Teknobu

Ubisoft, Apple’a ve Google’a, Telif Hakkını İhlal Eden Oyunu Sattığı İçin Dava Açtı
Ubisoft, Apple’a ve Google’a, Telif Hakkını İhlal Eden Oyunu Sattığı İçin Dava Açtı

Ubisoft, Apple’a ve Google’a, Telif Hakkını İhlal Eden Oyunu Sattığı İçin Dava Açtı

Video oyunu şirketi Ubisoft, popüler oyunu “Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege” nin “yakın karbon kopyası” olan bir oyunu satmakla suçlayarak hem Apple’a hem de Google’a dava açtı. Ubisoft, her iki şirketin de oyunu App Store ve Play Store’da satarak telif haklarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Söz konusu oyun, “ Alan F2 ” olarak adlandırıldı , Alibaba’nın dijital eğlence şirketi Ejoy tarafından geliştirildi. Alibaba, 2017 yılında mobil ve çevrimiçi oyunlara girmenin bir yolu olarak Ejoy’u satın aldı. Alibaba ilk olarak geçen yıl Alan F2’yi tanıtmaya başladı ve geçen ay iPhone, iPad ve Android cihazlar için piyasaya sürüldü.

Bloomberg tarafından bildirildiği gibi Ubisoft Cuma günü Los Angeles’taki federal mahkemede dava açtı. Şirket, Alan F2 oyununun popüler oyun Rainbow Six: Siege’nin “neredeyse karbon kopyası” olduğunu iddia ediyor.

Alibaba Group Holdings Ltd.’den Ejoy tarafından oluşturulan “Alan F2” . com , Rainbow Six: Siege’nin “neredeyse karbon kopyası” dır ve bu “ciddi bir şekilde tartışılmaz” dedi Ubisoft, Cuma günü Los Angeles’taki federal mahkemede yapılan bir şikayette bulundu.

Fransız şirketi “R6S, dünyanın en popüler rekabetçi çok oyunculu oyunları ve Ubisoft’un en değerli fikri mülkleri arasında yer alıyor. “AF2’nin neredeyse her yönü, operatör seçim ekranından son puanlama ekranına ve aradaki her şeye R6S’den kopyalanıyor.”

Rainbow Six: Siege’in dünya çapında 55 milyon kayıtlı oyuncusu var ve davaya göre her gün 3 milyondan fazla oyuncu var.

Oyun, Clancy’nin terörle mücadele birimi hakkındaki romanına dayanıyor ve “Ubisoft’un rakipleri sürekli olarak R6S’nin popülaritesini sırtına koymanın ve R6S oyuncularının dikkatini ve parasını yakalamanın yollarını arıyor.”

Ubisoft, ihlalden dolayı Apple ve Google’a bildirimde bulunduğunu, ancak şirketlerin oyunu çevrimiçi mağazalarından kaldırmayı reddettiğini söyledi.

Bu Yazımızda Okuyun :   Microsoft Excel'e 5 ücretsiz alternatif
”Google
38 Beğen