Teknobu

Valorant Yüksek Ping Sorunu (Çözümü) 2022


Valorant Yüksek Ping Sorunu (Çözümü) 2022

Valorant Yüksek Ping Sorunu (Çözümü) 2022

Valorant Yüksek ping sorununuzu nasıl çözersiniz? Valorant’ta yüksek ping sorunlarının nasıl çözüleceğine bir göz atalım.

Yüksek gecikmeler, çok oyunculu video oyunları oynarken herhangi bir FPS oyuncusunun karşılaşabileceği en can sıkıcı sorunlardan biri olabilir. Sadece yoğun çatışmalar sırasında iyi performans gösterme yeteneğinizi engellemekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir çok oyunculu oyundaki gerçek becerilerinizi de bastırır.

Valorant şu anda piyasadaki en popüler taktik nişancı oyunlarından biri ve oyuncuların tutarlı bir oyun için gecikme sürelerinin mümkün olduğunca düşük olması çok önemli. Valorant’ta yüksek ping sorunları yaşıyorsanız doğru yere geldiniz.

Bugün, Valorant’taki ping sorunlarınızı düzeltmek veya oyun içi gecikmeyi azaltmak için neler yapabileceğinize bir göz atacağız.

Valorant Yüksek Ping Sorunu Çözümü

Valorant Yüksek Ping Sorunu
Valorant Yüksek Ping Sorunu

Ping sorunlarınız için kesin bir “düzeltme” olmasa da, oyun içi gecikmenizi önemli ölçüde azaltmak ve sonuç olarak pinginizi artırmak için çeşitli şeyler deneyebilirsiniz.

  • Öncelikle, sorunun kaynağının ISP’niz (İnternet Servis Sağlayıcı) olmadığından emin olun. Ocak ayında internet hızınız pekmez kadar yavaşsa, hemen hemen her video oyununda oyun içi gecikmenizi iyileştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bu durumda, internet planınızı daha fazla hız sağlayan bir planla yükseltmeyi deneyin. Gerekirse ISS’leri değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.
  • Başka bir bariz çözüm, yönlendiricinizi yeniden başlatmanız olacaktır; bu, genellikle gecikme sorunlarınızı büyük ölçüde çözebilir.
  • Arka plan uygulamalarını kısıtlamak, ideal video oyun deneyiminiz için isteğe bağlı değildir. Oyun oynarken arka planda çalışan herhangi bir uygulama oyun içi gecikmelerinizi engelleyebilir. Herhangi bir oyunun başlangıcında, görev yöneticinizi (CTRL + SHIFT + ESC) açın ve internet hızını tüketebilecek gereksiz işlemleri kapatın.
  • Ardından, yönlendiricinizdeki bağlantı sayısını azaltmalısınız. Örneğin, evinizde yönlendiriciye bağlı üç telefonunuz varsa, oyun oynarken internet hızınız ciddi bir şekilde düşüyor olabilir.
Bu Yazımızda Okuyun :   Uncharted 5 Çıkış Tarihi Ne Zaman? 2022

Valorant’ta yüksek ping nasıl düzeltilir?

  1. Yüksek İnternet Hızı Planı Alın
  2. Wifi Yönlendirici Ayarlarınızı Düzeltin.
  3. Wifi’nizdeki Aktif İstemcilerin sayısını sınırlayın
  4. Valorant’ı Görev Yöneticisi’nde Yüksek Önceliğe ayarlayın.
  5. Tüm Arka Plan İşlemlerini ve Görevlerini Sonlandırma

Yukarıda belirtilen adımları tamamladıktan sonra, oyun içi pinglerinizde önemli bir düşüş olduğunu fark etmelisiniz. Kaçırmış olabileceğimiz başka çözümleriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bıraktığınızdan emin olun.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç