Teknobu

WhatsApp Web nedir, WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır ? 2021


WhatsApp Web nedir, WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır ? 2021

WhatsApp Web nedir, WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır ? 2021

WhatsApp Web nedir, WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır İşte Tüm Detaylar Yazımızda.

Merhaba arkadaşlar sizlerde WhatsApp web konusunda acemi misiniz nasıl web WhatsApp webe gireceğinizi bilmiyor musunuz ? O zaman bu yazımızda bunları tamamen öğreneceksiniz. Neler öğreneceksiniz ? WhatsApp web nedir , WhatsApp web tarayıcısı nasıl açılır, WhatsApp web’e nasıl girerim, WhatsApp web kod nedir gibi kafanıza takılan soruların cevabı burada yazımızı okumaya devam edin.

WhatsApp Web nedir?

WhatsApp web , 21 Ocak 2015 tarihinde yalnızca android, böğürtlen ve pencere telefonu kullanıcıları için başlatılan WhatsApp Messenger’ın masaüstü sürümüdür . Ancak daha sonra şirket bunu ios ve Nokia kullanıcıları için de başlattı. Artık WhatsApp Messenger’ınızı bilgisayarınızda ve dizüstü bilgisayarınızda da çalıştırabilirsiniz .21 Has 2020 Whatsapp web nasıl kullanılır? Whatsapp Web’in bilgisayardaki tarayıcıdan kullanımı ile ilgili bilgileri aşağıda inceleyelim.

WhatsApp Web nedir, WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır ?

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarınıza taşıyan Whatsapp web sayesinde, mesajlarınıza bilgisayarlarınızdan cevap verebilirsiniz. Mesaj göndermek veya görüntülemek için telefonunuzu açmanıza gerek yoktur. Bu pil süresi açısından bir avantaj sağlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   İxiaomi Redmi Note 9 ve Redmi Note 9 Pro Tanıtıldı 2020

Whatsapp Web’in bir diğer avantajı da zamandır. Mesajları bilgisayardan çok daha hızlı yanıtlayabilirsiniz.

 1. Tarayıcıyı açtıktan sonra ilgili sayfaya doğrudan web.whatsapp.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne girin.
 2. Ayarlarda Whatsapp Web / Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Buna tıklayın ve ekrandaki barkodu tarayın. Barkodu taradıktan sonra, mesajlarınızı bilgisayardan yönetebilirsiniz.
 3. Whatsapp ayarlarınızı bu servis üzerinden değiştirebilirsiniz. Örneğin, Whatsapp Web bildirim sesini duymak istemiyorsanız, bunu Whatsapp Web arayüzünden yapabilirsiniz.
 4. Kimseyi engellemek için telefon kullanmanıza gerek yok. Engellenen kişiler listesini Whatsapp Web’de görüntüleyebilirsiniz.
 5. Bu servisi kullanmak için telefonunuz internete bağlı olmalıdır. Telefonunuzun internet bağlantısını kapatırsanız, bilgisayardaki mesajları görüntüleyemezsiniz.

Tablette WhatsApp Web Kullanımı

 • http://www.whatsapp.com/download adresini kullanın.
 • Whatsapp’a tablet üzerinden erişmeye çalıştığınız için Whatsapp mobil sitesine yönlendirildiğinizi göreceksiniz. Sağ üst köşedeki 3 noktalı Chrome simgesini tıklayın. Açılan menüden ‘Masaüstü sitesi talep et’ seçeneğini seçin.
 • Sitenin masaüstü versiyonunda ise Iphone, Android, Blackberry ve diğerleri için seçenekler göreceksiniz. Whatsapp indirme bağlantısına erişmek için Android telefon seçeneğine tıklayın, devam etmek için bir sonraki sekmeye tıklayın. ‘Yine de whatsapp.apk dosyasını saklamak istiyor musunuz’ metnini göreceksiniz bu dosya türü bilgisayarınıza zarar verebilir.
 • Bu yazının ardından Whatsapp tabletinize yüklenecek. Whatsapp.apk download’a tıkladığınızda, ayarları değiştirmenizi isteyen başka bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Açılan pencereden Ayarlar’ı tıklayın.
 • Ayarlar sekmesi açıldığında, “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını bulun ve izin verin.
Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify İsim Değiştirme Nasıl Yapılır ? 2021
image 186

WhatsApp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır ?

 • Google Chrome veya Firefox’u yükleyin.
 • Telefonunuzda Whatsapp yoksa öncelikle telefonunuza Whatsapp uygulamasını indirin. Whatsapp’ı tabletten kullanmak için telefonda Whatsapp uygulamasının kurulu olması gerekir.
 • Tabletinize indirdiğiniz tarayıcıya dönün ‘ https://web.whatsapp.com/’ ; yazın
 • Enter’a tıklamak sizi mobil sürüme götürür. Chrome tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın ve ‘Masaüstü sitesi talep et’ seçeneğine dokunun.
 • Masaüstü sürümüne giriş yaptıktan sonra bir QR kodu göreceksiniz. Kodu telefonunuzla tarayın. Konuşma ekranı daha sonra açılacaktır. Bir mesaj göndererek çalışıp çalışmadığından emin olabilirsiniz.

WhatsApp Web Uzakta Nasıl Çalışır?

Whatsapp servisi telefon uzaktayken kullanılabilir. QR kodu telefon kamerasına tarandıktan sonra Whatsapp Web uygulaması kullanılabilir. Web.Whatsapp.com’da QR kodunu taramadan önce Oturum Açık Tutun kutusunu tıklayın. Bu kutuyu tıklarsanız Whatsapp Web servisi her zaman açık kalır. Whatsapp mesajları telefon uzakta da olsa bilgisayarda okunabilir ve arkadaş listesindeki kişilere mesaj gönderilebilir.

Whatsapp Web bilgisayardan nasıl kullanılır?

İphone için;

 • Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresinden.
 • Telefondan Whatsapp’a girin, ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Açılan ekrandan Whatsapp Web / Masaüstü bölümüne girin.
 • Telefonda açılan ekranda bilgisayardan girdiğiniz sitedeki QR kodunu okuyun.
Bu Yazımızda Okuyun :   İphone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası Çözümü 2021

Android için;

 • Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresinden.
 • Sohbet Ekranının sağ alt köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın.
 • Seçeneklerden Whatsapp Web’e tıklayın.
 • Telefonda açılan ekranda bilgisayardan girdiğiniz sitedeki QR kodunu okuyun.

Whatsapp Web’den çıkmak için

Çıkış için 2 farklı yöntem vardır. Biri telefondan çıkış yapıyor, diğeri bilgisayardan çıkış yapıyor. Whatsapp bilgisayar ekranında açık sohbet bölümün sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta simgesine tıklayın. Ondan sonra seçenekler birbiri ardına olacak. Görünen seçeneklerin altındaki ‘Çıkış’ seçeneğini tıklayın.

Telefondan çıkış yapmak için Whatsapp Web girişi gibi ayarlardan Whatsapp Web’e tıklayın. Kayıtlı cihazların gösterildiği bölümde, ‘tüm cihazlardan çık’ düğmesi olacaktır. Bu düğmeye bastığınızda, başarıyla çıkabileceksiniz.

”Google
16 Beğen