Teknobu

En iyi Valorant Hassasiyet Ayarları ve DPI Nasıl Seçilir? 2021


En iyi Valorant Hassasiyet Ayarları ve DPI Nasıl Seçilir? 2021

En iyi Valorant Hassasiyet Ayarları ve DPI Nasıl Seçilir? 2021

Valorant oyununda bir profesyonel gibi oynamak istiyorsanız sizin hassasiyet ayarına ihtiyacınız var En iyi Valorant Hassasiyet Ayarları için bu yazımızı okumalısınız.

Bu oyun için en iyi hassasiyet ayarlarını yapmanıza yardımcı olacağız. Hassasiyetinizle doğru dengeyi bulmak, VALORANT ve her birinci şahıs nişancı oyununda becerilerinizi geliştirmenin anahtarıdır.

En iyi Valorant Hassasiyet Ayarları

Valorant Hassasiyet Ayarları
Valorant Hassasiyet Ayarları

VALORANT’daki ayarlarınız tamamen kişisel tercihinize bağlıdır. Ancak, özellikle fare hassasiyetiniz ve inç başına nokta sayınız (DPI) söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç önemli değişken vardır. 

VALORANT’da hassasiyet önemlidir . Hassasiyetiniz çok yüksekse, rakibinizin kafalarına doğru bir şekilde tıklamakta veya vurmakta zorlanacaksınız. Ancak çok düşükse, bir silahlı çatışmaya, kanatlara veya bir parlamaya tepki vermek de aynı derecede zorlu olabilir.

Hassasiyetinizle doğru dengeyi bulmak, VALORANT ve her birinci şahıs nişancı oyununda becerilerinizi geliştirmenin anahtarıdır . 

DPI, fare imlecinizin ekranınızda hareket etme hızını belirler. İnternette gezinmekten bir oyuna dalmaya kadar bilgisayarınızda yaptığınız her şeyin temelidir. Hassasiyetinizi seçmeden önce öncelikle DPI’nıza odaklanın.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bistro Heroes Tek Vuruş Mod Apk Download

Ancak genellikle 400 ila 3.200 DPI arasında değişir. DPI’nız ne kadar düşükse, fare imleciniz o kadar yavaş hareket eder. VALORANT ve Counter-Strike gibi taktik atıcılar için , en iyi oyuncular – binlerce dolar nakit ödül için rekabet edenler – 400, 800 ve bazı durumlarda 1.600 gibi daha düşük DPI’lar kullanma eğilimindedir. VALORANT için 800 kullanmanızı tavsiye ederiz . Ne çok hızlı ne de çok yavaş.

Hassasiyetinizi seçerken önce rolünüzü dikkate almalısınız. Operatör gibi silahları kullanmayı tercih ediyorsanız, daha düşük bir hassasiyeti düşünün. Ancak Vandal veya Phantom gibi bir tüfek kullanmayı tercih ediyorsanız, daha yüksek bir hassasiyet seçin. 

Ayrıca çevrenize de dikkat etmelisiniz. Masanızda sınırlı alan veya küçük bir fare altlığı varsa, telafi etmek için hassasiyetinizi artırmanız önerilir.

Yine de bol miktarda alanınız varsa, daha düşük bir hassasiyetle denemekten çekinmeyin. 0,35 ile 0,45 arasında herhangi bir şey öneririz. Ölçeğin alt tarafındadır ve alışması biraz zaman alabilir, ancak hareketinizi bozacak kadar düşük değildir.

Valorant Hassasiyet Ayarları İçin Dot Esports’un tavsiyesi

DPI800Oyun İçi Hassasiyet0.4
eDPI280Kapsamlı Hassasiyet1
Yoklama Oranı1000Windows Hassasiyeti6
”Google
11 Beğen