini tamamlamaktır. Web sitesine verdiğiniz kişisel bilgilerin doğruluğu para transferi için çok önemlidir.

Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021
Yurtdışından İbana Para Gönderme 2021
  • Transferwise’a üye olduktan sonra transfer etmek istediğiniz para birimini ve transfer etmek istediğiniz para birimini seçebilirsiniz.
  • Daha sonra yapacağınız işlemin tutarını belirtiyorsunuz ve tüm detayları göndermenin ne kadara mal olacağını göreceksiniz.
  • Yurt dışından IBAN’a para transfer ederken, Transferwise’ın bir diğer avantajı da döviz kuru dönüştürme oranıdır.
  • Ardından yurt dışından para göndereceğiniz alıcı bilgilerini ve IBAN’ı girersiniz.
  • Tüm bilgileri doldurduktan sonra, yöntem olarak banka havalesini seçerseniz, Transferwise size referans numarasını ve IBAN adresini gösterecektir.
  • Hesaba para gönderdikten sonra işleminiz belirtilen tarihte başlayacak ve tamamlanacaktır.
  • İşlemleri banka / kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Burada seçim tamamen size kalmış.

Daha önce de belirtildiği gibi Transferwise ile yurt dışından para transferi yaparken SWIFT ve BIC kodlarına ihtiyacınız yoktur.

”Google
3 Beğen