Teknobu

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2021


PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2021

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2021

PTT ile yurtdışına kargo göndermek istiyor ama ptt yurtdışı kargo fiyatları hakkında bilginiz yok mu bu yazımızda sizlere ptt yurtdışı kargo fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

PTT yurtdışı kargo ücretleri ne kadar en uygun kargoyu yurtdışına nasıl gönderebilirim. Ptt yurtdışına kargo göndermek pahalı mı işte tüm detaylar.

PTT kargo ile yurt içi ve yurt dışı taşımacılıktan yararlanmak isteyen vatandaşlar, PTT kargo fiyatlarını merak ediyor. Fiyat belirlenirken çubuğun ağırlığı, boyutu ve genişliği önemlidir. 1kg PTT kargosu ne kadar, kargo ücreti nasıl hesaplanır, kargo ücreti nasıl hesaplanır, PTT kargo fiyatları, gönderi takibi, uluslararası PTT gönderilerinin hesaplanması, yurtdışı kargo takibi ve diğer kargo takibi.

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2021
PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2021

PTT ücretleri desi ve kilogram cinsinden hesaplanır. Gönderinin ağırlığını belirlemek için, ücretler ağırlık, en, boy, yükseklik ve desi oranına göre ücretleri hesaplanır. Nakliye maliyetini belirleyen bu faktörlerin oranları değiştikçe fiyatlar dalgalanacaktır. Ağırlığı yüksek bir ürün için yüksek tutar, düşük ürün için düşük ücret ödersiniz. PTT kargo gönderilerinde müşterilerden talep edilen miktar hesaplanırken sevk edilecek gönderinin ağırlığı değişken olarak hesaplandığından, kargo şubelerinde hesaplayarak fiyat bilgisi alabilir veya indirimli gönderilerden de yararlanabilirsiniz. PTT’nin gerçekleştirdiği kampanyalarını takip ederek indirimli gönderimlerden faydalanabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   ECA Kombi F37 Hatası Nasıl Onarılır? 2021

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları Hesaplaması Nasıl Yapılır?

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2021
PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri 2021

Kargonuzu PTT’nin kendi sayfası olan kargo ücreti bilgileri sayfasından dilediğiniz zaman kargoya verebilirsiniz. Şubelere gitmeden göndereceğiniz ürün için ne kadar ödeyeceğinizi bilerek şubeleri ziyaret ederken sorun yaşamayabilir ve hazırlıklı olabilirsiniz. Kurumsal internet sitesinin kargo elleçleme bölümünden kargo ücretini hesaplayan robot sayesinde binlerce kişi kargoları için ne kadar ödeyeceklerini hesaplıyor. Bu imkanları kullanarak navlununuzu hesaplamak isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek gönderiniz için ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

  • Göndereceğiniz paketin ağırlığı 1. kutucuğa,
  • En ölçüsünü 2. kutucuğa,
  • Boy ölçüsünü 3. kutucuğa,
  • Yüksekliğini 4. kutucuğa,
  • Desi hesaplaması otomatik olarak 5. kutucukta karşınıza çıkacak.

Son olarak hesaplama butonuna tıkladığınızda doğru ölçüler ile hesaplama yaptıysanız eğer şubelerde size verecekleri ücretin aynısını öğrenerek gönderinizi yapabilirsiniz. Yukarıdaki görselde yer alan APS kargo seçeneği acele posta servisidir. Gönderilecek olan kargonun acelesi var ise bu kutucuğu işaretleyerek hesaplama yapmanız daha doğru bir ücret elde etmeniz gerekmektedir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Last Hope Sniper Zombie War V3.0 MOD (Hileli Sınırsız Para)
”Google
5 Beğen