Teknobu

Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar? 2021


Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar? 2021

Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar? 2021

Merhaba sevgili dostlar sizlerde yazılım mühendisliğine meraklı ve Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar , yazılım mühendisleri ne kadar kazanıyor diye soruyorsanız bu yazımızdan okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Arkadaşlar burada bugün Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar hakkında bilgi vereceğim fakat hepsi tahmini ve ortalama rakamlardır bilgilendirmek isterim.

Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar ?

Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar ?
Türkiye’de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar ?
  • Türkiye’deki Yazılım Mühendisi maaşları aylık 3.950 TL ile aylık 11.900 TL arasında değişmektedir.
  • Ortalama maaş aylık 7.590 TL’dir, yani Yazılım Mühendisi olarak çalışanların yarısı (% 50) 7.590 TL’den az, diğer yarısı ise 7.590 TL’den fazla kazanmaktadır

Maaşın belirlenmesinde en önemli faktör deneyim düzeyidir. Doğal olarak, ne kadar çok deneyim yaşarsanız, maaşınız o kadar yüksek olur. Yazılım Mühendisi maaşlarını deneyim seviyesine göre ayırdık ve bulduğumuz bu.

İki yıldan az deneyime sahip bir Yazılım Mühendisi ayda yaklaşık 4.430 TL kazanıyor.

Deneyim seviyesi iki ile beş yıl arasında olan birinin ayda 5.790 TL kazanması beklenirken, iki yıldan az deneyime sahip birine göre% 31 daha fazla.

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlamayı Daha Hızlı Öğrenmek için 7 İpuçu 2020

İleriye dönük olarak, beş ila on yıllık bir deneyim düzeyi, ayda 8.100 TL’lik bir maaş, iki ila beş yıllık deneyime sahip birinden% 40 daha fazla maaş alıyor.

Ek olarak, uzmanlığı on ila on beş yıl arasında değişen Yazılım Mühendisleri, beş ila on yıllık deneyime sahip birinden% 20 daha fazla, ayda 9,740 TL’ye eşdeğer bir maaş alıyorlar.

Tecrübe seviyesi on beş ila yirmi yıl arasındaysa, beklenen ücret aylık 10.600 TL, on ila on beş yıllık deneyime sahip birine göre% 9 daha fazla.

Son olarak, yirmi yıldan fazla mesleki deneyime sahip çalışanlar, on beş ile yirmi yıl arasında deneyime sahip kişilere göre% 8 daha fazla, ayda 11.400 TL maaş alıyor.

image 242
”Google
12 Beğen